Felieton,Hip Hop

Przypomnieliśmy sobie 3 numery z udziałem Quebonafide, o których możecie nie pamiętać

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Przypomnieliśmy sobie 3 numery z udziałem Quebonafide, o których możecie nie pamiętać

Od premiery „Romantic Psycho” minęło blisko pół roku. Od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnego nowego numeru od Quebo i raczej ta sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni. To jest więc dobry moment, aby przypomnieć sobie kawałki, do których się dograł, ale które z jakiegoś powodu nie odbiły się szerszym echem wśród słuchaczy.

„Autentyk”

Data publikacji: 25.06.2018
Album: Dj Decks „Mixtape 6”
Wyświetlenia: ok. 202 400

Aż dziwi liczba odsłon. Można byłoby przecież powiedzieć, że tam gdzie szef QQ, to co najmniej bańka wyświetleń. Nie tym razem. Jestem szczerze zaskoczony, że ten numer nie odbił się szerszym echem wśród słuchaczy, zwłaszcza, że kawałek jest oldschoolowy. Swoją zwrotkę dołożył jeszcze Sitek, a Sztoss wykonał refren, i ten nie do końca pasuje do całości. Swoją drogą chciałbym usłyszeć więcej kolaboracji ciechanowskiego i wrocławskiego rapera. Dobrze mi się ich słucha razem na bicie.

„EFEKT DOPPLERA”

Data publikacji: 07.05.2018
Album: Gedz „247365”
Wyświetlenia: ok. 645 550


Można powiedzieć, że ponad 600 tysięcy odsłon to nie jest wcale zły wynik. Prawda, ale nie w przypadku tych raperów. Gdy po raz pierwszy usłyszałem ten kawałek, przez długi czas nie schodził mi z głośników. Quebo w swojej zwrotce przekazał sporo emocji, a przy tym fajnie bawi się w niej flow.

„Atropina”

Data publikacji: 11.01.2012
Wyświetlenia: ok. 88 630


Poprzednie utwory miały zaledwie ponad dwa lata i zostały wydane, kiedy Kuba był już absolutnie mainstreamowym raperem. Natomiast „Atropina” to kompletnie inna bajka. Jest to ponad ośmioletni kawałek z czasów początków Quebo na scenie i faktycznie mało kto może wiedzieć o istnieniu tego numeru. Jednak mimo upływu lat, „Atropiny” wciąż się przyjemnie słucha. Ma ona swój klimat. Już wtedy można było wysnuć wniosek, że raper z Ciechanowa namiesza na polskiej scenie hip-hopowej. Ale kto by się spodziewał, że aż tak? Jeśli chcielibyście odkryć kawałki Quebo z tamtego okresu, polecam kanał DobryBeat. Znajdziecie tam kilka perełek.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Tyler, the Creator i A$AP Rocky w wyjątkowej kampanii Gucci! „Męska elegancja może być czymś nieprzewidywalnym”

Najfajniejsza reklama w tym roku? No właśnie ta. Wczoraj (29 września) przekonaliśmy się, że Gucci po raz kolejny stworzyło spot, od którego trudno się oderwać. Rap i punk rock znowu się przecięły. I to w jakim stylu!

Felieton,Hip Hop
Ma 16 lat, wygląda na 10, a rapuje jak wyjadacz sceny. Poznajcie KaNoe!
KANOE - FREESTYLE SAVIES (Clip officiel)

Kojarzycie Planete Rap? Tak, to ten program radiowy, w którym Paluch rozgrzany do czerwoności od duchoty spowodowanej wszechobecnym dymem nawijał "OKO" i gościnną zwrotkę w utworze "Gozier" PLK. Rok temu w tym radiu pojawiła się równie nietuzinkowa, choć określana tak z innych powodów postać. Ledwie 15-letni KaNoe.