Hip Hop,News

To musiało się wydarzyć. Kanye West wyjawił, że miał koronawirusa, i że planuje wykupić Universal!

Klementyna Szczuka -
Kanye West
Kanye West
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

To musiało się wydarzyć. Kanye West wyjawił, że miał koronawirusa, i że planuje wykupić Universal!

Trzygodzinny wywiad z Kanye Westem. W weekend Yeezy pojawił się w podcaście Joego Rogana, „The Joe Rogan Experience”, czyli tym samym, w którym jakiś czas temu Post Malone przyznał, że był świadkiem UFO. Wprawdzie tematy, które poruszył Kanye, nie zaskakują, ale za to wnoszą trochę nowego do dyskusji.

Jeśli zastanawiacie się, z jakich pobudek Kanye m.in. startuje na prezydenta, to już wiecie. Artysta opowiedział anegdotę o tym, że objawienia doświadczył… pod prysznicem w 2015 roku, kilka dni przed MTV Awards. Jak przyznaje, nie zależy mu na tym, aby zdyskwalifikować innych polityków, ale jedynie wypełnić swoją misję.

„Nie jestem tu po to, aby pozbyć się Trumpa albo Bidena – jestem tu tylko po to, aby wyrazić, dlaczego Bóg powołał mnie do objęcia tego stanowiska”.

Wyjaśnił też, dlaczego spóźnił się z rejestracją. Plany pokrzyżował mu koronawirus, który uziemił go w domu. Ye nie czuł się najlepiej i jedyne, co robił, to brał gorące prysznice i jadł. O kandydaturze przypomniał mu jego kuzyn.

„Covid. Miałem wirusa i siedziałem na kwarantannie w domu, napisał do mnie mój kuzyn (…) Totalnie odłożyłem to na bok, bo miałem dreszcze, trzęsłem się, brałem gorące prysznice i jadłem zupę”.

Najciekawszą kwestią jest jednak ta dotycząca konfliktu z branżą muzyczną. Po tym, jak West opublikował na Twitterze swoje kontrakty i ostro wypowiedział się na temat tego, jak traktowani są przez wytwórnię artyści, zdobył głosy poparcia części środowiska. Oczywiście wywołał tym samym dużą kontrowersję – do tego stopnia, że przez chwilę bał się o swoje życie. Teraz oświadczył:

„Nie prowadzę wojny z przemysłem muzycznym. Mówię tylko, że potrzebujemy innowacji (…) Muzyka w tym momencie przynosi mi straty. Nie zarabiam na niej (…) „Mam zamiar kupić Universal. To organizacja o wartości zaledwie 33 miliardów dolarów”.

Zaledwie 33 miliardy. Dawaj, Kanye!

fot. kadr z „Joe Rogan Experience #1554 – Kanye West”, YouTube.com/PowerfulJRE

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
SBM świętuje 10. urodziny! Podsumowujemy sukcesy najważniejszego labelu w Polsce
#Hot16Challenge2 FINAŁ AKCJI

Wczoraj w polskim rapie miał miejsce wyjątkowy jubileusz. 10. urodziny obchodził kanał SBM Label, który oczywiście na przestrzeni tych lat figurował pod różnymi nazwami, ale zawsze związany był z działalnością Solara i Białasa. Wytwórnia przygotowała z tej okazji specjalny prezent i podsumowanie dotychczasowych sukcesów, które nie tylko zwalają z nóg, ale też sprawiają, że wers Białasa: "Dziś rap pyta, co gdyby nie my?" nie jest braggą, a real talkiem.

Felieton,Hip Hop
Kiedy świat płonął, powstawał kawał dobrej muzyki. Dlaczego musicie sprawdzić nadchodzący album SAINt JHN?
SAINt JHN - "Gorgeous" (Official Audio Video)

Nie kojarzycie artysty o pseudonimie SAINt JHN? A co jeśli powiem Wam, że znacie jego muzykę, tylko nawet nie jesteście tego świadomi? Artysta jest bowiem autorem oryginalnego kawałka "Roses", który później został zremiksowany przez Imanbeka. Odpicowany utwór stał się gigantycznym hitem, zyskując tytuł platynowego singla 67 razy (sic!). Dwa zagwarantowali mu właśnie polscy słuchacze.