News,Streetwear

2 Chainz oskarża Nike o plagiat. O co tu chodzi?

Łukasz Orawiec -
News,Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

2 Chainz oskarża Nike o plagiat. O co tu chodzi?

Pozwy o plagiat są dziś więcej niż normą. O ile sam postęp w ochronie własności intelektualnej chwalimy, tak mamy świadomość, że nie wszystkie z pozwów są zasadne. W przypadku tej sprawy także mamy wątpliwości (choć nikt tu jeszcze nie grozi nikomu sądem!).

Kto, co i jak? 2 Chainz, stary wyjadacz, obecny na scenie rapowej od 1997 roku i Nike. A konkretniej – poszło o walentynkową kolaborację marki z artystą Nathanem Bellem na modelu Zoom Fly SP.

Lekko różowy upper, przyozdobiony gęsto grafikami, faktycznie może wydawać się być czymś zainspirowany. Naszą pierwszą myślą było kolabo Vetements x Reebok. Chainz ma inną teorię – według niego projektanci, na spółkę z Bellem, czerpali garściami z … okładki jego najnowszego albumu, Pretty Girls Like Trap Music.

Z całym szacunkiem dla Eppsa – nikt z nas, patrząc na tę parę, nie opisałby jej jako inspirowanej coverem ostatniego albumu. Póki co dyskusja zatrzymała się na poziomie zaczepek na Instagramie. I w sumie sądzimy, że tak pozostanie – owszem, sugerujemy lekko, że jest to próba wywołania pseudodramy dla hałasu 😉

W każdym razie, kolaboracyjne Zoomy wciąż są dostępne w sklepie Nike, w prawie pełnej męskiej rozmiarówce. W sumie, poza butami wyszły też bluzy i koszulki, ale Chainz chyba o nich zapomniał 😉

fot. Nike

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
To właśnie oni powinni zagrać w Kosmicznym Meczu 2

Jak grom z jasnego nieba spadła na nas ostatnio wiadomość, że latem rozpoczną się prace nad drugą częścią "Kosmicznego Meczu". Top 3 filmów z dzieciństwa (zaraz po "Striptizie" z Demi Moore) w końcu doczeka się sequelu. W związku z tym postanowiłem się pobawić w szefa castingów i dobrać LeBronowi kolegów (którzy wcielą się w rolę Monstars) na plan.

News
Znamy wyniki za rok 2018: Najlepiej sprzedawał się Drake!

IFPI, czyli światowy przedstawiciel branży nagraniowej, ogłosił właśnie swoją oficjalną listę najlepiej sprzedających się artystów muzycznych w 2018 roku. Kto zajął pierwsze miejsce? Nikt związany z popem, a z hip-hopem. Królem okazał się Drake.