Felieton,Hip Hop

„Wspaniale podoba mi się lot Stachurskiego” – Łona o autorze „Dosko”!

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Wspaniale podoba mi się lot Stachurskiego” – Łona o autorze „Dosko”!

Łona czytający Młynarskiego? Łona wymieniający swoich 10 najlepszych cech? Raper mówiący z wdziękiem o tematach ważkich i tych mniej istotnych? Gratka dla wszystkich słuchaczy szczecińskiego twórcy.

Łona był gościem spotkania inaugurującego cykl Sejneńskich Rozmów. Przepytywany przez Krzysztofa Czyżewskiego, przez godzinę z okładem uwodził słuchaczy tym co, i jak mówił.

Raperzy są niedobrzy

„Nie zaprzeczysz faktom, to najzwyklejsze szczeniactwo/rzuć to! Zajmij się wreszcie edukacją” – nawijał Łona, wcielając się w rolę mamy. Raper swego rzemiosła nie porzucił, a i z edukacją poszło raczej nadzwyczaj dobrze – wszak Adam Zieliński jest zawodowym prawnikiem.

Z twórczością też się nie ociągał i od lat pchają z Webberem fikuśny wózek swoich inspiracji, wyobrażeń i przemyśleń. Czynią to wytrwale, ku uciesze słuchaczy i krytyków. Mało jest wykonawców w naszym kraju, którzy budzą tak jednoznacznie dobre skojarzenia (i to powszechnie! Nie tylko w branży).

Łona inspirowany Osiecką? Bardzo proszę.

Łona zmiażdżył prowadzącego!

Mając do czynienia z tak elastycznym umysłem, warto się postarać, by z rozmowy wyciągnąć jak najwięcej. Krzysztof Czyżewski cierpliwie wyciągał więc z Łony co ciekawsze kąski – wyjaśniła się m. in. kwestia legendarnego w pewnych kręgach wywiadu, którego szczecinianin udzielił przed laty.

Filmik swego czasu śmigał po sieci pod nazwą „Łona zmiażdżył prowadzącego”

Łona opowiadał również o swoim podejściu do religii, zmianach wynikających z tacierzyństwa, o domu rodzinnym, czy o inspiracjach… wśród których nie zabrakło Osieckiej czy Młynarskiego.

Zresztą piosenkę tego drugiego, pt. „Bynajmniej”, w brawurowy sposób zaprezentował. Nie spodziewajcie się jednak śpiewania czy rapowania – Łona deklamował, ale jak! To trzeba zobaczyć.

56. minuta

Dosko się czuję

Pod koniec wywiadu Łona sypnął z rękawa nazwami zespołów i ksywami wykonawców, którzy mieli na niego wpływ. Mamy Piwnicę Pod Baranami, Onyx, DJa Premiera, Gangstarr, Afroba, Max Herre i wielu innych, a wśród tego znamienitego grona znalazł się… Stachursky! – Ta płyta, na której jest „Dosko”, to jest największy wykwit, jeśli chodzi o połączenie języka polskiego i muzyki dyskotekowej. Wspaniale podoba mi się ten lot Stachurskiego – wyjaśnił.

Nie pozostaje nam nic innego, jak przypomnieć – bądź przedstawić Wam – ten kamień milowy w historii polskiej muzyki popularnej. „Potężna… wichura… łamiąc duże drzewa/trzciną zaledwie tylko kołysze”:

To jednak nie jest jedyny wybór, który niektórych fanów Łony może zadziwić. Mniej więcej w połowie rozmowy raper rozwinął temat różnorodności sceny hip-hopowej w Polsce. Z jednej strony mamy rozpoetyzowanego Bisza, a z drugiej… Legendarnego Afrojaxa. – Bardzo dobry literacko i szalenie kontrowersyjny. (…) Polecam, jeśli ktoś ma stalowe nerwy – wypowiada się o koledze po piórze, z którym – jak dotąd – popełnił dwa utwory („Rzuć to” oraz „Tytułowy„). Popieramy zdanie Łony i zachęcamy do poszerzania horyzontów:

fot. kadr z klipu „Łona i Webber – Błąd”, youtube.com/Dobrzewiesz Nagrania

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
W Air Maxach na safari: Kolekcja „Leopard Print” od Nike

Motyw zwierzęcy utrzymuje się w modzie  od jakiegoś czasu. Panterki, wężowe skóry i inne podobne wzory królują zarówno w ubraniach, jak i obuwiu. Dlatego także Nike zdecydowała się  wypuścić nowe kolorystyki wersji Premium modeli Air max 95, 98 oraz Air Force 1 Sage. Dała im nazwę „Leopard Print”.

Felieton
Miesiąc po „Surviving R Kelly” – co się wydarzyło?

Na początku stycznia opisywałem dla Was sprawę piosenkarza, który wydaje się, w końcu poniesie odpowiedzialność za swoje obrzydliwe czyny. R Kelly przez lata wykorzystywał kobiety, ma także na koncie zarzuty o obcowanie z 13-latką. Sprawdźmy, co wydarzyło się od czasu publikacji reportażu telewizji Lifetime.