Hip Hop,News

Znacie „Każdy ponad każdym” Sokoła? Bo Wini nie zna

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Znacie „Każdy ponad każdym” Sokoła? Bo Wini nie zna

Wini dał nam to o co nie prosiliśmy, ale tego potrzebowaliśmy – pokręcone rozmowy z największymi tuzami muzycznej branży, a nawet z ludźmi z kompletnie innych bajek – żeby wspomnieć choćby tę z prezydentem Szczecina. Tym razem kultowy prowadzący zaprosił do swojej kultowej gabloty Magierę – również kultowego, ale producenta. Starzy wyjadacze kojarzą go z duetu WhiteHouse, jeszcze starsi z F.F.O.D., a nowsi mogą z płyty Kaliego „Chudy Chłopak”, „25_Godzin” Peji czy najnowszych dokonań Pokahontaz i Małpy.

Podczas niemal półtoragodzinnej rozmowy (to już naprawdę jest kino drogi i to nie pierwszy raz), rozmowa zboczyła w kierunku pracy w duecie producenckim. Jak się razem robi bity, kto za co odpowiada itd. W pewnym momencie Wini pyta, który kawałek Magiera uznaje za najważniejszy w swojej producenckiej karierze i tu… zaczynają się jaja:

Magiera: „Każdy ponad każdym”. Uważam, że to jest sztosowy numer. Sokół nawinął tam zajebiście, długą, fajną historię, której da się słuchać dużo razy. Myślę, że to jest jeden z najważniejszych kawałków WhiteHouse’owych. Nie sądzisz?

Wini: Nie wiem, nie słyszałem.

Magiera: No, jak nie słyszałeś, kurwa…

Wini: No nie słyszałem, co to za numer jest?

Magiera: „Każdy ponad każdym” nie słyszałeś?

Wini: No nie wiem, nie pamiętam, może coś słyszałem…

Magiera: Taki z teledyskiem animowanym. „Marysia była lekko w szoku” coś tam…

Wini: A, to wyłączyłem to po chwili

Po chwili Wini mityguje się, że jednak kojarzy numer, ale faktycznie kompletnie go nie pamięta. Wychodzi to ponownie, kiedy Magiera opowiada historię ze skandowaniem wersu „w plackach trochę robi” na koncercie. Wersu, który znajduje się w omawianym kawałku:

Czy Wini faktycznie nie znał utworu? Właściwie mógł po prostu trollować Magierę, żeby spowodować tak zabawną sytuację – powyższy dialog ma potencjał kultowości jak, nie przymierzając, te Noona z Pezetem.

Jeśli jesteście ciekawi, co Magiera ma do powiedzenia na temat nowej płyty Peji (G.O.A.T), współpracy z LA w ramach duetu WhiteHouse (i ewentualnego powrotu) i różnicy między pracą z raperem w studiu a pracą na odległość, to zapraszamy na pokład:

fot. kadr z klipu „White House Records & WWO – Każdy ponad każdym – Kodex 2 : Proces”, youtube.com/White House Records

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Taco Hemingway wraca z nowym albumem! Płyta jeszcze w te wakacje!

Niby spokojny dzień, taki sobie wtorek, a tu Filip Szcześniak strzela postem, że niedługo jego nowa płyta. Postem dosyć enigmatycznym, bo trudno wywnioskować z niego cokolwiek więcej.

Hip Hop,News
Offset nagrywał swój debiutancki album w… szpitalu! „Miał bandaże na głowie, rękach i ustach”

Nic dziwnego, że wydany w lutym solowy debiut Offseta "Father of 4" promował... film z porodówki, skoro wtedy raper dosłownie całą swoją codzienność podporządkował pod pobyt w szpitalu.