Hip Hop,News

A$AP Rocky skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu. „Oczywiście, że jestem zawiedziony”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

A$AP Rocky skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu. „Oczywiście, że jestem zawiedziony”

Wczoraj zapadł wyrok w niekończącej się sprawie A$AP Rocky’ego. Raper po incydencie w Sztokholmie spędził miesiąc w areszcie, oczekując na odwlekający się werdykt. W walkę ze szwedzką prokuraturą zaangażował się nawet dzięki Kim Kardashian sam Donald Trump, a Flacko otrzymał wielkie wsparcie od swoich przyjaciół i fanów.

Mimo to, jak napisał wczoraj na swoim Instagramie, czuje się zawiedziony. On i dwóch członków jego grupy zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności. Na szczęście w zawieszeniu, bo według sądu, po miesięcznej odsiadce, nie zasługują na pobyt w więzieniu.

Jak podaje NY Times, szwedzka prokuratura co prawda starała się przetrzymać ich jeszcze przez sześć miesięcy, sędzia orzekł jednak, że zarzuty nie były na tyle poważne, aby było to konieczne. Nad tym, dlaczego Szwecja starała się działać jak najbardziej na niekorzyść A$AP Rocky’ego, zastanawialiśmy się w jednym z felietonów.

A więc stało się tak, jak przewidywaliśmy po tym, gdy Flacko na początku sierpnia wracał do USA – raper nie miał obowiązku stawić się na rozprawie w Szwecji, więc wszystko wskazywało na to, że zostanie uniewinniony. Mimo to jednak, będzie musiał wypłacić ofierze odszkodowanie w postaci 12 500 koron.

„Opierając się na zeznaniach dwóch świadków, sąd uznał, że oskarżeni nie dopuścili się ataku przestępczego. Nie znaleźli się też zatem w sytuacji, w której mogliby użyć przemocy w ramach samoobrony” – orzekł sąd.

fot. kadr z klipu „A$AP Rocky – F**kin’ Problems ft. Drake, 2 Chainz, Kendrick Lamar”, youtube.com/ASAPROCKYUPTOWN

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
„Tede pokazał mi graffiti” – Kosi o swoich początkach, nowym projekcie JWP i odzieży patriotycznej!

Od dawna wiedzieliśmy, że Kosi to przedstawiciel kultury hip-hop pełną gębą. Członek JWP w końcu nie tylko rapuje, ale również od ponad dwóch dekad związany jest ze sztuką graffiti, a nie obcy jest mu też skateboarding. O początkach swojej przygody z kulturą opowiedział Winiemu podczas jazdy samochodem przez warszawskie ulice. Nie zabrakło też ciekawych newsów na temat jego nadchodzącej twórczości oraz poważniejszych przemyśleń, chociażby o odzieży patriotycznej.

Hip Hop,News
„Przydzwoniłeś, gdy zapukał Zbuku” – L Pro dissuje Kamerzystę i Kubańczyka

Spór między trójką trwa już od dłuższego czasu. Zdarzyło się nam nawet wspomnieć o całej sytuacji, kiedy L Pro stwierdził, że uczył Kamerzystę rapować. Po tym jak słabo nawijają obaj panowie, faktycznie można było domniemywać, że to prawda. Jednak to były tylko smutne przepychanki zapomnianego nieco producenta i YouTubera, który zapragnął rapować. Teraz L Pro zdecydował się na diss i ujawnienie kilku kuluarowych akcji. Włącznie z kontekstem sytuacji, kiedy został pobity przez Kubańczyka. Nawijka się nie poprawiła, ale jeśli okaże się, że to co mówi producent, jest prawdą, to przed YouTuberami sporo problemów.