Hip Hop,News

Bałeś się, że Twój ulubiony G-Eazy nie wróci? Bez obaw, wrócił

Michał Fitz -
G-Eazy - Down (Official Video) ft. Mulatto
G-Eazy - Down (Official Video) ft. Mulatto
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Bałeś się, że Twój ulubiony G-Eazy nie wróci? Bez obaw, wrócił

G-Eazy ma w Polsce wyjątkowo liczny i wierny fanbase, o czym nawet sam wspominał. Dowodzą temu również jego koncerty w naszym kraju, na których, szczególnie w przypadku tych na Openerze, pojawia się kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Duży ułamek tej liczby mógł być więc poważnie zawiedziony jego ostatnią płytą, ale ich ulubiony artysta już szykuje dla tych tygrysków to, co lubią najbardziej.

„Evertyhing’s Strange Here” mi akurat do gustu przypadło, ale trzeba przyznać, że swoją nazwą idealnie oddawało wrażenie, które po przesłuchaniu albumu mogła odnieść spora część słuchaczy. Płyta była emocjonalna, delikatna, oparta na alternatywnych brzmieniach i w sporej części śpiewana, a nie rapowana. Podzieliła fanów G-Eazy’ego niczym swego czasu „Szprycer” Taco Hemingwaya. Młody Gerald zna się jednak na biznesie, dlatego jeszcze w tym roku planuje wydać płytę, która zadowoli wszystkich słuchaczy.

Najlepszym tego dowodem jest wypuszczone dziś w nocy „Down” z gościnnym udziałem tegorocznej freshmenki Mulatto. Bujający refren, soczysty, momentami tłuściutki wręcz bit i charakterystyczna przewózka słyszana w wersach rapera to jego crème de la crème. W tym singlu mamy mnóstwo wersów, które mogłyby być uznane przez kobiety za uprzedmiotawiające, ale przez charyzmę i charakterystyczny sznyt rapera brzmią one jak pikantna bajerka okraszona puszczonym oczkiem, więc nie jest to niesmaczne. Za to też między innymi pokochały go fanki na całym świecie. Mało tego, oprócz standardowych elementów uwielbianej stylówki jest też mała niespodzianka dla wyżej wspomnianego, bardzo dużego polskiego fanbase’u, gdyż nasz kraj doczekał się nawet wzmianki w zwrotce: „They throw away all theri morals/And she’s gon’ slide down to Poland”.

Choć nie ma jeszcze oficjalnej informacji, można podejrzewać, że „Down” jest kolejnym singlem, który zapowiada nadchodzący album „These Things Happen Too”. Kilka miesięcy temu hitem stał się inny, prawdopodobnie promujący ten projekt kawałek pt. „Bang”. Biorąc pod uwagę obydwa te numery możemy śmiało wierzyć, że pod koniec tego roku G-Eazy uraczy wszystkich fanów, a nie tylko ich część.

fot. kadr z klipu „G-Eazy – Down (Official Video) ft. Mulatto”, YouTube.com/G-Eazy

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Kolejny wspólny numer Kizo i Tymka! Czy tym razem znów odniesie sukces?
kizo

Tymek i Kizo już kilka razy ze sobą współpracowali, co zwykle kończyło się sukcesem liczbowym. Ich numer "Życie Jest Piękne" zbliża się do 22 milionów wyświetleń. Czy najnowsza kooperacja będzie kolejnym strzałem w dziesiątkę?

Felieton,Hip Hop
Notatka do samego siebie – Taco Hemingway „Europa” [Recenzja]

"Gadam z emigracją, każdy stawia sprawę jasno/Mówią, że kochają, ale wracać tam nie warto". Z przytłaczającego "Jarmarku", zgodnie z obietnicą, Taco Hemingway przynajmniej na chwilę uciekł w Europę, zostawiając Polskę we wstecznym lusterku. I wyszło mu to na dobre.