Hip Hop,News

Arab wraca ze zjaranym stylem! Płyta już niebawem

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Arab wraca ze zjaranym stylem! Płyta już niebawem

Pamiętacie Araba, który w „Żywym Rapie” zaprezentował swoje umiejętności i przedstawił się jako najbardziej zjarany głos polskiego rapu? Powraca z płytą, która powinna wyjść już dawno, ale niestety nigdy nie ujrzała światła dziennego.

fot. kadr z klipu „ŻYWYRAP! – Arab – FINAŁ”

Po przygodzie w „Żywym Rapie” Arab zaczął wydawać swoje utwory, które przypadły do gustu słuchaczom, a samemu raperowi zapewniły rozpoznawalność. Później zaczął również być kojarzony z samym Hemp Gru, a kariera nabierała tempa. Arab nagrał wtedy w Hemp Studio album „The Rolling Joints”, jednak nigdy nie ujrzał on światła dziennego. Powodem najprawdopodobniej był konflikt między Bilonem a Arabem.

Ostatnio raper na swoim Instagramie poinformował, że niezgoda została zażegnana, a z racji tego, że fani na koncertach stale dopytują o album „The Rolling Joints”, to robiąc ukłon w ich stronę, album zostanie wydany.

instagram.com/gabrys_arabski

Jak widać już niebawem fani starego, zjaranego flow Araba będą mogli kupić długo wyczekiwaną płytę. Pomimo, że raper teraz zamienił dym z płuc na pot i ciężko trenuje, co potwierdziła również walka z Wujkiem SamoZło, to mimo wszystko wyda album, który został nagrany 7 lat temu; album, który zjaranym flow skradł serca słuchaczy.

Pozostaje więc poczekać na album „The Rolling Joints”, by móc go nabyć, ale wcześniej warto przypomnieć sobie dobrze znaną wszystkim „30”, która w ostatnim czasie przekroczyła 9 000 000 wyświetleń!

fot. fakt.pl

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Łona i Webber dostali niezwykłe wyróżnienie!
www.facebook.com/lonaiwebber

Łona i Webber są na scenie już od niemal dwóch dekad. Pomimo tego, że niektóre ich piosenki to już klasyki, duet nigdy nie był na szczycie rapgry, zawsze pozostając lekko poza nią. Być może to właśnie sprawiło, że ich muzyka jest tak oryginalna i powszechnie doceniania. Dziś za swoją działalność otrzymali niemałe wyróżnienie.

Z dumą informujemy, że zostaliśmy Honorowymi Ambasadorami Szczecina. Dziękujemy za to wyróżnienie!

Gepostet von Łona i Webber am Samstag, 4. Juli 2020

Za pośrednictwem swoich social mediów panowie ogłosili, że zostali uhonorowani przez swoje miasto. Odebrali dziś tytuły Honorowych Ambasadorów Szczecina. Ta informacja bardzo cieszy, ponieważ rap wciąż postrzegany jest przez sporą część społeczeństwa bardzo stereotypowo, przez co nie docenia się konkretnych artystów, którzy swoją twórczością nie tylko wzbogacają dziedzictwo kulturowe, ale też przekazują wiele mądrych treści w swoich tekstach. Takim duetem z pewnością jest Łona z Webberem, dlatego nagroda jest w pełni zasłużona. Poza tym, to też lokalni patrioci, co słychać chociażby po kawałku pt. „Nikifor Szczeciński” z ich ostatniej płyty „Śpiewnik Domowy”.

Miejmy nadzieję, że twórczość raperów coraz częściej będzie doceniania również poza środowiskiem, a takie uhonorowania będą miały miejsce częściej. Dobrym prognostykiem tego, że w przyszłości może tak się stać jest nie tylko wyróżnienie jakie otrzymali Łona i Webber, ale też chociażby to, które dostał Bedoes. Bedi w rozmowie z Vogue powiedział bowiem o tym, jak został doceniony przez swoje miasto podczas jednego z koncertów, zaznaczając również, że jest jego honorowym obywatelem. Kto jeszcze powinien dostać podobny tytuł? Czy Warszawa wreszcie pokłoni się Taco za te wszystkie historie o niej?

fot. www.facebook.com/lonaiwebber

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Sokół: Jest mnóstwo raperów, którzy są ode mnie lepsi technicznie

Wojtek Sokół był gościem na kanale „Imponderabilia”, którego twórcą jest Karol Paciorek. Prowadzący przeprowadził ponad godzinną rozmowę z raperem.

W ostatnich miesiącach ukazuje się mało wywiadów z postaciami z polskiej sceny hip-hopowej. Dlatego niemałym zaskoczeniem jest ta rozmowa, podczas której zostało poruszonych naprawdę wiele ciekawych tematów. Zwłaszcza, że Sokół to już żywa legenda rapu, ale nie jest to jedyna dziedzina, w której Wojtek się odnajduje. To powoduje, że naprawdę przyjemnie się słucha tego dialogu. Niedawno Klementyna pisała o wydawnictwie literackim, które założył raper. Ten temat również został poruszony w wywiadzie. Mowa była również o tym, że literatura niesłusznie stawiana jest na piedestale kosztem innych odłamów kultury.

Właściciel Prosto przyznał, że jest wielu raperów, którzy są od niego lepsi pod względem technicznym. Powiedział również, że docenia umiejętność pisania storytelling’ów. Jak wiemy, Sokół jest w tym jednym z najlepszych raperów w kraju. Przekazanie spójnej historii w ciekawy sposób, aby jeszcze to wszystko dobrze brzmiało, to niełatwy wyczyn. W wywiadzie nie zabrakło tematów przedsiębiorczych, z czego także Wojtek jest znany. Muszę pochwalić również Karola Paciorka, który świetnie się przygotował do tej rozmowy i poprowadził ją w taki sposób, że przyjemnie się tego słucha. Swoją drogą, z czystym sumieniem polecam kanał „Imponderabilia”, jeśli ktoś chce poznać z innej, często kompletnie nieznanej, strony wiele popularnych osobistości. Cały ponad godzinny wywiad możecie znaleźć poniżej.

fot. kadr z klipu” Sokół – Chcemy Być Wyżej”, YouTube.com/ProstoTV

Zostaw komentarz