Rap

„Benz Dealer” wreszcie wyszedł! Posłuchaj i przy okazji pomóż!

Michał Fitz -
黄道 // 2. BENZDEALER2017
黄道 // 2. BENZDEALER2017
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

„Benz Dealer” wreszcie wyszedł! Posłuchaj i przy okazji pomóż!

Choć o legendarnym utworze „Benz Dealer” Quebonafide z gościnnym udziałem Tommy’ego Casha mówi się już od kilkunastu miesięcy, wielki szum wokół tego numeru narobił się dopiero ostatnio. Sam Kuba nęcił swoich fanów niewiele mówiącymi, ale intrygującymi podpowiedziami na social mediach, a na YouTubie, zaczęły pojawiać się dziwne kanały, które rzekomo miały numer promować.

Pierwsze było Benz TV. Wrzucane na niego filmiki były mocno enigmatyczne, ale przede wszystkim tworzone małym nakładem pracy, a sam kanał był kompletnie nieprofesjonalny pod względem szaty graficznej. Nic więc dziwnego, że miał gigantyczne grono sceptyków, którzy na tak średnio przygotowany żart nie chcieli się nabrać. Z drugiej strony, przypominając sobie pierwszą wersję „Romantic Psycho”, która brzmiała, jakby nagrano ją wewnątrz mikrofalówki, można było wierzyć, że podobny chwyt Quebo zastosował tym razem.

Później jednak wszelkie oczy zwróciły się na kanał 黄道, który po japońsku znaczy po prostu „Ekliptyka”. Tu mieliśmy już profesjonalną szatę graficzną, linki odsyłające nas do sklepu wytwórni Que, a także hiperłącza do kanałów Taco Hemingwaya, Sfery Ebbasty, czy właśnie Tommy’ego Casha. Można więc było przypuszczać, że są to goście z nadchodzącej płyty. Filmy nie były planszami z PowerPointa a skrupulatnie przygotowanymi animacjami z grafikami. Jedna z nich zdradzała nawet okładkę płyty. Okazało się, że nie chodzi o wyżej podejrzewany tytuł, a nowym wydawnictwem będzie „Romantic Psycho Ecliptic Edition”. Byłoby to więc nawiązanie do wersji japońskiej i europejskiej poprzedniej płyty Que. Wszystko się zgadzało, kropki się łączyły, a kanał wyglądał, mówiąc kolokwialnie, totalnie legitnie. Czekaliśmy więc na premierę utworu „Benz Dealer”, no i w nocy wreszcie ją otrzymaliśmy!

Już po pierwszy kilku słowach łatwo zorientować się, że nie nawija do nas ani Que, ani tym bardziej Tommy. Potem pokazuje się plansza, która wszystko wyjawia. Jak się okazuje, mieliśmy do czynienia z niezwykle skrupulatnie przygotowanym baitem, który przerósł nawet oczekiwania autora. Jest nim RealGrrosik. Co jednak najważniejsze, twórca umieścił w opisie filmu jeszcze link do „preorderu”, który tak naprawdę przekierowuje nas do zbiórki WOŚP, co oczywiście należy bardzo pochwalić. Autor wysilił się na tyle, by nie była to zwykła wkręta, a również akcja charytatywna. Przy okazji też pewnie załatwił sobie pracę w oddziale marketingowym którejś z wytwórni, bo w końcu w pojedynkę zaplanował i stworzył akcję, na którą nabrała się rzesza fanów. Jak takiego gościa nie zatrudnić?

fot. kadr z filmu „黄道 // 2. BENZDEALER2017”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap,Wywiad
Poznajcie Kamila Zet, artystę, który nagrywa na bitach twórcy „Języka Ciała”!
kamil zet

Kamil Zet to młody, ambitny twórca muzyczny, od niedawna współpracujący z grupą Komil & Friends. "Uważam się za artystę" mówi o sobie, mając na uwadze duże doświadczenie w dziedzinie muzyki i chęci do tworzenia czegoś nowego. Pomimo stosunkowo małych zasięgów, może pochwalić się m.in. współpracą z współtwórcą "Języka Ciała".

Lifestyle,Wyróżnione,Wywiad
Pan Pawłowski: Czuję się lepiej na scenie, niż w życiowych sytuacjach [Wywiad]
Pan Pawłowski

Arkadiusz Pan Pawłowski - pionier polskiej sceny wrestlingowej, ceniony komik, streamer oraz konferansjer FAME MMA. Jedno z najgłośniejszych nazwisk polskiej sceny szeroko rozumianego showbiznesu. Opowiedział o tym, jak znalazł się w miejscu, w którym jest dzisiaj oraz jakie cechy charakteru pozwoliły mu osiągnąć taki sukces.