Hip Hop,News

Ty Dolla $ign rzucił zioło! Artysta opowiada o nowej płycie i tatuażu z Kurtem Cobainem

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Ty Dolla $ign rzucił zioło! Artysta opowiada o nowej płycie i tatuażu z Kurtem Cobainem

Ty Dolla $ign może wydawać się nieco niezauważony. Tymczasem jest on jedną z najbardziej wpływowych postaci we współczesnym hip-hopie i R&B, zresztą to właśnie on łączy ze sobą zarówno różne środowiska i nurty w muzyce popularnej.

Usłyszeć mogliśmy go choćby na ostatnich projektach Kanye’ego Westa (wokale na „Ye” i „The Life of Pablo” należały w końcu przede wszystkim do niego). Razem z Yeezy’m wystąpił także na ostatniej edycji „Sunday Service”, gdzie wykonali nowy utwór Westa, „Water”. Obecnie Ty pracuje nad swoją nową płytą, o czym między innymi opowiedział magazynowi SPIN, co może okazać się przełomowym momentem w jego życiu i karierze…

Przestałem palić zioło. To było fajne, aby po prostu całkowicie oczyścić głowę i pisać piosenki. Zanim jechałem do kabiny i wszystko na tym zaimprowizowałem, pisałem rzeczy na moim telefonie albo kawałku papieru, próbując bardziej je zaplanować.

Artysta sporo mówił również o swoich inspiracjach, a oprócz Dr. Dre, Dj Quicka, Babyface’a, Timbalanda czy Pharrella, należy do nich właśnie Kanye. Jak przyznał w materiale, w którym wypowiadał się o bohaterach poszczególnych okładek w historii magazynu, West jest artystą wszech czasów i zawsze robi rzeczy, które brzmią jak coś, czego nigdy wcześniej nie słyszeliśmy – jest jednym z liderów całej kultury (z czym osobiście w stu procentach się zgadzamy!).

Spotkałem się raz z Kanye i odtworzyłem mu mój album. A on powiedział: „Bracie, musisz robić to, co robisz. Dodaj więcej basów, więcej perkusji, dodaj więcej… prawdziwego gó#na, to jest coś, czego nikt nie robi”. Ta rozmowa zdecydowanie mnie zainspirowała i sprawiła, że zaszalałem z żywymi instrumentami.

Najbardziej entuzjastycznie Ty zareagował jednak na… Kurta Cobaina. Przyznał, że „Smells Like Teen Spirit” był pierwszym rockowym utworem, który pokochał, a wizerunek artysty ma nawet wytatuowany z tyłu swojej nogi!

Wychodzi więc na to, że legenda rocka stanowi jeszcze większą inspirację niż by się wydawało. Co więcej możemy dodać? Materiał polecamy obejrzeć i przeczytać, na nowy album czekamy, a ten tatuaż… no, chcielibyśmy go zobaczyć!

fot. kadr z filmu „Ty Dolla $ign Revisits SPIN Covers of Kurt Cobain, Kanye West and More | SPIN”, youtube.com/SPIN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Reprezentant Asfaltu w mocnych słowach o Lekter Records!

Zwykle raperzy skupiają się na atakowaniu siebie nawzajem. Znacznie rzadziej obrywa się innym ludziom ze środowiska, ale gdy takie osoby faktycznie sobie zasłużą, mogą być pewne, że nic nie zostanie przemilczanie. Wie już o tym wytwórnia Lekter Records, która musi mierzyć się ze sporymi zarzutami wymierzonymi w jej stronę przez Skipa.

News
Gdzie ubiera się Żabson?

Nie ulega wątpliwości, że Żaba jest jednym z najbardziej oryginalnie ubranych raperów, choć oczywiście nie każdemu jego styl musi odpowiadać. W pewnym stopniu można powiedzieć, że Żabson pod względem stylówki jest niejako polskim A$AP Rockym. Zresztą sam raper raczej nie stroni od takich porównań, a fakt, że śmigał w koszulce GUESS powstałej w kolaboracji z Flacko, potwierdza, że panowie mają raczej zbieżny gust. Żaba sprawnie łączy streetwear z High-Endem. Z jednej strony rzeczy z warszawskiego sklepu BRC Vintage, z drugiej kurtka Kenzo, z trzeciej spodnie Philippa Pleina, a z czwartej płaszcz Homies Wonderland.