Rap

Alberto, prekursor polskiego drillu, powrócił z drugim singlem! Raper promuje nowy film kontrowersyjnego reżysera

Klementyna Szczuka -
Alberto
Alberto
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Alberto, prekursor polskiego drillu, powrócił z drugim singlem! Raper promuje nowy film kontrowersyjnego reżysera

Miesiąc temu debiutanckim singlem uwagę środowiska przykuł Alberto, podopieczny Malika Montany. „Dwutakt” w polskim rapie rozpoczął prawdopodobnie nowy kierunek, więc ruchy początkującego rapera obserwujemy uważnie. Właśnie wypuścił on kolejny kawałek, który trafi na ścieżkę dźwiękową jednego z najbardziej oczekiwanych filmów w tym roku.

Drill ma się coraz lepiej, a jego wpływy m.in. za sprawą Pop Smoke’a powoli można odnaleźć na świecie. W identycznym klimacie kawałek nagrał zresztą Taco Hemingway, chodzi oczywiście o „POL Smoke” z „Jarmarku”, który był jednocześnie hołdem dla zmarłego rapera. Alberto, który zasłynął z gościnnego udziału w „Rundkach” Malika, pod klipem „Dwutaktu” zgarnął już 8 milionów wyświetleń. Tworząc „Czarny Charakter”, poszedł za ciosem i zrobił numer również dobry, ale bardzo podobny do swojego poprzednika.

Kawałek jest częścią soundtracku „Asymetrii” najnowszego filmu Konrada Niewolskiego, twórcy „Symetrii” (2003), którą reżyser zrobił na podstawie własnych doświadczeń z pobytu w więzieniu. Tegoroczna produkcja miała premierę 13 listopada, a obejrzeć możecie ją na platformie 22bit.tv. Oprócz Alberto na albumie promującym „Asymetrię” pojawił się m.in. Kabe, Ero, Peja, Avi czy Książę Kapota. Projekt, którego preorder możecie już zamówić TU, ukaże się 13 grudnia.

fot. kadr z klipu „Alberto – Czarny Charakter (prod.OLEK)”, YouTube.com/
#GM2LTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
PRO8L3M ujawnia bonus track z „Art Brut 2” z legendą polskiej estrady!
PRO8L3M - Backstage / gościnnie: Andrzej Zaucha

Choć "Art Brut 2" wyszedł grubo ponad pół roku temu, PRO8L3M nie odpuścił jeszcze promocji tego albumu. Fani już dawno są osłuchani z tym materiałem i część z nich na pewno zna go na pamięć, dlatego Oskar ze Steezem przygotowali dla nich coś ekstra. To wcześniej niepublikowany, ukryty na płycie numer oparty na samplach z piosenek Andrzeja Zauchy.

Rap
Niekonsekwentne nominacje rap i brak The Weeknda. Artysta oskarża Grammy o korupcję
The Weeknd Grammy

Po tegorocznych dyskusjach na temat dyskryminacji w branży muzycznej i pierwszych zmianach, które miały z nią walczyć wydawać by się mogło, że kolejne nagrody zostaną przydzielane bardziej sprawiedliwie. Jednak nominacje, które właśnie poznaliśmy niestety znowu nas rozczarowały.