Felieton,Hip Hop

6ix9ine poszedł na współpracę. Wyjdzie już za rok?

Kajetan Szewczyk -
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

6ix9ine poszedł na współpracę. Wyjdzie już za rok?

To już niemal pewne, bo do sieci trafił stenogram sądowy, z którego wynika, że Tekashi zdecydował się na współpracę. Oznacza to oddalenie zarzutów i tym samym anulowanie wyroku.

O pobycie 6ix9ine’a w zakładzie karnym pisaliśmy na bieżąco. Wiemy, że pobyt nie jest zbyt uciążliwy, a ostatnie wydarzenia mogą sprawić, że nie będzie również zbyt długi. Zapomnijcie o tym, że raper wyjdzie z więzienia w wieku 69 lat. Bardzo możliwe, że wyjdzie już za rok.

Snitch9ine

Ze stenogramu sądowego wynika, że Tekashi jest gotowy do pełnej współpracy i zeznawania przeciwko swoim dawnym kolegom. Wlicza się w to sprawa Koody B, któremu 6ix9ine zapłacił 10 tyś. dolarów za zabójstwo Chief Keefa.

Ten kawałek nazwał nawet na cześć swojego kumpla

Do sprawy odniósł się raper Boosie Badazz, który na swoim IG stwierdził, że Tekashiemu przyda się także ochrona, bo przy tym kalibrze kooperacji ze służbami prawdopodobnie zginąłby w miesiąc po opuszczeniu więzienia.

O tym, że Tekashi nie ma czego szukać w muzycznym biznesie – już pisaliśmy. Może faktycznie jedyną drogą dla eks-rapera (?) będzie zostanie koronnym, nowa tożsamość i nazwisko?

Szczęście w nieszczęściu

To, co spotyka Tekashiego na drodze jego kariery już dawno było materiałem na całkiem porąbany film. Raper dziara sobie pół twarzy, farbuje włosy na kolorowo, nosi grille z diamentowymi zębami (też kolorowymi), krzyczy do mikrofonu bluzgi w różnych konfiguracjach i… uprawia seks z nieletnią (kara pozbawienia wolności na 4 lata skończyła się wyrokiem w zawieszeniu), potem zleca zabójstwo, a jego i jego grupę oskarża się o wymuszenia, handel narkotykami i rozboje, wreszcie decyduje się na kooperacje, której efektem być może będzie zmniejszenie wyroku do absolutnego minimum i wyjdzie z więzienia w styczniu 2020 roku.

Serio, jak można tyle nawywijać i dalej trzymać się w siodle? Choć sprawa wygląda na bliską końca, podejrzewamy, że Tekashi jeszcze nas zaskoczy.

fot. kadr z klipu „6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz – “FEFE” (Official Music Video)”, youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Full denim: Specjalna wersja Air Jordan 1 Retro High

Jeżeli lubicie „full denim outfit”, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Teraz będzie mógł on być naprawdę full.  XYLAR studio, które zajmuje się customizacją trampków, połączyło siły z Simple Union, aby stworzyć jeansową wersję Air Jordan 1. 

Felieton,Hip Hop
Macron rymuje się z démission

Podczas gdy w Polsce łamana jest… Dobra, bez żartów. Wszyscy wiemy co dzieje się od listopada na francuskich ulicach. Jeżeli ktoś nie jest na bieżąco, to gorąco polecam kanał Geopolityka na YouTube, gdzie regularnie publikowane są najciekawsze audycje traktujące o sytuacji na świecie. O tym jednak, co się dzieje na ulicy, często najlepiej mówią raperzy, będący jej głosem. Sprawdziłem, którzy podnosząc temat protestów, robią to najdonioślej. Posłuchacie ze mną?