Felieton,Hip Hop

4 polskich hypemanów, którzy mają szansę na sukces

Patryk Grzybicki -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Patryk Grzybicki

4 polskich hypemanów, którzy mają szansę na sukces

Polscy raperzy robią naprawdę spektakularne show podczas koncertów, a sama możliwość posłuchania ich na żywo gwarantuje niesamowite przeżycia. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie hypemani.

Wielu polskich raperów na koncerty zabiera ze sobą osoby, które nie tylko pomagają im w wykonywaniu utworów na żywo, ale są też ich bliskimi znajomymi, często wręcz przyjaciółmi. Tak jak nawinął Białas w numerze „Blakablakablaka” – „Biegam z Solkiem, a nie hypemanem”, co oznacza, że jemu koncerty pomaga grać Solar, a pewnie on sam może liczyć na Białasa w momencie grania swoich utworów. Jednak pomoc drugiej osoby jest konieczna podczas koncertów, dlatego przygotowaliśmy zestawienie polskich hypemanów, którzy mają szansę na swój sukces lub już go osiągnęli!

Krzy Krzysztof

Na pierwszym miejscu nie może znaleźć się nikt inny jak najbardziej znany hypeman w Polsce, człowiek od Quebonafide, czyli nikt inny jak Krzy Krzysztof. Tego pana mogliśmy słyszeć już kilka razy czy to w swoich numerach, czy w numerach Quebo bądź z innymi raperami. Idealnym przykładem jest tu utwór „Wesoła Ekipa” czy „Zamknij Mordę Tour” z Dwoma Sławami i Kubanem. Dłuższy czas był zapowiadany też mixtape od najbardziej znanego hypemana w Polsce (wpisująć w Google słowo „hypeman”, aż roi się od zdjęć Krzy Krzysztofa), dlatego ostatnio otrzymaliśmy ciekawe info, które może sugerować nadejście projektu.

Szyman

Drugim wyczekiwanym hypemanem na polskiej rapowej scenie jest ten Jana-rapowanie, czyli Szyman. Przypomnijcie sobie wersy Szpaka z numeru „Jan-Szpakowanie 2”, które są nastepujące:

„Janek to mój brat, cieszy micha jak go widzę/Czego mu życzę? Żeby Szyman wydał płytę”

Warto zaznaczyć, że Szyman obiecał, że wyda swój krążek w momencie, kiedy płyta „Plansze” Jana-rapowanie osiągnie status złotej płyty. Do tej pory nie mieliśmy zbyt wielu okazji, by usłyszeć hypemana Janka oprócz wstawki między innymi w utworze „Niech to usłyszą” czy w numerze Hotelu Maffija – „Wizja Lokalna: Kamień”. Miejmy nadzieję, że niebawem się to zmieni!

Yah00

Trzecie miejsce należy do osoby, która w ostatnim czasie zrobiła spore zamieszanie na naszej rapowej scenie. Mam tu na myśli Yah00, który głównie zajmuje się realizacją dźwięku w SB Maffiji. Janusz Walczuk gra koncerty wraz z Żabsonem i sam również tworzy muzykę. Świetnie zaprezentował się słuchaczom na projekcie „Hotel Maffija”, gdzie udzielił się w części numerów i zrobił zwrócił większą uwagę na siebie. Jeśli mam być szczery, czekam na jego solowy projekt, ponieważ numer „Szare Bloki” strasznie zapadł mi w pamięć!

KUQE

Kolejne miejsce na naszej liście należy do KUQE 2115, który jest hypemanem Bedoesa. KUQE mogliśmy słyszeć już w wielu solowych numerach, w utworach Drużyny 2115, jak i wielu featach między innymi u Bedoesa, White 2115, Blachy, czy Kubiego Producenta. Wymienieni wcześniej zawodnicy 2115 wydali już swoje solowe i legalne albumy, więc czas teraz na KUQE.

A co z tymi, którzy mimo tego, że są hypemanami już zdązyli osiągnać swój sukces i to w dodatku nie mały? Mam tu na myśli Przyłuca – hypemana Kartky’ego, który niedawno wydał swój pierwszy legalny album „JUNIPER”, który dobrze przyjął się w środowisku hip-hopowym i idąc za ciosem, odpalił projekt „ANOMALIE”. Mimo swojej kariery solowej, Przyłu nie pozostawia swojego koncertowego kompana i dalej gra z nim huczne koncerty, na których również czasem prezentuje swoje utwory.

Jak widać hypeman to nie tylko osoba, która pomaga wykonywać raperom koncerty, ale także artysta, który tworzy własną muzykę i w przyszłości ma szanse na własny sukces. Osobiście czekam na solowe wydawnictwa wszystkich wyżej wymienionych i wierzę, że nie będą to kawałki zrobione „na szybko”, a naprawdę konkretne utwory, które chętnie będę zapętlał!

fot. facebook.com/krzy.krzysztof

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Demonologia” po 10 latach! [RAPROSPEKCJA]

W 2010 roku Słoń wydał swój solowy krążek - "Demonologia", który w pamięci słuchaczy rapu pozostał na długo i dalej znajduje on swoje miejsce na playlistach. Przypominijmy sobie ten album poznańskiego rapera.

Felieton,Hip Hop
5 raperów, którzy po prostu muszą napisać książkę
Kaz Bałagane - Pod stołem (prod. Chris Carson & APmg) [QQ Untitled01]

Choć niestety nie wszyscy obecnie popularni raperzy dobrze obchodzą się z liryką, to jednak spora część z nich już tak. Niektórzy wręcz do tego stopnia, że śmiało mogliby napisać książkę. Wybraliśmy pięciu, którzy przede wszystkim powinni pokusić się o popełnienie jakiejś prozy.