Rap

Transfer roku? Def Jam UK ujawnił pierwszego zawodnika!

Klementyna Szczuka -
def jam uk stormzy
def jam uk stormzy
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Transfer roku? Def Jam UK ujawnił pierwszego zawodnika!

Legendarna wytwórnia szybko rozszerza swoją działalność na świecie. Po tym, jak w zeszłym roku otwarty został jej polski oddział, który zasilili mocni i różnorodni artyści, doczekaliśmy się w końcu oddziału w Wielkiej Brytanii. A jego start jest jeszcze bardziej imponujący!

Jako pierwszy do labelu dołączył Stormzy. Przeniósł się on z Atlantic Records, z którym związał się w 2018 roku po wydaniu debiutanckiego albumu „Gang Sings & Prayers”. Natomiast tegoroczny, platynowy „Heavy Is the Head” przyniósł mu jeszcze większy rozgłos i uczynił najlepiej sprzedającym się brytyjskim artystą. Transfer do Def Jamu jest więc dla Stormzy’ego kolejną szansą. Kontrakt z wytwórnią powiązaną z największymi nazwiskami w historii hip-hopu jest też w końcu wyjątkowo prestiżowy.

Def Jam założony został w 1984 roku przez Ricka Rubina, do którego niedługo później dołączył Russell Simons. Wytwórnia od początku skupiała się na wydawaniu hip-hopu i muzyce okołosoulowej, szybko też zaczęła odnosić pierwsze sukcesy. Już w 2000 roku zostały otwarte jej pierwsze międzynarodowe oddziały – Def Jam Germany, a następnie Def Jam Japan.

Polski oddział zapowiadał się więc bardzo obiecująco, zwłaszcza, że kontrakt z nim podpisali zarówno Young Igi, jak i Włodi, Ero czy Alyona Alyona, a także Rosalie. oraz Vito Bambino. Przez ten czas ukazało się też pod jego szyldem kilka dobrych wydawnictw (recenzję „IDeal.” i „Poczekalni” możecie u nas przeczytać!), a najmocniejszym z nich był album tego drugiego, „W/88”, wyprodukowany przez 1988.

fot. kadr z klipu „STORMZY – RAINFALL (FEAT. TIANA MAJOR9)”, YouTube.com/Stormzy

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Muzyka, buty, a już niedługo gra! Co jeszcze wymyśli Travis Scott?
Travis Scott - HIGHEST IN THE ROOM (Official Music Video)

Z piedestału, jeśli chodzi o artystyczną wszechstronność, Kanye Westa powoli spycha Travis Scott. La Flame poza muzyką od dawna prężnie działa w branży modowej, tworząc kolejne kolekcje we współpracy z największymi markami, a już niedługo ma pokusić się nawet o własną grę wideo!

Lifestyle,Wywiad
Telezakupy Mango i „Ręce, które leczą”? Jakub Żwirełło wytłumaczył nam, dlaczego tak lubimy tę estetykę!

Jakub Żwirełło zajmuje się produkcją teledysków, a razem z Bartłomiejem Maczalukiem współtworzy muzyczny duet Wczasy. Dotychczas współpracował m.in. z takimi artystami, jak Schafter, Król i Kacperczyk. Jego prace charakteryzują się surową estetyką nawiązującą do lat 90.