Felieton,Hip Hop

5 najpopularniejszych numerów od Sariusa!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

5 najpopularniejszych numerów od Sariusa!

Płyty rapowe dominują w zestawieniu OLiS i podobnie jest na YouTubie. Kiedyś osiągnięcie miliona wyświetleń w tym serwisie to był nie lada wyczyn. Obecnie nie robi to na nikim wrażenia. Teraz przypadkowy numer początkującego rapera może dobić do tej liczby. Żyjemy w dobie mediów społecznościowych, co powoduje, że utwory szybko dochodzą do nowych odbiorców. Jest to normalna kolej rzeczy. Jednak osiąganie wysokiej liczby odtworzeń regularnie to już jest pewnego rodzaju sukces. Dlatego w tej serii będziemy prezentować 5 najpopularniejszych utworów wybranych raperów. Na pierwszy ogień Sarius!

Top 5

1.Tytuł: „Wiking”
Album: „Wszystko co złe”

Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~61 500 000

Raczej nikt nie jest zaskoczony, że akurat ten numer jest najchętniej słuchanym w dorobku Sariusa. Świetny singiel promujący album. Niezwykły klimat stworzony przez Mariusza i Gibbsa. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak powstał bit do tego kawałka, to kliknijcie [TUTAJ]

2. Tytuł: „Dziecko Wojny”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~15 500 000

W tym numerze Sarius udowodnił, że potrafi się bawić wokalem i świetnie sobie z tym radzi. Na tym albumie Mariusz generalnie pokazał przekrój swoich możliwości. Często wracam do tego kawałka, bo jest naprawdę przyjemny dla ucha. Patrząc na komentarze wiem, że nie jestem jedyny.

3. Tytuł: „Dobry Chłopak”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Feat: Szpaku
Wyświetlenia: ~12 000 000


Ten numer to przeciwieństwo dwóch poprzednich. Mocny, bangerowy kawałek zrobiony przez członków powiązanych z BOR. Duet, który świetnie się uzupełnił. Mam nadzieję, że będzie więcej wspólnych kolaboracji obu raperów.

4. Tytuł: „Kurtyna”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~10 300 000

Pierwszy singiel promujący album. Moim zdaniem to najlepszy numer z całej płyty. Sarius wylał z siebie to co mu towarzyszyło od poprzedniego albumu „ANTIHYPE”. W kawałku Mariusz opowiada o ranach, jakich doświadczył w swoim życiu. W teledysku sam sobie jedną zrobił, co ma symbolizować pożegnanie jego starego siebie. Sarius uważa, że to jego najlepszy klip w karierze. Nieustanne emocje i szczerość, właśnie to towarzyszy temu utworowi.

5. Tytuł: „Powiedział mi ktoś”
Album: „Wszystko co złe”
Producent: Gibbs
Wyświetlenia: ~9 900 000


Byłem na kilku koncertach Sariusa i zawsze przed tym numerem robił przerwę na krótką przemowę. Mówił o aniołach stróżach, którzy towarzyszą w życiu każdego człowieka i o ich istotnej roli. Swoją drogą, niesamowite jest to, że Mariusz brzmi identycznie zarówno w swoich utworach jak i na żywo. To z pewnością wielka zaleta dla artysty, zwłaszcza hip-hopowego.

fot. kadr z klipu Sarius – „Kurtyna”, https://www.youtube.com/watch?v=CPoyTKU1Cys

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Mroczny Kukon i elektroniczny Magiera. Czy to przepis na sukces?
Kukon x Magiera - Manekin (Official Video)

Kukon wziął szturmem drugą połowę zeszłego roku. Najpierw ze swoim „Radio Taxi” przebił na Olisie chociażby Kizo czy Young Igiego, a potem rozkochał w sobie fanów niezwykle klimatycznym i surowym mixtape’em pt. „Ogrody”. Oczekiwania na ten rok co do jego twórczości były więc całkiem spore. Apetyt pobudziła jeszcze informacja, że artysta wyda wspólny projekt z Magierą. Według wielu fanów to połączenie na papierze wydawało się kapitalne, a jego finalny efekt po prostu nie mógł nie być dobry. Po pierwszy singlu trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić.

