Hip Hop,News

„Wysadzę to skur####ństwo!” – fanka A$AP Rocky’ego chciała wysadzić ambasadę Szwecji

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Wysadzę to skur####ństwo!” – fanka A$AP Rocky’ego chciała wysadzić ambasadę Szwecji

Emocje sięgają zenitu. W czwartek informowaliśmy Was, że po długim i dosyć dziwnym dochodzeniu, szwedzka prokuratura zdecydowała się postawić Flacko zarzuty. Za napaść i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu raperowi może grozić nawet do dwóch lat za kratkami szwedzkiego więzienia. Nie pomógł Donald Trump, nie pomógł bojkot wykonawców, nie pomogła ogólna światowa konsternacja. Niejaka Rebecca Kanter też raczej nie pomoże, choć momentalnie stała się symbolem oburzenia wszystkich fanów szefa A$AP MOB.

Jak podaje serwis NBC Washington, cała heca rozpoczęła się 22 lipca, wówczas Kanter pierwszy raz ujawniła swoje zamiary, oblewając budynek płynem ze szklanej butelki Coca-Coli. Zniknęła zanim służby mogły cokolwiek wskórać. Kobieta wróciła kolejnego dnia, 23 lipca, przedostała się do środka ambasady, rozpoczęła burdę kopiąc rozmaite przeszkody, usiadła na podłodze, wykrzykiwała hasła odnoszą się do nieciekawej sytuacji A$APa i odmówiła wyjścia – „Dzwońcie na policję, nie wyjdę” – miała powiedzieć.

Kanter mocno szalała również w social mediach, gdzie narzekała na to, że mimo burdy w szwedzkiej ambasadzie (i paru innych miejscach), nie udaje się jej zwrócić uwagi mediów na sprawę Rocky’ego. No cóż… uwagę mediów ta sprawa już przykuła, tym razem co najwyżej ponownie.

Jeśli do tej pory nie interesowaliście się tą sprawą, w skrócie możecie ją prześledzić:

  1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
  2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
  3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?

fot. WikipediaCC/Elvert Barnes

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Widzieliście Eminema w 8 Mili? A jego rolę jako sprzedajnego policjanta pamiętacie?

"8 Mila" jest filmem dosyć szczególnym, bo choć jest w pewnym sensie origin story samego Eminema, to jest w dużej mierze fikcją i bardziej opowiastką na temat. Mamy tam wątek przyjaźni, rasizmu, dziewczyn które lecą na pieniądze (więc zwacha na ruchy, chłopaku) itd. Wszystkie te teenager friendly tematy są położone na grunt hip-hopowej zajawki i szczeniackich akcji na przedmieściach Detroit. Fajnie? No fajnie - tym fajniej, że Marshall Mathers zapodał nam tam dawkę więcej niż dobrego aktorstwa. Jeśli przywołam sobie w głowie różne kreacje LL Cool J'a, Commona, MGKa, 50 Centa czy Ludacrisa, to chyba tylko ten pierwszy potrafi mieć jakieś highlighty, o których powiem - okej, on też coś umie w te klocki, nie jest po prostu grającym raperem... ale w sumie to jest po prostu grającym raperem, co zrobić.

Felieton
Lil Masti: Jestem z ubogiej rodziny. Przy tym, co robiłam, Marta Linkiewicz to lajt

Przyznaję, że kilka lat temu nie pomyślałbym o tym, że z własnej woli będę pisał o Seksmasterce. I faktycznie - nigdy o niej nie pisałem, a nawet nie musiałem pisać. Dzisiaj mamy jednak nieco inny krajobraz na YouTube'owej scenie, mamy Fame MMA, mamy rozmaite sposoby na osiągniecie rozpoznawalności i to wszystko staje się coraz ciekawsze w kontekście mechaniki rządzącej poczynaniami naszych "internetowych zawodników". Zapewne część nowych odbiorców Lil Masti kompletnie nie kojarzy tego, co Aniela Bogusz robiła wcześniej. Słuchacze Kaza Bałagane niekoniecznie wiedzą, że na jego płycie producenckiej nawijał na przykład O.S.T.R. Otóż da się sprawić, żeby nasi odbiorcy kojarzyli nas wyłącznie z tym, na czym nam zależy. I nie jest to specjalnie trudne. Albo inaczej - nie jest aż tak trudne, jakby mogło się wydawać.