News

Trump z pogardą o zwycięstwie „Parasite”: Mamy wystarczająco problemów z Koreą Południową

Klementyna Szczuka -
News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Trump z pogardą o zwycięstwie „Parasite”: Mamy wystarczająco problemów z Koreą Południową

Tegoroczne Oscary przeszły do historii. Niespodziewany występ Eminema, nominacja „Bożego Ciała” i cztery statuetki dla „Parasite”. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to zdecydowanie polecamy go obejrzeć. Na początku może bawić, później zaczyna trzymać w napięciu, aby w końcu zacząć zaskakiwać w najmniej spodziewanych momentach. Jest to także ważna pozycja w historii koreańskiego kina. Ale z sukcesu Bong Joon-Ho’a nie wszyscy są zadowoleni. Na przykład Donald Trump, który z pogardą wyraził się o produkcji.

Jak zła była Akademia Nagród w tym roku? Zwyciężył… film z Korei Południowej! O co do cholery chodzi? Mamy wystarczająco problemów z Koreą Południową. Na dodatek dają im najlepszy film roku? Czy był dobry? Nie wiem… Proszę, możemy przywrócić filmy takie, jak „Przeminęło z wiatrem”? „Bulwar zachodzącego słońca”, tak wiele świetnych filmów

Trump zyskał poparcie swoich zwolenników, a w tym czasie na Twitterze Neon, zespół dystrybucji filmu, odniósł się do jego wypowiedzi: „Zrozumiałe, nie umie czytać”. Podobne zdanie wyraził Demokratyczny Komitet Narodowy.

„Parasite” jest zagranicznym filmem o tym, jak nieświadomi ultra-bogaci ludzie zmagają się z klasą robotniczą i wymaga dwóch godzin czytania napisów. Oczywiście, Trump tego nienawidzi

W dyskusji nie zabrakło także komentarzy do nawiązania przez prezydenta do „Przeminęło z wiatrem”. Jak stwierdził choćby Wajahat Ali, film ten romantyzował wybielanie niewolnictwa. Co więcej powiedzieć? My przystajemy przy tym, że nagrody dla Bong Joon-Ho’a były zdecydowanie zasłużone.

fot. kadr z filmu „Parasite – Official Trailer (2019) Bong Joon Ho Film”, YouTube.com/IGN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Eminem: „Nic nie zjednoczyło tylu ludzi i ras, co hip-hop”
kadr z wideo "Eminem x Sway - The Kamikaze Interview (Part 2)",

Ostatnimi czasy Eminem jest niestety kojarzony z samymi negatywami. Bardzo głośnym echem odbiły się jego nieujawnione wcześniej wersy, dotyczące tego, że na miejscu Chrisa Browna sam pewnie uderzyłby Rihannę. Falę krytyki zgarnął też za nawiązanie na swoim ostatnim albumie do tragedii w Manchesterze, która miała miejsce przy okazji koncertu Ariany Grande. Teraz jednak wychodzi z bardzo ważnym i pozytywnym przekazem.

Hip Hop,News
Co słychać u Młodych Wilków?

Od ostatniej, siódmej edycji młodych wilków minęło już trochę czasu i każdy zdążył zapoznać się z całym materiałem. Młodzi raperzy również ochłonęli po przygodzie, jaką było uczestnictwo w akcji Popkiller Młode Wilki, ale nie zatrzymali się w miejscu ciesząc się swoim sukcesem, tylko zaczęli działać jeszcze bardziej! Co aktualnie się u nich dzieje oraz jak przyjęły się ich kawałki z 7 edycji?