News,Streetwear,Wyróżnione

Air Jordan 1: kalendarz premier na pierwszą połowę roku

Łukasz Orawiec -
News,Streetwear,Wyróżnione - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Air Jordan 1: kalendarz premier na pierwszą połowę roku

Machina Air Jordan nie zatrzymuje się ani na moment. Ostatnie dwa lata zaowocowały prawdziwym wysypem par i wygląda na to, że w tym roku ta tendencja będzie się utrzymywać. Oto wszystkie pary, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym półroczu.

Jedynki to prawdziwa żyła złota, niezależnie od wersji. Po m.in. „Phantomach”, kolorystyce „Chicago” w wydaniu slip-on czy parze inspirowanej włoską motoryzacją, w kolejce czekają kolejne, gotowe na podbicie rynku. Wróżonego przez niektórych „przesycenia” półek coraz to nowymi wersjami, póki co, nie widać – i sądzimy, że taki stan zdoła się utrzymać jeszcze dość długo.

Ale do rzeczy. Do tej pory wiemy o pięciu parach, które mają ukazać się do czerwca. I w zasadzie każda z nich trafia (mniej lub bardziej) w nasze redakcyjne gusta.

Absolutny top tego roku stanowić będzie kolaboracja z Travisem – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Premiera na miarę „Chicago” z kolaboracji z Virgilem? Nie oceniamy, ale ceny na rynku wtórnym po mini-premierze w Stanach zdają się to zapowiadać. Za nieużywaną parę przyjdzie nam dziś zapłacić około 3 tysiące dolarów, czyli w przybliżeniu 11 300 zł.

Kolejne, nie mniej ciekawe wydania, to kolaboracja Air Jordan ze skateboardingowym sub-brandem Nike. Projekt nietuzinkowy, choć – gwoli przypomnienia – w zeszłym roku otrzymaliśmy już coś podobnego. Chodzi oczywiście o Jedynki dedykowane amerykańskiemu riderowi BMX, Nigelowi Sylvestrowi.

Tyle na dziś. Zestawieniem na drugą połowę roku przyjdzie nam się podzielić trochę później, bo na razie niewiadomych jest sporo i nie chcemy tu wróżyć. W oczekiwaniu na Travisy możecie za to przejrzeć nasz przewodnik po wszystkich kolaboracyjnych parach Cactus Jacka i zerknąć naartykuł o Air Max 2 Light, które zaliczyły comeback po 25 latach niebytu.

fot. Nike/@yankeekicks/in5factory/Weibo.cn/@hanzuying

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Zaginiony klip Eisa promocją Blokersów 2?

Arek Deliś wrzucił do sieci klip do kawałka "Najlepsze dni" Eisa w dobrej jakości. Ta wiadomość oczywiście cieszy, ale jednocześnie zapala czerwoną lampkę.

Felieton,Hip Hop,Wyróżnione
(Nie) Jesteś Bogiem

Kilka dni temu pisaliśmy o Tau i wpływie egzorcysty na jego wybory. Przypomnijmy, że osobisty wypędzacz złych demonów odradził raperowi nagranie kawałka z Quebonafide. Historia abstrakcyjna, ale to w końcu Medium, znaczy się - Tau. Teraz raper z Kielc znowu o sobie przypomina, publikując list. Chociaż może to nie jest list, a (raperska) homilia.