Felieton,Hip Hop

3 polskie albumy, na podstawie których powinny powstać gry

Michał Fitz -
TACONAFIDE - Tamagotchi
TACONAFIDE - Tamagotchi
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Michał Fitz

3 polskie albumy, na podstawie których powinny powstać gry

Nie sądziłem, że TikTok może mnie czymś zainspirować, a tu proszę. Ostatnio na tej platformie furorę robi filmik gościa, który pokazuje przygotowaną przez siebie grę na GameBoya. Co ciekawe, jest to luźna interpretacja wydanej niedawno płyty Future’a i Lil Uziego Verta „Pluto x Baby Pluto”. Robi wrażenie, tym bardziej, że to produkcja typowo amatorska. Co gdyby jednak wydawcy na poważnie zainteresowali się albumami i zrobili z nich gry?

Egzotyka

Jak się okazało, Quebo faktycznie miał coś wspólnego z Cyberpunkiem 2077, choć to nie główna postać mówi jego głosem. Wiadomo jednak, że znajomości w CD Projekt RED są już zawiązane, więc nie ma problemu, żeby wypuścić wirtualną „Egzotykę”, prawda? Tym bardziej, że potencjał gry opartej na historiach z płyty jest wcale nie mniejszy, niż ten Cyberpunkowy. Nie mówcie, że nie pouciekalibyście przed gangiem z Auckland, nie pościgali Testarossą po Dubaju czy nie pyknęli szybkiej partyjki w piłkę nożną na Faveli. A do tego jeszcze dwa DLC, jak było w przypadku dodatków do płyty.

Europa

Kto słuchał płyty, ten wie. Scenariusz gry napisany jest już w skitach. Moglibyśmy wcielić się w podróżującego po Europie agenta, który musi rozwikłać bliżej nieznaną tajemnicę. Może i wyszedłby z tego trochę Euro Truck Simulator, ale z drugiej strony śmigalibyśmy czymś dużo ciekawszym niż Mann czy Scania.

Import/Export

Glocki, Berrety i inne spluwy, o których Malik nawija na tej płycie byłyby oczywiście podstawowymi narzędziami. Do tego przekręty, napady na konwoje, biżuteria, narkotyki, szybkie samochody i gigantyczne pieniądze. To przecież mogłoby być GTA osadzone w Warszawie. Może nawet Malik, w ramach easter egga, symbolicznie wsiadałby w pierwszej misji na rower?

Na sam koniec należy też wspomnieć o płytach, które już takie bajery w postaci gry lub czegoś podobnego dostały. Rok temu Skinny wraz z dorskim wydali podziemny materiał pt. „Przedmieścia”, do którego była dołączona prosta, ale wciągająca gra. Tuzza przy okazji wydania swojego „Giardino” dodała z kolei do płyty wirtualny spacer po tytułowym ogrodzie, który w zasadzie można uznać za grę, bo poruszając się po nim, odnajdujemy smaczki dotyczące poszczególnych kawałków z płyty.

fot. kadr z klipu „TACONAFIDE – Tamagotchi”, YouTube.com/TacoHemingway

Zostaw komentarz

Udostępnij
Gaming
Robert Lewandowski inwestuje w produkcję gier!

Nie zakończyliśmy jeszcze bieżącego roku, a już dochodzą nas słuchy o nadchodzących premierach. Robert Lewandowski, bo właśnie o nim mowa, to jedna z najbardziej rozpoznawalnych sylwetek w Polsce. Jednak oprócz sukcesów sportowych, jest również znany ze swojej fortuny, którą stale pomnaża. Na przestrzeni ostatnich lat stał się twarzą wielu kampanii reklamowych. Branża muzyczna już była, więc tym razem spróbuje szczęścia i zainwestuje w rynek gier, który jak wiemy, przerósł już niejednego.