Ci, którzy zajawili się Kukonem przez „Ogrody” mogą być nieco zawiedzeni, bo Magiera nie wyjął z szafy bitu, który powstał gdzieś przy okazji współpracy z Peją czy Kalim. Podkładowi bliżej bowiem do tych, na których Kukon nawijał przy okazji „Radio Taxi” czy jeszcze wcześniejszych projektów. To właśnie działa na korzyść tego numeru, gdyż ta elektronika wprowadza słuchacza w dosyć niepewny, nawet niepokojący klimat, który wręcz wciąga i pożera.

Resztę roboty wykonuje już Kukon, który te mroczne okoliczności podtrzymuje standardową dla siebie liryką. Znów pojawiają się tematy niełatwych relacji z kobietami, narkotyków czy trudnego, średnio legalnego życia. „Chcesz to mnie zabij, mam jedno życie/ Mój bóg nie patrzy, Twój też nie widzi” – to przykład wersów, które niemal łapią nas za rękę i zaciągają do ciemnej alejki, którą artysta chce nam pokazać. Klimat właśnie takich miejsc oraz stanów, do jakich potrafią doprowadzić, da się nie tyle zrozumieć, co w zasadzie wyczuć. Nie dla wszystkich będzie to przyjemne, ale z pewnością będzie ciekawe. Zanosi się więc, że od obydwu artystów dostaniemy porządny spacer po takich emocjach, długości pełnoprawnego LP. Oj, co to będzie za wycieczka…

fot. kadr z klipu „Kukon x Magiera – Manekin (Official Video)”, YouTube.com/KUKONXMAGIERAVEVO

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
„Dwóch policjantów weszło mi do domu”. Tymek o kwarantannie i charytatywnej „Vestige EP”

To nie pierwszy raz, kiedy Tymek działa charytatywnie, a chwilę po premierze „FIT”, swojego ostatniego albumu, zgodnie z zapowiedzią, szykuje charytatywną epkę. Preorder „Vestige EP” można zamawiać TUTAJ do 21 maja, a pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem.

Tymek o nadchodzącym wydawnictwie i pracy nad nim opowiedział Michałowi Bachowskiemu dla Noizz. Ostatecznie na epce znajdą się nowe kawałki, które napisał podczas kwarantanny w domu. Pierwszy z nich powstał we współpracy z debiutującymi niedawno braćmi Kacperczyk i jest miłym zaskoczeniem!

„Jeziorko” brzmi alternatywnie, w środku można znaleźć coś mocniejszego, jest też oldschool w tempie 87 BPM i to w takim składzie, którego ludzie raczej by się po mnie nie spodziewali. Będzie różnorodnie, na pewno więcej klimatów niż moich innych albumach

Tymek opowiedział także o tym, jak czuje się w domu i w nowej codzienności. Gdy w Polsce pojawił się wirus, wrócił do kraju z Japonii i zmuszony był przejść przez obowiązkową, 14-dniową kwarantannę.

Ta kwarantanna zryła mi banię (…) Raz nawet dwóch policjantów weszło mi do domu. Nosili specjalne kombinezony i szukali ludzi po szafach, bo jakiś sąsiad chyba zgłosił, że ktoś u mnie jest. To oczywiście była nieprawda

Jak powtarza, radzi sobie jednak dobrze, a przy tym jest optymistycznie nastawiony.

Na pewno da się zarabiać na muzyce inaczej, trzeba tylko trochę zmienić podejście. Każda nowa sytuacja czegoś uczy, a droga, która się zamyka, otwiera kolejną, to jest właśnie piękne w życiu (…) Jeżeli zakaz grania na żywo będzie się przedłużać, to po prostu powstanie jakaś nowa autostrada przekazu

Na „Vestige EP” składać się ma 7 kawałków, na których usłyszymy również Palucha, Miłego ATZ, Gverillę i Sapi Tha King. Jesteśmy więc ciekawi i na epkę czekamy tak, jak na poprawę sytuacji!

Cały wywiad możecie przeczytać TU.

Fot. Lola Benet

Zostaw komentarz