Hip Hop,News

Białas z kolejnym singlem z „H8M5”!

Jakub Purłan -
Hip Hop,News - - Dodane przez Jakub Purłan

Białas z kolejnym singlem z „H8M5”!

Po numerze „Sępy” ze Szpakiem, przyszła pora na kolejny singiel „PDW”, tym razem z gościnnym udziałem Maty. Coraz bliżej nowa płyta Białasa.

Premiera „H8M5” zaplanowana jest na początek sierpnia, więc promocja albumu trwa w najlepsze. Najnowszy numer to spokojny kawałek, choć tematyka mogłaby sugerować, że będzie to mocne bragga. Klimat utworu dopełnił Mata refrenem, który zrobił w swoim chillowym stylu. Lirycznie jest to poziom na jaki Białas wszystkich przyzwyczaił. Zdecydowanie przyjemnie mi się słucha tego numeru i chętnie go zapętlam. Po pierwszych singlach mogę wnioskować, że płyta będzie zróżnicowana brzmieniowo. Warto dodać, że będzie to już 31 album w dyskografii szefa SBM. Ten fakt zabawnie podsumował Mata.

Fot. kadr z klipu Białas „hot16challenge2”, https://youtu.be/cigy4iPoseM

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Polska wybrała Prezydenta. Co na to środowisko rapowe?
https://www.instagram.com/tedef

Wczoraj została przeprowadzona druga tura wyborów prezydenckich. Wyniki sondażowe były bardzo wyrównane, ale dziś rano było już wiadomo, że z niewielką przewagą zwyciężył Andrzej Duda. Jakie reakcje wywołało to wśród raperów?

Można było bowiem spodziewać się, że niektórzy artyści czy ogólnie osoby związane ze sceną wyrażą swoje zdanie na ten temat, ponieważ kwestia wyborów była często poruszana przez przedstawicieli rapgry jeszcze w trakcie kampanii. Swoją cegiełkę i to dwukrotnie, bo w ramach jednej z akcji społecznych oraz przy okazji promocji nowej płyty dorzucił do tego tematu Taco Hemingway. On akurat się jeszcze nie wypowiedział, ale ciekawym spostrzeżeniem, wskazującym na niemalże połowiczny podział panujący w naszym kraju podzielił się Tede na swoim Instagramie.

View this post on Instagram

D O B R A N O C 🇵🇱⚔️😂🤷🏻‍♂️

A post shared by TEDE (@tedef) on

Kwestię wyrównanego wyniku skomentował też Paluch, który jednak nie zdecydował się na podniosłe komentarze i krytykę, choć lubi to robić nawet w swoich utworach. Szef BORu obrócił wyniki w żart, nieco rozluźniając tych, którzy rezultat mogliby przeżywać zbyt przesadnie. Choć formuła zaproponowana przez Poznaniaka na pewno byłaby dużo bardziej efektowna, raczej w poważnym państwie demokratycznym nie ma co na nią liczyć. No chyba, że FAME MMA się postara.

Dużo bardziej gorzką opinią podzielił się za to Ras, któremu trudno nie przyznać racji, niezależnie od tego, na kogo się głosowało. Raper zwrócił bowiem uwagę na poważny problem, którego po prostu nie da się załagodzić łatwo i szybko, niezależnie od tego, co się powie.

via Instagram.com/ras_rsmt

Sporego rozgoryczenia nie krył też Remo, szef My Music oraz od niedawna StoproRap. Oprócz swojej smutnej refleksji podzielił się jednak też bardzo ważną radą na jednym z video upublicznionych na jego Instastories: „Tyle, a my sobie róbmy to, co robiliśmy najlepiej”. My śmiało się pod tym podpisujemy, bo z takim podejściem będzie się po prostu lepiej i efektywniej żyło. Was też do tego zachęcamy.

via Instagram.com/remikmymusic

fot. https://www.instagram.com/tedef

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Sentino powraca wraz z „Tatuażykiem”!

Quebonafide nawinął: „Nagrałem jakiś cukierkowy numer latynoski/I nie stać mnie na refren od Sentino”, mimo, że na tej samej płycie raper pojawił się z gościnnym refrenem. Teraz sam powraca na polską rapową scenę!

Sentino możemy kojarzyć z działalnością między innymi z Malikiem Montaną, chociażby w numerze „Zapytaj o mnie”, który dziś na YouTubie ma blisko 8 milionów wyświetleń. Ksywki Sentino polskim słuchaczom przedstawiać nie trzeba, ale jeśli chcecie prześledzić jego karierę, to opisaliśmy ją TU i TU – w dwóch częściach. Warto też przypomnieć, że raper postanowił powrócić na lokalne podwórko!

Ostatnio trochę więcej słychać go w naszym kraju. Wcześniej wspomniany refren u Quebo w kawałku „ŚWIATTOMÓJPLACZABAW” czy miłosny utwór „Brak Słów”, na którym gościnnie pojawił się Bedoes. Jednak to nie wszystkie znaki, które wskazują na powrót Sentino na polską scenę.

Jakiś czas temu raper na swoim Insta Story w dość ostrym oświadczeniu zakomunikował, że kończy z wydawaniem płyt w języku niemieckim. Sam zaznaczył, że jego najnowsza płyta nie przyjęła się zbyt dobrze, a sam kawałek z Bedoesem zrobił większe liczby od całego CD wydanego po niemiecku. Ponadto raper ostro wypowiadał się o rapowej scenie naszych sąsiadów i podkreślał, że to żaden urlop, a definitywny koniec z wydawaniem muzyki w Niemczech.

Co więcej, dziś do sieci wrócił nawet „Tatuażyk”, czyli wydany przed laty letniaczek! Po pewnym czasie zniknął on z sieci, ale teraz znów możecie go odpalić i obejrzeć klip, który dostępny jest na oficjalnym kanale rapera.

fot. instagram.com/polskie_rap_memesy

fot. kadr z klipu „SENTINO – TATUAŻYK (prod. Olek)”, YouTube.com/SENTINO

Zostaw komentarz