Hip Hop,News

Travis Scott usunął Instagrama! Powodem hejt czy akcja promocyjna?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Travis Scott usunął Instagrama! Powodem hejt czy akcja promocyjna?

Nie ma lepiej działającego marketingowo rapera niż Travis Scott. To nie opinia, a fakt. La Flame w tym roku zdążył zaliczyć przecież współpracę z Fortnitem, która okazała się gigantycznym sukcesem, z McDonald’s, która też dała zadowalające rezultaty oraz z PlayStation, skutecznie reklamując konsolę nowej generacji. Wydawało się więc, że Travis w mediach może odnosić tylko sukcesy, ale czy na pewno?

Tę tezę można poddać w wątpliwość przez ostatnie wydarzenia. Raper usunął bowiem swoje główne medium służące do promocji swojej osoby i komunikacji z fanami, czyli Instagrama. Nie to, że wyczyścił je ze zdjęć, jak to ostatnio w nawyku mają promujący nową płytę polscy raperzy – Travis kompletnie pozbył się konta. Fani artysty zadają sobie obecnie jedno pytanie. No właśnie, dlaczego?

Pierwszą opcją jest oczywiście akcja promocyjna. Trend usuwania dotychczasowych postów z social mediów, by nieco zaciekawić fanów nadchodzącym projektem i niejako dać do zrozumienia, że nowa twórczość będzie zapisywana na „czystej, białej kartce”, jest modny nie tylko w Polsce, gdyż z tego manewru chętnie korzystają artyści z całego świata. Niewykluczone więc, że Travis poszedł o krok dalej, pozbył się swojego konta, by totalnie wprowadzić swoich fanów w osłupienie, każąc im jednocześnie czekać na nowe materiały z kompletnym mętlikiem w głowie. Z pewnością mogłoby to skutecznie wpłynąć na odbiór jego nowego materiału. W zasadzie powinienem nawet użyć liczby mnogiej, bo przecież La Flame szykuje nam na nadchodzący rok ze trzy krążki. W końcu zapowiedział już swój solowy projekt pt. „Utopia”, od jakiegoś czasu anonsowana jest wspólna płyta z Kid Cudim, a oprócz tego sporo mówiło się o sequelu „Jackboys”. Jest więc co owiewać tajemnicą.

Powyższa wersja jest dosyć prawdopodobna, ale pod uwagę należy brać jeszcze inną, dużo bardziej błahą. Póki co nie można bowiem wykluczyć, że Travis usunął konto, bo zwyczajnie się obraził. Dlaczego? Tuż przed dezaktywacją raper wrzucił na nie zdjęcie przedstawiające jego przebranie na tegoroczne Halloween. Był w stroju Batmana, specjalnie przerobionym tak, by oddawał klimat i przelot Travisa. Co ciekawe, strój ten został skrytykowany przez fanów, którzy w pewnym momencie zaczęli naśmiewać się z artysty. Gdy fala śmieszków nasilała się, Scott najpierw wyczyścił swój profil, by chwilę później kompletnie go usunąć. Nie sposób więc nie dostrzec zależności między zniknięciem konta, a wylanym na niego kubłem hejtu. Tylko czy ktoś taki, jak Travis Scott przejmowałby się dogryzkami ze strony słuchaczy?

fot. instagram.com/travisscott

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Paluch, Kabe, Schafter – to tylko kilka listopadowych premier, na które czekamy!

Październik był bardzo obfity muzycznie. Wyszło naprawdę wiele płyt od czołówki polskiej sceny, jak i od tych mniej znanych raperów. A jak będzie w listopadzie?