Hip Hop,News

Właśnie powstał pierwszy klub piłkarski z własną wytwórnią!

Michał Fitz -
https://www.instagram.com/om_records
https://www.instagram.com/om_records
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Właśnie powstał pierwszy klub piłkarski z własną wytwórnią!

Wiele klubów sportowych znanych jest głównie ze swoich sekcji piłkarskich, ale znaczna większość z nich ma jeszcze wiele więcej zespołów w innych dyscyplinach. Kilka lat temu niektóre z nich zdecydowały się również na esportową ekspansję, zakładając drużyny składające się z graczy League of Legedns czy Counter-Strike’a. O krok dalej poszli Francuzi, którzy swój klub otworzyli również na muzykę, stawiając własny label.

Chodzi konkretnie o Olympique Marsylię, która dwa dni temu ogłosiła założenie swojej „sekcji muzycznej”, wytwórni OM Records. Oczywiście, klubowi bez odpowiedniego zaplecza trudno byłoby wejść na nowy rynek, dlatego nowy label jest owocem współpracy ze znaną, francuską wytwórnią BMG France, dla którego nowy twór będzie wydawnictwem podległym. Będzie więc tym samym, co 2115 Label dla SBM lub Def Jem dla Universala.

Wytwórnia stawia sobie podobne cele, co klub piłkarski, który ma na celu wychowanie młodzieży, by ta wybrała sport zamiast przestępczej ścieżki. W związku z tym OM Records ma stawiać głównie na wykonawców rapowych i tworzących R&B, ale nie będzie zamykało się tylko na te dwa gatunki w przypadku utalentowanej młodzieży. Wiemy już o pierwszym albumie, który zostanie wydany przez świeżutki label. Projekt nazywać się będzie „Vendredi 13”. Udzielić się na nim mają znani, reprezentujący Marsylię artyści tacy jak na przykład Soprano czy Jul.

Olympique jest pierwszym klubem, który zdecydował się na taki muzyczny krok, ale wydaje się, że na pewno nie ostatnim. Prawdopodobne jest, że tak, jak kilka lat temu wśród tych drużyn modny stał się trend otwierania sekcji esportowych, tak teraz pójdzie fala tworzenia wytwórni, a jak nie aż tak ambitnych struktur, to chociaż mniejszych projektów muzycznych. To dobrze, bo takie kluby dysponują gigantycznymi funduszami, które bardzo mogą pomóc w rozwoju i promocji artystom, którzy nie mogą sobie na to pozwolić.

fot. instagram.com/om_records

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Muzyk, który o muzyce nie wie nic – Vito Bambino „Poczekalnia” [RECENZJA]

„Poczekalnia” to solowy album Vito Bambino, zapowiadany jako odskocznia od pracy w zespole. Dla artysty miał być oddechem, a sam Vito o nadchodzącej jeszcze wtedy płycie wypowiadał się tak: