News

Wspólnie pomóżmy najbliższym Flojda!

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

Wspólnie pomóżmy najbliższym Flojda!

30 kwietnia doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w którym spłonął dom rodzinny partnerki Flojda. Nagle 8 osób straciło dach nad głową. Trudno sobie wyobrazić jakie to uczucie. Dlatego powstała zbiórka oraz grupa facebookowa, w której można licytować płyty i inne gadżety związane z hip-hopem. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę domu. Za całą akcję odpowiedzialni są: Flojd/Wiro, Lil Konon oraz redakcja FollowRap.

Gdzie pomóc?

Wiadomo, można wesprzeć zbiórkę jakimś przelewem, można wylicytować sobie fajne płytki. Ale jeśli nie masz możliwości żeby w ten sposób pomóc, to po prostu prześlij informacje o tej akcji dalej. Media społecznościowe to ogromna siła, nie raz już się o tym przekonałem. [TUTAJ] zostawiam link do zbiórki, a [TUTAJ] do grupy, gdzie możecie nabyć albumy do swojej kolekcji, a dodatkowo wesprzeć finansowo szczytny cel. Wielu raperów oraz wytwórni podesłało organizatorom swoje wydawnictwa. Warto wspomnieć, że niektórzy wystawiają płyty z prywatnych kolekcji, a często są to trudno dostępne tytuły. Kolejny raz widzimy jak polski hip-hop się jednoczy. Pięknie się to obserwuje. Jeszcze bardziej mnie cieszy zaangażowanie ludzi w tę inicjatywę. Widać, że naprawdę chcą pomóc. Redakcja skrr.pl trzyma kciuki, aby wszystko się udało!

fot. https://zrzutka.pl/xprcz6

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Już nie tylko kapusiostwo, 6ix9ine oskarża Snoop Dogga o kolejny występek
Snoop Dogg - Countdown (feat. Swizz Beatz) (Official Video)

Kilka dni temu 6ix9ine zaoferował fanom, że może rzucić im ksywkami raperów, którzy również współpracowali z policją, żeby nie było, że tylko on jest taki zły. Tekashi wystrzelił od razu z najcięższego kalibru, bo wymierzył oskarżenia w stronę Snoop Dogga. Żywa legenda rapu oczywiście niczego nie potwierdziła, a przy okazji porządnie zwyzywała jeszcze 6ix9ine'a. To jednak chyba tylko rozochociło Tekashiego do dalszej zabawy, ponieważ raper z Brooklynu wyłożył na wierzch kolejne brudy z życia Snoopa. Tym razem z dowodami.

Felieton,Hip Hop
Metro Boomin want some more… 4 oryginalne tagi producenckie i ich genezy

Dzięki nim od razu wiemy, kto odpowiada za dany bit. To ważne, bo w końcu to od producenta w dużym stopniu zależy, jak wypadnie kawałek. Tagi, czyli frazy lub instrumentalne zabiegi (four-count Pharrella Williamsa!), jakie stosuje się zwykle na początku utworu, często są ikoniczne i łatwo jest skojarzyć je z autorskim stylem producenta, do którego należą. Gdy ostatnio wspominałam o Lil Waynie, który myślał, że w "Wheezy outta here!" wywołuje go Future, przytoczyłam historię klasycznego "If Young Metro don't trust you, I'm gon' shoot you". To jednak nie jedyny tag, któremu warto się przyjrzeć.