Hip Hop,News

Żabson na „77747 Mixtape” Okiego! Raperzy nagrali nowy szlagier dla wszystkich ziomali

Klementyna Szczuka -
Oki Żabson
Oki Żabson
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Żabson na „77747 Mixtape” Okiego! Raperzy nagrali nowy szlagier dla wszystkich ziomali

Oki konsekwentnie rozwija swoją karierę. Po dobrze przyjętym debiucie, o którym pisał Michał, dołączył do labelu 2020, po czym wypuścił gorąco przyjęty „Siri”. Teraz, podczas gdy singiel wyprzedził na YouTubie „Whoop?”, my otrzymaliśmy kolejny nowy szlagier dla ziomali z osiedla.

„Dla Ziomali” to trzeci kawałek promujący projekt, którego premiera zaplanowana jest na 25 września, a nadchodzący „77747 Mixtape” zapowiada się bardzo obiecująco. Wydaje się, że Oki ma w sobie coraz więcej energii, choć ma ją „od dziecka, jakbyś faszerował władem”. Przy tym jest zwyczajnym chłopakiem, który nagrywa muzykę dla ziomali. Dla ziomali z klatek i tych, którzy z klatek wyszli. Dla wszystkich ziomali.

„Słuchają ci, co wagarują, no i kują też/Słuchają ci, którzy się kłują i suchoklates/Ci, co oddali życie garniturom, a kochają dres/Suki kochają ten flex”

Tym razem Oki pokusił się o mniej gier i zabaw słowem, ale nawet to nie sprawiło, że mniej imponuje. Numer w ogóle jest nieco inny – głos Żabsona został odpowiednio modulowany, przez co raper schodzi na drugi plan. Nieważne, czy kładzie zwrotkę, czy wykańcza refreny Oskara. Jak napisał na swoim Instagramie gospodarz, kawałek inspirowany jest twórczością Redmana z czasów lat 2006-2008, co zresztą dobrze słychać, zważając na klimat utworu.

fot. kadr z „OKI feat. Żabson – DLA ZIOMALI”, YouTube.com/2020

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Tory Lanez jest dowodem na to, że słuchacze rapu wciąż mają poczucie moralności
Tory Lanez - Broke In A Minute *Directed & Edited by Tory Lanez*

Ostatnimi czasy, kiedy już ucichła zażarta dyskusja na temat newschoolu i trueschoolu, pojawił się inny, tym razem naprawdę sensowny i wartościowy temat do rozważenia. Chodzi bowiem o rozgraniczanie artystów i ich muzyki, a w zasadzie głównie tego, czy należy słuchać kogoś, kto robi fajne piosenki, ale jest przy tym w jakiś sposób nieprzyzwoity w innych dziedzinach swojego życia.

Felieton,Hip Hop
Taki jest nowy pop. Czy właśnie jesteśmy świadkami tego, jak rap zmienia muzykę popularną w Polsce?
rap pop

Pierwszy popowo-rapowy kawałek? "I Need Love" LL Cool J (1987). Polski? "Jak zapomnieć" Jeden Osiem L (2004). Wtedy, gdy w Stanach Zjednoczonych już conajmniej od dekady artyści wykonujący pop czy R&B łączyli siły z raperami, a od prawie dwóch ci drudzy sporadycznie nagrywali bardziej melodyjne kawałki, u nas poza pojedynczymi rapowymi numerami, popularność zdobywało jedynie niechlubne "hip-hopolo".