YouTube

Abstra wreszcie na plusie! Ile w tym roku zarobiła popularna grupa?

Michał Fitz -
PRZYSZŁOŚĆ TEGO KANAŁU...
PRZYSZŁOŚĆ TEGO KANAŁU...
YouTube - - Dodane przez Michał Fitz

Abstra wreszcie na plusie! Ile w tym roku zarobiła popularna grupa?

Pisząc o wciąż jednej z najbardziej popularnych grup na polskim YouTubie, dziwne może się wydawać stwierdzenie, że wreszcie coś zarobili. W końcu Abstra ma już strukturę poważnej firmy, dużych inwestorów i profesjonalnych doradców.

Żeby więc wyjaśnić, dlaczego to takie zaskakujące, musimy cofnąć się w czasie kilka miesięcy. We wrześniu zeszłego roku Sylwester Wardęga wydał materiał, w którym analizuje raporty finansowe grupy Abstra. Te od kilku lat były ujemne i według nich cała firma traciła i to nie grosze, a nie raz nawet grube miliony. Pomimo takiego stanu rzeczy Abstra prężnie działali, a ich CEO, Olek Wandzel zapewniał, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Trudno było w to uwierzyć, widząc milionowe straty, ale widocznie biznesmen wiedział, co mówi, bo już za ten rok mógł się pochwalić dodatnim bilansem prowadzonej przez siebie grupy.

via blog.kurasinski.com

Nie są to zyski takich rozmiarów, jak wcześniejsze straty, ale prawie pół miliona złotych nie można też nazwać małymi pieniędzmi. Poza tym wydaje się, że to i tak najmniejszy z nadchodzących zysków, ponieważ Wandzel w rozmowie z Arturem Kurasińskim zaznacza, że takie przychody udało się uzyskać dzięki zmianie modelu biznesowego. Grupa zdecydowała się bowiem zrezygnować z kilku kanałów własnych, za które do tej pory odpowiadała, a skupiła się na zakładaniu i prowadzeniu tych dedykowanych konkretnym inwestorom. Na takiej zasadzie działają chociażby „Jak to robić” czy „To już dziś”. Podobnie zrobiono zresztą z podcastami.

Jak możecie zauważyć, Abstra dawno przestało być grupą znajomych spontanicznie wpadających na kolejne pomysły na filmiki. Każda działanie jest tutaj przekalkulowane i nastawione przede wszystkim na zysk, co jak widać, procentuje.

fot. kadr z filmiku „PRZYSZŁOŚĆ TEGO KANAŁU…”, YouTube.com/AbstrachujeTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Culture III” już za chwilę! Czy nowy album Migos ma szansę spełnić nasze oczekiwania?
Culture III

Pod koniec ubiegłej dekady Migos stali się właściwie najbardziej ikoniczną grupą z Atlanty od czasów OutKast. Pozycję tę zapewnił im album "Culture", który szybko został trapowym klasykiem. I chociaż kontynuacja tego projektu nie powtórzyła sukcesu poprzednika, wciąż z nadzieją oczekujemy jej następnej części.

Rap,TikTok
Lil Nas X opowiedział na TikToku o początkach kariery, chłopaku i myślach samobójczych
Lil Nas X TikTok

Lil Nas X znany jest przede wszystkim jako autor viralowego "Old Town Road". To, że będzie z tym singlem kojarzony do końca swojej kariery jest prawie pewne, zważając na to, jakie wyniki dzięki niemu wykręcił. Ale poza tym, że X ma talent do tworzenia generycznych hitów, jest także ważną postacią w popkulturze.