Hip Hop,News

Właśnie poznaliśmy kolejne niepublikowane wersy Biggie’ego!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Właśnie poznaliśmy kolejne niepublikowane wersy Biggie’ego!

Parę dni temu wspominaliśmy o nim przy okazji anegdoty, którą na Instagramie opowiedział Lil Cease, kuzyn rapera. Teraz okazało się, że wydany pośmiertnie album „Duets: The Final Chapter” (2005) nie jest ostatnim nowym materiałem Notoriousa…

W niedzielę Statik Stelektah, producent, który współpracował m.in. z Nasem czy Joey’em Bada$$em, udostępnił kawałek „Bastard Child”, który zresztą wyprodukował. Rozpoczyna się on właśnie niepublikowanymi do tej pory linijkami Biggie’ego:

Steps out the pad with a duffle bag/All the guns I had, sippin’ Granddad/’Bout to make his mama sad

To jednak nie wszystko, bo Joe Lyons, niezależny dyrektor kreatywny, niedługo później ogłosił, że 14 maja odbędzie się zorganizowany przez niego specjalny live na Instagramie, na którym będzie można usłyszeć jeszcze więcej niepublikowanych materiałów. W ostatnim czasie odnalazł je w swojej kolekcji – jak przypomniał w opisie, wiele lat temu zajmował się DJ-ingiem.

Gdyby nie kwarantanna, prawdopodobnie ta inicjatywa by nie powstała. Jeśli jesteście więc fanami twórczości Biggie’ego, koniecznie zapamiętajcie tę datę!

fot. Raymond Boyd/Getty Images

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Jak w akademiku żyło się Malikowi i Diho? O tym właśnie opowiada ich pierwszy hit – Przeinterpretacja #4

Abstrahując kompletnie od ostatnich afer związanych z Malikiem, trzeba przyznać, że raper ukształtował swój charakterystyczny styl na przestrzeni ostatnich kilku lat. Obecnie kojarzony jest pewnie z innymi hitami, ale to właśnie "Naaajak" jest pierwszym, który wybuchł na większą skalę. No i kto by przypuszczał, że warstwa liryczna tak mocnego numeru opowiada tak naprawdę o trudnych, ale też swawolnych czasach życia w akademiku.

Hip Hop,News
#Hot16Challenge wraca po 6 latach! Czy tym razem również odniesie sukces?
SOLAR #Hot16Challenge2

Solar 6 lat temu wymyślił zabawę, którą polubiło całe środowisko hip-hopowe. Mowa tu o #Hot16Challenge, w którym nominowani raperzy prezentowali swoje zwrotki nawinięte "na raz" do mikrofonu. Wszystko wzbogacało nagrane przez nich wideo z całego challengu, na którym to przyjmowali nominację, prezentowali umiejętności oraz nominowali innych raperów. Wtedy miało to charakter zabawy, który ogarnął całą rapową Polskę.