Hip Hop,News

A$AP Rocky wypiął się na Trumpa. Pomoc w Szwecji nie pomogła?

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

A$AP Rocky wypiął się na Trumpa. Pomoc w Szwecji nie pomogła?

Flacko i bijatyka na ulicach Sztokholmu. Może pamiętacie jeszcze, że A$AP Rocky przesiedział sobie miesiąc w szwedzkim areszcie w tej sprawie nim doszło do rozprawy – na której, nawiasem mówiąc, nie musiał się stawiać bo został zwolniony – ale w wyniku której dostał wyrok dwóch lat w zawieszeniu (szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ). Pewnie ogarniacie również, że podczas odsiadki rapera, prezydent USA, Donald Trump czynił nawet śmiałe interwencje za pomocą Twittera. Jakieś głębokie oburzenie, jakieś rozmowy z premierem Szwecji, jakieś wsparcie Kim Kardashian i Kanye Westa. Otóż okazuje się, że sprawdził się mój prognostyk i Trump robił to wszystko ze względów politycznych.

Background historii znajdziecie TUTAJ, ale to żaden problem. Okazuje się, że pomoc Trumpa miała być bezpośrednio zależna od tego, co Flacko zrobi po powrocie do USA. A miał po prostu podziękować prezydentowi i stanąć za nim, co ma oczywiste korzyści polityczne. Jak podaje magazyn Vice:

Chodziło o dwie minuty rozmowy, w której po prostu powiedziałby „dziękuję”.

Darrel Scott, doradca Trumpa

A$Ap tego nie zrobił, co więcej management Rocky’ego postanowił nie wspominać o temacie i całkowicie wyłączył się z rozmowy z Białym Domem. W takim układzie, wygląda na to, że Trump nie może liczyć na żaden poważny stopień poparcia ze strony czarnoskórych, choć przecież mocno próbował wkupić się we „wspólną rację”.

Doradcy Trumpa nie kryją przykrości – to mogłoby zmienić w jakimś stopniu wizerunek prezydenta, a wyszło na to, że cały sztab został tak naprawdę kompletnie pominięty w historii ze szwedzkim aresztem. Jak ta sytuacja się rozwinie? Czas pokaże.

fot. WikipediaCC

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Producent zabawek dla dzieci kupił Death Row Records

Do pierwszego kwietnia jeszcze daleko, ale spokojnie, interesy bogatych ludzi za oceanem każdego dnia przynoszą rozmaite absurdalne wiadomości. Tym razem miło (?) nam ogłosić, że Hasbro, firma, którą możecie kojarzyć chociażby z takiej marki jak Monopoly czy różnych małych samochodzików, kupiła Death Row Records i tym samym operuje katalogiem 2Paca, Snoop Dogga i Dr’a Dre.

Okej, ale doszło do tego, że raperzy z Compton są teraz w katalogu obok Kucyków Pony? Jak podaje Rolling Stone, Death Row Records zbankrutowało w 2006 roku. W 2013 roku firma Entertainment One kupiła wytwórnię za 280 milionów dolarów. Teraz Hasbro kupił Entertainment One za 4 miliardy dolarów. Dlaczego? Bo to firma głównie kojarzona ze Świnką Peppą i wydaje się, że nawet sami włodarze Hasbro jeszcze nie skumali, że przy okazji są posiadaczami najbardziej gangsterskich nawijek w historii.

Pozyskanie eOne przyniosło nam mnóstwo ukochanych i rodzinnych marek. (…) Zapewni nam to możliwość zaoferowania nowych produktów z własną, rodzinną narracją.

Brian Goldner, Hasbro CEO

Pewnie. Czekamy na Monopoly Compton i Dogg Pony? Instagram firmy już zalewają prośby o to, by wypuścili reedycje płyt 2Paca.

fot. WikipediaCC/Jason Persse from Brooklyn, USA

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Laikike1 po pięciu miesiącach odwyku założył kanał „motywacyjny” dla alkoholików

Sumienie sceny, wieloletni król podziemia, a także uczestnik jednych z najbardziej pijackich wywiadów w historii polskiego YouTube’a, Laikike1, opuścił placówkę odwykową i – niejako spłacając dług wobec terapeutów – postanowił opowiedzieć o swoim problemie i systemie administracyjno-organizacyjnym terapii. W założeniu ma również wyjaśnić mity związane z leczeniem nałogów i pokazać, co można z tego wyciągnąć i jak należy o tym myśleć, żeby w razie problemu nie bać się sięgnąć po pomoc.

Dla wielu słuchaczy może być to szok, bo – pomijając życiowe zmiany u samego Laika – mimowolnie rodzi się pytanie, o czym będzie drugi album Almost Famous, skoro Kike1 jest już w diametralnie innym momencie życia i jego ośrodek decyzyjny odbija zupełnie inne światło.

Terapia odwykowa w żaden sposób nie przemawiała do mnie w formie, w której ja ją – wtedy jeszcze – znałem i rozpoznawałem. Postanowiłem wykorzystać te pół godziny na przemyślenie swoich, faktycznie, żenujących prób kontrolowania picia.

Laik trafił na odwyk po czwartej wizycie w szpitalu, mówiąc konkretniej – po czwartym detoksie od alkoholu. Dotąd słuchacze nie mieli kompletnie żadnych informacji w tym temacie, a raperska odsłona Marcina Karwackiego kazała sądzić, że o ile problem alkoholowy faktycznie może go dotykać, to Laik go kontroluje. Okazało się inaczej – raper spędzał długi okres w ciemnym miejscu, w którym takie pojęcia jak „szczęście” były wypychane przez statementy typu „ludzie są głupi”. Tego wszystkiego dowiadujemy się z trwającego niemal 25 minut filmu wstępnego.

Przyznam, że mnie ta sytuacja tak samo cieszy, jak i zaskakuje. Laikike1 jest pewnie ostatnią osobą – w tym przypadku bardziej ostatnim raperem – od którego spodziewałbym się takiej przemiany, a jednocześnie dziwnie jedynym, przy którym ruch z taką otwartością mnie kompletnie nie dziwi. Niech za komentarz starczy moja analiza dekady Level Upów, którą znajdziecie TUTAJ. No dobra, jako uzupełnienie komentarza, jeszcze ten kultowy wrocławski wywiad, na którym Laik jest uosobieniem majestatycznego odklejenia:

Obawiam się jedynie, że kanał Laika może wejść na mocno coacherskie tony, a nawet zrobić z rapera jakiegoś alkoholowego Tau, co byłoby absolutnym kuriozum. Niemniej, jeśli uważacie, że macie problem z piciem, ma go ktoś z Waszych bliskich lub po prostu z otoczenia – warto zainteresować się materiałem Laikike1’a Marcina Karwackiego. Głupot w nim nie uświadczycie.

fot. kadr z wideo „NieMaMowy”, youtube.com/Marcin Karwacki NieMaMowy

Zostaw komentarz