Hip Hop,News

Travis Scott: Ludzie w końcu dostrzegają opresję

Klementyna Szczuka -
THEFACE004_SITE_TRAVIS_4
THEFACE004_SITE_TRAVIS_4
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Travis Scott: Ludzie w końcu dostrzegają opresję

Ostatni czas dla Travisa Scotta jest bardzo dobry. W tym roku raper m.in. zagrał z Kid Cudim wyjątkowy koncert w Fortnite, pomagał przy nowym filmie Nolana i wszedł w poważny deal z siecią McDonald’s, czym w Stanach zrobił niemałe zamieszanie.

Muzycznie również podjął się kilku interesujących współprac. Jedną z nich był tegoroczny singiel Kanye’ego Westa, więc w wywiadzie, którego udzielił magazynowi The Face nie mogło zabraknąć pytania o podejście La Flame’a do chrześcijaństwa. „Wash Us in the Blood” to pierwszy kawałek Ye od czasu albumu „Jesus Is King”, a numer był tym samym komentarzem do aktualnej sytuacji w Stanach – ukazał się niedługo po wybuchu zamieszek po śmierci George’a Floyda. Travis w swojej gościnnej zwrotce powołuje się na szóste przykazanie, „nie zabijaj”, zestawiając je z amerykańską polityką.

„Moja babcia i mój dziadek zawsze mnie w tym trzymali. Moja mama i tata – zawsze (…) Nadal we wszystko wierzę (…) Mam na myśli to, że nagrywam rzeczy, w których nie przeklinam. Nie każda piosenka musi zawierać przekleństwo, by być dobrą” – powiedział.

Travis Scott jest bardzo świadomy i zaangażowany, a pieniądze ze współpracy z McDonald’s planuje przekazać właśnie na rzecz Black Lives Matter. Jak dodał, obraz Kerry’ego Jamesa Marshalla z 1993, który opublikował w czerwcu na swoim Instagramie przedstawia klasyczną scenę w salonie fryzjerskim, gdzie Afroamerykanie w swoim bezpiecznym gronie dyskutowali o rasizmie i brutalności policji, o których dziś mówi się głośno.

„Ludzie w końcu dostrzegają opresję, która od dawna miała miejsce i była przeoczana, a my jako kultura walczyliśmy każdego dnia (…) Chciałbym, aby zrozumieli, że jestem narzędziem. Dajcie mi znać, gdzie mamy się pojawić (…) Musimy wykonać dużo pracy. Zobacz, ilu liderów mamy w Black Community”

View this post on Instagram

???

A post shared by flame (@travisscott) on

fot. David LaChapelle

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
„Bojack Horseman”, „Rick i Morty”… Dlaczego pozornie abstrakcyjne kreskówki są aż tak prawdziwe?

To proste. Dlatego, że wcale nie muszą być realistyczne. Zamiast zajmować się starannym tworzeniem kontekstu dla najważniejszych wydarzeń, mogą posiłkować się nawet najbardziej niemożliwymi zwrotami akcji, które wciąż da się uzasadnić fabularnie.

Hip Hop,News
Nie znacie Karol’ka z GUGU? Po odsłuchaniu singla „Jumanji”, zostaniecie z nim na dłużej!

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć twórczości Karol'ka, to jest najlepszy moment, aby ją nadrobić! Z pewnością się nie zawiedziecie.