Rap

Bajka „Różowa Pantera” – jak blisko Szpakowi do pisarza?

Julian Glosa -
rozowa pantera
rozowa pantera
Rap - - Dodane przez Julian Glosa

Bajka „Różowa Pantera” – jak blisko Szpakowi do pisarza?

22 stycznia premierę miał zapowiedziany już w połowie zeszłego roku album Szpaka „Różowa Pantera”. Sam tytuł można było usłyszeć wcześniej, a konkretniej na #hot16challenge2 rapera. Do premiery płyty większość słuchaczy kojarzyła „Różową Panterę” z postacią z kreskówek z lat 60-tych. Dopiero w dzień wydania albumu okazało się, że z tytułową „Różową Panterą” wiąże się całkiem inna historia.

Na kanale wytwórni Szpaka, GUGU, jak i w preorderze płyty dostępna jest bajka opowiadająca właśnie o Różowej Panterze. Autorem bajki jest brat Szpaka, Rolex, którego zdolności pisarskie obaj wspominali już we wcześniejszych numerach. Lektorem jest DJ Fauda, odpowiadający również za muzykę w prawie 10-minutowym słuchowisku. Wisienką na torcie jest animacja, wykonana przez Part+ oraz Patryka Michela. Ilustracje do niej wykonał Amadeusz Mierzwa.

Sama fabuła bajki to swojego rodzaju metafora do życia Szpaka, które znamy z jego tekstów: uczucie wykluczenia, wyalienowanie, utrata ojca oraz walka dobra ze złem. Bajka napisana jest językiem poetyckim, co uprzyjemnia słuchanie i pomaga jeszcze bardziej wczuć się w klimat opisywanego świata.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Macklemore żegna Trumpa i diagnozuje Amerykanów!

O Trumpie raperzy (i nie tylko) wspominają już od lat 80. ubiegłego wieku. Komentarzy w jego sprawie było naprawdę wiele. Okazuje się, że co rusz pojawiają się nowe, a artyści wcale nie zamierzają nabierać wody w usta.

Rap
Usłyszeliśmy go wiosną na TikToku, teraz nagrywa na bitach Kubiego i Friza!
XL

Brzmieniem momentami przypomina Juice WRLD-a, choć porównanie do zmarłego rapera nie do końca jest trafne. XL podobnie jak on jest jednak melodyjny. Ma też niski i nieco szorstki głos. Słychać to szczególnie dobrze w jego właśnie wydanym, drugim oficjalnym singlu "VVS". Za produkcję kawałka odpowiada tym razem Frizonthebeat.