Hip Hop,News

A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy

Po tygodniach zdawkowych informacji, nareszcie doczekaliśmy się konkretów – A$AP Rocky został oskarżony. W tej sytuacji pewne jest, że posiedzi w areszcie jeszcze dłużej, konkretniej – do rozprawy – ale jej daty jeszcze nie ustalono. Pełne oświadczenie prokuratury możecie przeczytać TU.

Z jego treści wynika, że szwedzka prokuratura ma dostęp do znacznie większej liczby nagrań ze zdarzenia i według nich, mimo prowokacji ze strony ofiary i konieczności samoobrony, Rocky dopuścił się przestępstwa, jakim jest spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście nie możemy sami obiektywnie rozstrzygnąć tej sprawy, ale pojawia się pytanie, o ile raper nie został potraktowany surowiej ze względu na swoje pochodzenie. Poza tym wydaje się, że warunki i czas, jaki Flacko spędza w areszcie, są nieproporcjonalne do wagi zdarzenia.

Miałem dostęp do większej ilości materiału niż to, co wcześniej było dostępne w internecie. W dodatku do nagrań, zdanie strony poszkodowanej zostało potwierdzone przez zeznania świadków — powiedział Daniel Sunseon, prokurator, który aktualnie prowadzi śledztwo w sprawie rapera.

Jeśli do tej pory nie interesowaliście się tą sprawą, w skrócie możecie ją prześledzić:

  1. Areszt. Zakaz wizyt i telefonów. Widmo sześciu lat odsiadki i wrogi prokurator. Sytuacja A$AP Rocky’ego w pigułce
  2. Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!
  3. Przedłużono areszt A$AP Rocky’ego. Szwedzka prokuratura leci w kulki?

Do sprawy wciąż jest zatrzymanych również dwóch kompanów rapera, którzy towarzyszyli mu feralnego dnia.

fot. kadr z klipu „A$AP Rocky – A$AP Forever (Official Video) ft. Moby”, youtube.com/ASAPROCKYUPTOWN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Co ma wspólnego Patokalipsa z prawicową publicystyką? Zdziwicie się

Tomasz Gryguć w internecie funkcjonuje jako Pan Nikt. Jest prawicowym publicystą i autorem książek. Zajmuje się szeroko pojętą geopolityką i wskazuje na to, jak decyzje podejmowane na świecie, wpływają lub będą wpływać na Polskę. Oprócz publikacji papierowych, Gryguć prowadzi również kanał na YouTube, gdzie poza filmikami, umieszcza również krótkie posty.

Dzisiaj zamieścił dosyć enigmatyczny i nie do końca jasny, trochę zbyt zawoalowany, co ma wpływ na to, o czym zaraz będzie mowa:

Nie-rzeczywistość, którą chcą nam wmówić, że jest normą. Kolejna odsłona judeo-marksizmu. LGSS, demonokracja, prawa człowieka i inne tworki parareligii. Przemoc drapująca się w togę świętości. Chytry ten diabeł. Módlmy się za jego niewolników. Tak możemy im pomóc. Oni nie dbają o swoje dusze. Dawno je zaprzedali. Na pchlim targu upadku i niewoli…

Otóż pod tekstem widnieje zdjęcie drzwi, na których nalepiono wlepkę… Patokalipsy. Nad nią znajduje się jeszcze jedna, tym razem związana ze Szpadyzor Records, ale tego do końca nie widać.

Całość budzi zmieszanie, bo choć odbiorcy Grygucia w dużej mierze raczej nie skojarzyli hasła „Patokalipsa” ze składem Eripe, to już dwa komentarze, zaznaczające ten dziwny mariaż, się pojawiły. Gryguciowi prawdopodobnie hasło odpowiadało do tego, o czym pisze, ale nie zmienia to faktu, że wyszło dosyć kuriozalnie.

fot. Youtube.com/Pan Nikt

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Jay-Z wyprodukuje dla Netflixa film kryminalny

Jay-Z jest oczywiście przede wszystkim legendą rapu, ale w ostatnich latach już bardziej można go nazwać przedsiębiorcą. Całkiem niedawno został z resztą pierwszym raperem, który osiągnął status miliardera. Pieniądze, które posiada, pozwalają mu teraz na angażowanie się w bardzo duże projekty. Najnowszym z nich jest produkcja filmu kryminalnego dla Netflixa.

Jak podaje m. in. Complex, serial będzie nosił tytuł „The Harder They Fall”. Główny bohater, Nat Love (w tej roli Jonathan Majors), dowiaduje się, że morderca jego rodziców wyszedł z więzienia. Nat, jak łatwo się domyślić, planuje zemstę. Co oczywiste przy takim backgroundzie, ważną częścią filmu ma być soundtrack. Według osób pracujących nad tą produkcją, ma on nawet delikatnie przypominać w kwestii muzycznej „Wielkiego Gatsby’ego”.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza w historii współpraca Netflixa z przedstawicielami kultury hip-hopowej. Kilka lat temu scenariusz do serialu „The Get Down” współtworzył Nas, ale tamta produkcja była bezpośrednio związana z rapem. Stacja ta wyprodukowała już także serie dokumentalne związane z hip-hopem, „Rapture” i „Defiant Ones”.

Jeszcze wcześniej, ale już nie we współpracy z Netflixem, swoje pierwsze kroki w tym biznesie stawiał 50 Cent. Jest on producentem serialu „Power”, którego nakręcono już 5 sezonów. Czyżby Jay pozazdrościł? Biorąc pod uwagę jego zmysł do interesów i kreatywność, pewnie zrobi to najlepiej.

fot. kadr z filmu „Jay-Z and Dean Baquet, in Conversation”, YouTube.com/TheNewYorkTimes

Zostaw komentarz