Hip Hop,News

The Weeknd apeluje o wsparcie do przemysłu muzycznego. „Nikt nie czerpie więcej zysku z czarnej muzyki”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

The Weeknd apeluje o wsparcie do przemysłu muzycznego. „Nikt nie czerpie więcej zysku z czarnej muzyki”

Ruch Black Lives Matter powstał już w 2013 roku, po tym jak uniewinniono George’a Zimmermana, który śmiertelnie postrzelił nastoletniego Trayvona Martina. Od tego czasu BLM regularnie organizuje protesty przeciwko nierównościom rasowym czy brutalności policji, a The Weeknd zawsze bardzo wspierał jego działania. Teraz, kiedy doszło do śmierci George’a Floyda, podobnie jak inni artyści, Abel również zabrał głos.

Wspierajcie naszych braci i siostry, ryzykując wszystko, aby zmienić nasze czarne życia. Wzywam wszystkich z dużymi kieszeniami, aby dawali, aby dawali dużo, a jeśli macie mniej, proszę, dawajcie tyle, ile możecie, nawet jeśli będzie to niewielka suma – napisał na Instagramie.

W ostatnim poście artysta podzielił się także imponującą kwotą, jaką przekazał na organizacje wspierające protestujących (w sumie jest to 500 tysięcy dolarów) oraz zaapelował m.in. do… platform streamingowych.

Do moich szanowanych partnerów branżowych – nikt nie czerpie więcej zysku z czarnej muzyki niż wytwórnie i serwisy streamingowe. Ja przekazałem [pieniądze – przyp. red.] wczoraj i wzywam was (…) Wiele znaczyłoby dla mnie i społeczeństwa, gdybyście do nas dołączyli

Oczywiście kiedy we wtorek miał miejsce Blackout Tuesday, media i przemysł muzyczny także wzięły w nim udział. Serwisy streamingowe zaproponowały na przykład specjalne playlisty z protest songami, a Spotify do wybranych treści dodał trwającą tyle, co duszenie Floyda, ciszę. Mimo wszystko wpłacone publicznie darowizny byłyby jeszcze lepszym gestem solidarności z Afroamerykanami – mającym bardziej realny wpływ na zmianę sytuacji.

fot. kadr z klipu „The Weeknd – The Hills (Official Video)”, YouTube.com/The Weeknd

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,News
Hotel Maffija – czy aby na pewno ma murowane szanse na sukces?

Przez kilka ostatnich lat youtuberzy naśladowali raperów w tym, co jest modne, aż wreszcie ci drudzy postanowili się odgryźć i zapożyczyć pomysły twórców internetowych. Trudno bowiem nie zauważyć zależności między tworzeniem się ekip na YouTubie z tym, że wszystkie hip-hopowe składy zaczęły teraz wypuszczać albumy tworzone w trakcie wspólnego mieszkania. W zeszłym roku zrobił tak Chillwagon i BOR. Przy okazji tekstu o ekipie Palucha napisałem, że nie zdziwiłbym się, gdyby z podobnym pomysłem niedługo wyszła SB Maffija. No i tak dokładnie się stało, a przecież w międzyczasie do trendu przyłączyło się również Hashashins.

Felieton,Hip Hop
Dlaczego jeszcze nie sprawdziłeś nowego albumu Golina?

W kwietniu Golin po 4 latach przerwy wrócił z nowym projektem. "Ogrody Drzewek Bonsai" to, jak sam informuje raper, zakończenie trylogii Sagi Tajemniczych Miejsc. W 2012 roku ukazały się "Katakumby" – gratka kolekcjonerska, o której reedycję ludzie stale się dopytują. Natomiast w 2016 premierę miał album "Miasta Krzywych Wież".