Hip Hop,News

The Notorious B.I.G. uważał, że Jay-Z jest od niego lepszy!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

The Notorious B.I.G. uważał, że Jay-Z jest od niego lepszy!

W ostatniej transmisji na żywo na Instagramie, w której wzięli udział Smoke DZA i Lil Cease, kuzyn Biggie’ego oraz członek Junior M.A.F.I.A., trudno było nie poruszyć tematu zmarłego rapera. W rozmowie Cease wspomniał m.in. o tym, że Big uważał, że Jay-Z jest od niego lepszy…

Big nie bał się mu tego powiedzieć… (…) Miał w zwyczaju mówić: „Yo, that ni**a nicer that me”

Osobiście Lil Cease’owi trudniej było zrozumieć teksty Jay’a. Wynikało to według niego stąd, że Biggie był bardziej uliczny niż Hova oraz pisał mniej skomplikowane linijki.

Jay bardziej siedział w książkach, mówił inne rzeczy (…) My z nich nie korzystaliśmy, bo byliśmy młodymi, złymi dzieciakami (…) czułem, że Big jest bardziej bezpośredni

Przypomniał także kawałek „Dead Presidents”, który na jego kuzynie zrobił szczególne wrażenie, a zwłaszcza fragment: Ni**as take a freeze off my kneecap/Ni**a believe that”.

Biggie i Jay-Z przyjaźnili się, bardzo szanowali i wielokrotnie razem współpracowali. Jednym z ich najlepszych kawałków jest właśnie „Brooklyn Finest”, pochodzący z „Reasonable Doubt” Jay’a (1996). Na „Life After Death” (1997) z kolei Hova dograł się w „I Love the Dough”. Aby upamiętnić przyjaciela po śmierci, Jay-Z nieraz cytował jego linijki. Szkoda, że możemy jedynie przypuszczać, jak dalej potoczyłaby się ich relacja oraz ile mogliby wspólnie nagrać.

fot. Clarence Davis/NY Daily News archive via Getty Images

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,News
3 duety zza Oceanu, których płyty byłyby wielkim sukcesem

Kilka dni temu Travis Scott nie tylko urządził koncert na ponad 12 milionów osób za pośrednictwem Fortninte'a, ale również przy okazji zapowiedział ciekawą współpracę. Wypuścił singiel razem z Kid Cudim, który zwiastuje wspólną płytę obydwu panów. Nie jest to najoczywistsze z połączeń, ale już w pierwszym kawałku słychać chemię. To właśnie ona zainspirowała nas, by zestawić jeszcze kolejne trzy pary, których wspólne płyty, po prostu musiałyby być sukcesem.

Hip Hop,News,Ranking
5 raperów, którzy nie załapali się na pierwsze #hot16challenge, ale w drugiej edycji mogą pozamiatać

W weekend wielu raperów połączyło swoje siły, by w trakcie charytatywnego streamu zebrać pieniądze na pomoc w walce z koronawirusem. Do akcji włączył się również Mata, który podczas swojej transmisji rozmawiał z Solarem. Panowie wpadli na spontaniczny pomysł i postawili przed widzami zadanie. Jeśli w trakcie live'a udałoby się uzbierać 16 tysięcy złotych, Solar miał wystartować z drugą edycją #hot16challange. Próg pieniężny został zdobyty, więc możemy przygotowywać się na napływ kolejnych, gorących szesnastek.