News,Streetwear

Wiosna? Nic z tego. Winter is coming. A z nią, nowe kolorystki Ultraboost

Filip Kowalski-Ocneanu -
News,Streetwear - - Dodane przez Filip Kowalski-Ocneanu

Wiosna? Nic z tego. Winter is coming. A z nią, nowe kolorystki Ultraboost

Pierwszy odcinek finałowego sezonu jednego z najpopularniejszych seriali na świecie – „Gry o Tron” – będzie miał swoją premierę już za dwa miesiące. Z tej okazji Adidas postanowił wydać sześć nowych kolorystyk modelu Ultraboost inspirowanych serialem. 

Poszczególne wersje nawiązują do konkretnych stron walczących o wpływy i Żelazny Tron Westeros. Poza kolorystyką, w nowej odsłonie Ultraboostów pojawią się również dodatkowe akcenty, będące gratką dla fanów sagi, jak np. napisy nawiązujące do serialu, umieszczone na metkach z tyłu buta.

Poniżej przedstawiamy wszystkie zaprezentowane kolorystyki, razem z ich nazwami (a także wyjaśniamy nawiązania):

„The nights watch” 

Ta kolorystyka jest nawiązaniem do nocnej straży, która w serialu broni wielkiego muru oddzielającego daleką północ od Westeros. A że nocna straż ubiera się tylko na czarno… no ale, to przecież wiecie sami 😉

,,White walker”

Jeśli czerń, to i biel. Biali Wędrowcy to starożytne istoty z dalekiej północny, zza muru. Wraz z armią zombie zamierzają przejąć władze nad siedmioma królestwami. W tej wersji butów z tyłu mamy napis: „Winter is here”. Ma on związek z ostatnim sezonem serialu i jego wydarzeniami – na wszelki wypadek nie piszemy więcej – nie chcemy przecież robić spoilerów.

„House Stark”

Kolorystyka inspirowana rodziną Starków, władców północnych królestw (tych przed murem). To właśnie ich pozdrowieniem jest legendarne ,,Winter is coming”, umieszczone na metkach. 

,,House Targaryen”

Rodzina Targaryen to dawni władcy Westeros. Ich herb to trzygłowy smok, gdyż Targaryenowie mają władzę panowania nad nimi. Tu napis z tyłu brzmi: „Fire and blood”. Z rodu pochodzi Denerys Targaryen – inspiracja dla drugiej pary butów spod tej nazwy.

„House Lannister”

Inspirowane rodziną Lannisterów, jedną z najbardziej wpływowych w Westeros. Potomkinią tego rodu jest między innymi Cersei, aktualna królowa siedmiu królestw. Ich herbem jest lew, stąd napis: „Hear me roar”.

Kolekcja z kolaboracji Adidasa z „Grą o Tron” ma być dostępna na wiosnę tego roku, prawdopodobnie w okolicach premiery nowego sezonu serialu. Póki co, nie znamy jeszcze cen, ale prawdopodobnie będą one wynosiły, klasyczne dla modelu Ultraboost, 180 dolarów, czyli 670 zł.

fot. Adidas

ps. Nie są to jedyne Ultraboost, które ostatnio doczekały się nowej kolaboracyjnej wersji.  O współpracy Adidasa np. Z Madness pisaliśmy tutaj

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,Wyróżnione
PRO8L3M odleciał. Czy aby nie za daleko?

Już "Ground Zero Mixtape" budził pewien niepokój. Nie dało się do końca przewidzieć, czy PRO8L3M pójdzie bardziej w stronę "Flar", czy - dajmy na to - "Vanitas". Teraz już wiemy, że najwięcej tutaj z "Puerto Rico".