Hip Hop,News

Będzie #hot16challenge3? Solar daje fanom nadzieję!

Michał Fitz -
SOLAR #Hot16Challenge2
SOLAR #Hot16Challenge2
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Będzie #hot16challenge3? Solar daje fanom nadzieję!

Na tegorocznej Gali Popkillerów, o której zresztą możecie u nas przeczytać nieco więcej, Solar otrzymał specjalną nagrodę za zorganizowanie #hot16challenge2. Puścił też oczko w stronę fanów, sugerując, że to wcale nie musiała być ostatnia edycja…

Po otrzymaniu nagrody Solara złapał na chwilę przeprowadzający wywiady Proceente, który zapytał się go o przemyślenia dotyczące organizacji drugiej edycji wyzwania, które przerodziło się w potężną akcję charytatywną. Biorąc pod uwagę rozmach i kilkukrotne przebicie kwoty, która była celem zbiórki, trudno było się do niej jakkolwiek przyczepić, ale cierpiącemu na chroniczny pracoholizm Solarowi udało się, gdyż stwierdził, że pewien niedosyt pozostawia fakt, że akcja nie odbiła się zbyt dużym echem za granicą, choć były na to szanse. Rzucił też, krótkim, co prawda i niezobowiązującym, ale wiele obiecującym i budzącym spore nadzieje, stwierdzeniem: „Do trzech razy sztuka”.

Nie można spodziewać się, że w takim razie Solar odpali trzecią edycję pojutrze. Nie miałoby to najmniejszego sensu. Musi raczej upłynąć sporo czasu, by zarówno artyści, jak i fani nabrali apetytu na trzecią część, zwłaszcza, że pod koniec drugiej wszyscy byli wyraźnie zmęczeni liczbą napływających zwrotek, które dodatkowo budziły kontrowersje w związku z tym, kto był ich autorem lub o czym nawijał. Dobrze byłoby, gdyby trzecia edycja również wiązała się ze szczytnym celem. Prędko więc jej nie usłyszymy, ale znając życie, za 5 lat wszyscy będą się o nią dopraszać.

Czy wobec tego da się ją jeszcze poprawić? Otóż tak i mam przeczucie, że poprawi się sama. Dwójka bardzo różniła się od jedynki pod względem profesjonalności, a wynikało to głównie z tego, że polski rap poszedł w tym czasie bardzo do przodu pod każdym względem. Solar i wszyscy, którzy przy akcji pomogli, mieli teraz dużo łatwiejszy dostęp do możliwości, dzięki którym udało im się osiągnąć cel. Przy jedynce, nawet jeśli pojawiłyby się takie plany, po prostu nie byłoby to możliwe. Jeśli rap dalej będzie tak prężnie ewoluował w Polsce, za kilka lat normą będzie rozpoznawalny, zagraniczny gość na płycie mainstreamowego artysty, więc dużo łatwiej będzie ich zaprosić. Bedoes prawdopodobnie nie będzie musiał się zastanawiać, czy 30 koła przeznaczyć na zbiórkę czy na promocję akcji na kanale o światowych zasięgach, a dużo większe zaplecze informatyczne nie będzie miało problemów ze skoordynowaniem akcji tak, by była dla fanów przejrzystsza, a co za tym idzie, dużo ciekawsza. Trzymamy za to kciuki!

fot. kadr z klipu „SOLAR #Hot16Challenge2”, YouTube.com/SBMLabel

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Dlaczego potrzebujemy w Polsce takiego show, jakim jest „Colors”?

„Colors” powstało w Berlinie, a jego założycielami są Philipp Starcke, Felix Glasmeyer i Jonas Weber. Pierwszy utwór na ich kanale YouTube został opublikowany dokładnie 19 lutego 2016 roku, a w momencie powstawania tego tekstu "Colors" śledzi niemal 5 milionów widzów. Założenie show jest proste. Do wykończonego na jeden kolor studia wchodzi artysta i występuje w nim przed samym sobą. Tylko tyle i aż tyle.

Felieton,Hip Hop
2020 nie może się jeszcze skończyć. Oto premiery z USA, których od dawna wypatrujemy

Przed nami ostatni kwartał bieżącego roku. Trzeba przyznać, że gdyby 2020 zakończył się właśnie teraz (a większość z pewnością chciałaby, aby stało się to jak najszybciej), mielibyśmy lekki niedosyt.