Hip Hop,Ranking

5 zwrotek w ramach #hot16challenge2, które mogły zostać przez Was przeoczone, ale muszą być nadrobione

Michał Fitz -
Hip Hop,Ranking - - Dodane przez Michał Fitz

5 zwrotek w ramach #hot16challenge2, które mogły zostać przez Was przeoczone, ale muszą być nadrobione

#hot16challenge dwa rozprzestrzenia się wykładniczo niczym wirus, przez co w ciągu dnia zalewani jesteśmy masą szesnastek. Na ten moment mamy już ponad 250 zwrotek nagranych w ramach tej akcji. Nie sposób śledzić wszystkich na bieżąco. Istnieje więc spora szansa, że jakieś perełki przeszły Wam koło uszu, ale od czego macie nas. Już śpieszymy z pomocą i rzucamy Wam 5 nietuzinkowych szesnastek, które musicie nadrobić.

Większość zwrotek osób na co dzień nierapujących co najwyżej sprawia, że delikatnie uśmiechamy się, doceniając samą próbę. Absolutnie nie możemy jednak napisać tego o Deemzie. Jego szesnastkę należy bowiem docenić nie tylko z powodu podjęcia samej rękawicy, ale też jakości samej nawijki. Okazuje się bowiem, że producent ma charakterystyczny styl nie tylko w swoich bitach, ale i wersach, które rzuca z niezwykłym spokojem, a jednocześnie przekonaniem. Dodatkowego klimatu nadają jeszcze pojedyncze linijki nawinięte po syryjsku. Deemz, może zamiast płyty producenckiej wydasz taką, na której nawijasz, co?

Flint to postać, która na polskiej scenie znajduje się już od bardzo dawna, ale wielkiego rozgłosu nigdy nie zaznała, choć jego skille z pewnością na to zasługują. Słychać to zresztą w jego #hot16challenge2, w którym popisuje się nie tylko bardzo zgrabnym flow, ale też bystrymi wersami, w którym chociażby zaczepia nieco Tedego i spoilerującego Taco Hemingwaya. Tylko proszę następnym razem takich gorących szesnastek nie rzucać w lesie, bo to faktycznie znacznie zwiększa zagrożenie pożarowe.

Sama zwrotka KęKę zrobiła wielką furorę, ale nominacje już niekoniecznie, a nie słusznie. Może wymieniona przez rapera z Radomia ksywa Skorupa nie należy do najgłośniejszych, ale z pewnością nie zasługuje na bagatelizowanie, czego najlepszym dowodem jest właśnie szesnastka tegoż rapera. Skorup ma błyskotliwy humor i niezwykle giętki język, które w pełnej okazałości prezentuje w swojej zwrotce.

Wiktor z WWA wciąż nie ma zbyt dużych zasięgów, co niezwykle nas dziwi, bo już kilka miesięcy temu uważaliśmy, że powinien zostać podpisany przez większą wytwórnię. Nas już do swojego talentu przekonywać nie musi, ale swoją szesnastką tylko utwierdził nasze zdanie na jego temat. Odpalając jego zwrotkę pewnie nie spodziewacie się pięknego śpiewu, którym raczy słuchaczy w pierwszej części szesnachy, tylko po to zresztą, by za chwilę pokazać swoje skille w nawijce. Arsenał tego gościa jest ogromny, a szesnaście wersów to zdecydowanie za mało, by cały zaprezentować.

Kuba Knap wydał na przestrzeni ostatniego roku mnóstwo projektów. Wydawać by się mogło, że przy takiej ilości stworzonej muzyki Kuba nie zaskoczy nas już niczym, bo ileż można wymyślać coś nowego i jakościowego? Myliliśmy się, bo jak widać, można. Mało tego, nie potrzeba do tego bitu, wystarczy traktor, trochę gnoju, widły i kawał weny. Oczywiście, to otoczenie tworzy niezwykły klimat tej szesnastki, ale na pochwałę zasługuje też sam rap. Gdyby po całej akcji przyznawano nagrodę publiczności za pojedynczy wers, Knap na pewno zgarnąłby tę statuetkę za linijkę: „Makumbaska łolelelele/ czyszczę stajnię i dlatego mordo nie odbieram tele”.

fot. kadr z klipu „Kuba Knap #hot16challenge2”, YouTube.com/WCK47

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Solar do Laikike1: „Wszystkiego dobrego Ci życzę”. #Hot16Challenge2 przynosi wiele pozytywów!

Solar wraz z akcją #hot16challenge2 zmotywował polską scenę rapową, a także inne środowiska, do niesienia pomocy polskiej służbie zdrowia. Zbiórka wczoraj (08.05.2020) przekroczyła milion złotych, ale na tym nie koniec! Poza tym aspektem, mam wrażenie, że całe przedsięwzięcie pomogło również całemu społeczeństwu. Mogliśmy na chwilę skupić się na czymś innym niż pandemia. Akcja #hot16challenge2 to powiew świeżego powietrza w tych trudnych czasach. Pozytywów jest więcej i przedstawię kilka z nich.

Hip Hop,Ranking
Może nie rapowali, ale też urzekli nas swoim #hot16challenge. 5 alternatywnych, ale bardzo gorących szesnastek

#Hot16challenge rozrosło się do niewyobrażalnych rozmiarów, bo przecież trudno wierzyć w to, że ktoś przed startem edycji spodziewał się szesnastki Janusza Korwin-Mikkego.