Wyróżnione

5 darmowych wtyczek, które zmienią Twój bit w profesjonalny hit. Od kuchni #3: Efekty

Julian Glosa -
nocny
nocny
Wyróżnione - - Dodane przez Julian Glosa

5 darmowych wtyczek, które zmienią Twój bit w profesjonalny hit. Od kuchni #3: Efekty

W pewnym momencie w życiu każdego producenta pojawia się jakiś problem. Może to być brak czasu, natchnienia albo funduszy na najnowsze oprogramowanie. Niestety, początkującym ciężko wydawać pieniądze na wtyczki, które nie są wcale takie tanie. Na szczęście dziś pokażemy Ci, że za darmo również możesz doprowadzić swoje produkcje nawet do jakości studyjnej.

Pierwszą część poradnika, w której przedstawiliśmy programy do tworzenia muzyki znajdziecie TUTAJ.

Camel Crusher

Nie można poruszać tematu darmowych wtyczek bez wspomnienia o Camel Crusherze. Wtyczka od ponad pięciu lat uważana jest za jedną z najlepszych, do tego jest darmowa. Zapewnia ona różnego rodzaju saturację: od ciepłego, wibrującego brzmienia, do agresywnego, przesterowanego sygnału. Jest idealna do różnego rodzaju basów. Oprócz sporej liczby wbudowanych presetów zawiera również opcję ”RANDOMIZE”, która losowo ustala parametry każdego ustawienia.

https://www.audiopluginsforfree.com/camelcrusher/

camel crusher

Vinyl

Jak sama nazwa wskazuje, dzięki tej wtyczce można uzyskać brzmienie niczym ze staromodnego vinyla. Prosty interfejs pozwala na m.in. dodanie ”zużycia” i szumu, często utożsamianego z płytami vinylowymi. Dodatkowo, dzięki opcji ”Year” możliwe jest ustawienie roku, który efekt ma reprezentować. Od 2000 do 1930, im niższy rok tym bardziej ”staromodne” będzie wrażenie. Wtyczka idealnie nadaje się do produkcji w stylu lo-fi, ale nie tylko.

https://www.izotope.com/en/products/vinyl.html

vinyl

Valhalla Super Massive

Jedna z najlepszych darmowych wtyczek do pogłosów i echa. Oferuje prosty, czytelny interfejs z wieloma wbudowanymi presetami i trybami. Firma Valhalla od lat zajmuje się tworzeniem profesjonalnych wtyczek związanych z pogłosem, więc od Super Massive można spodziewać się tylko brzmienia wysokiej jakości. Dodatkowo na ich stronie dostepne są jeszcze dwa warte pobrania darmowe produkty, Freq Echo oraz Space Modulator.

https://valhalladsp.com/shop/reverb/valhalla-supermassive/

super massive

Ozone Imager V2

Wtyczka pozwalająca ”poszerzyć” każdy dźwięk. Sygnał z jednej strony odtwarzany jest niezauważalnie szybciej, niż sygnał z drugiej, co daje słuchaczowi poczucie przestrzennego stereo. Melodie, bębny, wokal: wszystko staje się ”większe” i sprawia wrażenie żywszego. Intuicyjny interfejs w prosty, graficzny sposób przedstawia działanie wtyczki. Co ciekawe, wiele programów do muzyki nie posiada tego efektu w swojej wersji podstawowej.

https://www.izotope.com/en/products/ozone-imager.html

imager 2

PanCake 2

Na zakończenie wtyczka, która może nie daje nowych możliwości, ale znacznie ułatwia życie. PanCake 2 zwiększa kontrolę nad paningien, czyli kierowaniem dźwięku do konkretnego ucha słuchacza. Pozwala w prosty sposób wyznaczyć ścieżkę za którą ma podążać sygnał z założeniem, że im bliżej lewej krawędzi, tym bardziej w lewym uchu będzie znajdował się dźwięk i na odwrót.

http://www.cableguys.com/pancake.html

pancake 2

fot. kadr z filmu ”GOTUJEMY Z NOCNYM: „Wybory” – Jan-Rapowanie Ft. Szpaku, Guzior”, YouTube/skrr.pl

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Aby tekst miał znaczenie” – Bedoes & Lanek „Rewolucja Romantyczna” [RECENZJA]
Bedoes & Lanek ft. Blu - Bukiet Białych Róż (SQUADSHIT #13) /

Żeby na początku była jasność, Bedoes to artysta utalentowany do tego stopnia, że gdy na "Dodzie :*" nawija: "wpier*alam refrenem Twoją karierę", to nie bragga, a real talk, bo paru połkniętych przez Bediego gagatków można byłoby wymienić. Właśnie dlatego czeka się tak na jego płyty i generują one taki szum. Ja dodatkowo czekałem na "Rewolucję Romantyczną" z pewnymi nadziejami, bo na "Opowieściach z Doliny Smoków" dopatrzyłem się czegoś więcej, niż tylko fajnych piosenek. Niestety, w "Rewolucji Romantycznej" przez wszechobecny chaos emocjonalny i liryczny, nie sposób było dopatrzeć się czegokolwiek, nawet przez lupę.

Lifestyle,News
Jak piwo wygrało z koronawirusem?

Pandemia i obowiązujące obostrzenia nikogo nie oszczędziły. Małe czy duże firmy, wszyscy pozostają w tej samej, ciężkiej sytuacji. Wiele miejsc upada ze względu na coraz gorzej działające tarcze antykryzysowe. Jednak słyszy się o właścicielach hoteli, restauracji czy barów, którzy próbują ratować swój biznes, sprytnie omijając przy tym panujące zakazy. Jak dokonał tego warszawski bar piwny?