Felieton,Hip Hop

„Bon Voyage” Otsochodzi w festiwalowym, rockowym wydaniu? Tego się nie spodziewaliśmy

Klementyna Szczuka -
Bon Voyage Albo Inaczej
Bon Voyage Albo Inaczej
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Bon Voyage” Otsochodzi w festiwalowym, rockowym wydaniu? Tego się nie spodziewaliśmy

Klasyk Otsochodzi doczekał się zaskakującej, funkowej interpretacji w ramach kolejnego projektu Albo Inaczej. Wykonaniem zajął się rockowy zespół Łąki Łan, co niekoniecznie może Wam się spodobać…

Klementyna

Kawałek w nowej wersji klimatem ma przywoływać festiwalową atmosferę Pol’N’Rock Festival. A to dzięki akcji Lech Music: Festiwale Inaczej, która ma na celu dostarczyć nam chociaż namiastkę nieodłącznych od wakacji największych imprez muzycznych. Jak mówi zespół:

„Bon Voyage to dobre hasło na moment, w którym czujemy, że już najwyższy czas kulturalnie wymiksować się z zatłoczonego miasta, z nudnej imprezy, z dala od telewizorów, podziałów, spalin, napiętej atmosfery…”

W oryginale Otso wykorzystuje tytułowy zwrot, by pokazać, że jest już na dalszym etapie w życiu i zostawia za sobą stare znajomości. Interpretacja ma jednak to do siebie, że może być swobodna, dlatego Łąki Łan mogli, a nawet musieli nieco zmienić tekst pod siebie, aby całość brzmiała… no, naturalnie. Mimo wszystko niektóre wersy zaśpiewane wydają się dość niezręczne, na przykład te o gibonach. Wiadomo, że inaczej będą brzmieć one z ust rapującego, wychillowanego Janka…

Michał

Bardzo lubię Otso i to we wszystkich prezentowanych przez niego wariacjach jego stylówki – od klasycznej, w której popełnił oryginalne „Bon Voyage”, przez nowoszkolnego, po tego bardziej alternatywnego. Mam też specjalną słabość do Łąki Łan, bo to jedna z moich odskoczni, kiedy potrzebuję odpoczynku od rapu. Swoją drogą to ekipa robiąca jedne z najlepszych, najbardziej energicznych i pozytywnych koncertów w Polsce. Czysto teoretycznie ich współpraca powinna więc być miodem na moje uszy i ambrozją dla duszy, ale niestety tak się nie stało. Paprodziad faktycznie średnio wypada nawijając słowa Janka, ale nie dlatego, że nie potrafi, a dlatego, że jest w tym średnio autentyczny, bo to w końcu tekst napisany przez wchodzącego w nowy etap życia młodzieńca. Całości nie broni też podkład muzyczny, który całkowicie odbiega od oryginalnego klimatu utworu i jest zbyt przekombinowany nawet jak na Łąki Łan, którzy przecież słyną z nieszablonowych brzmień. Z powodu wyżej wymienionych sentymentów naprawdę chciałem, żeby ten kawałek trafił wprost do mojego serduszka, ale niestety chybił. I to konkretnie.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Cała czołówka przybita na płytę”. Białas i Paluch w pierwszym numerze z albumu #muremzabonusem!

Białas w swojej zwrotce przy okazji #hot16challenge2 wyszedł z inicjatywą zrobienia płyty dla Bonusa RPK. Nie były to puste słowa. Dziś otrzymaliśmy pierwszy numer z tego projektu!

Felieton,Hip Hop
Dlaczego Floral Bugs będzie kimś więcej, niż nam się wydawało?
FLORAL BUGS - PRELUDIUM (PROD. 4MONEY)

Wydawało Wam się, że Floral Bugs będzie po prostu kolejnym protegowanym Słonia, nawijającym o podobnych rzeczach, przez co jego potencjał zostanie nieco zmarnowany, bo trafi do zbyt wąskiego grona? Mi też, ale całe szczęście sam raper zaczyna nas wyprowadzać z tego błędu.