Felieton,Hip Hop

Brat Szpaka wydaje płytę! Sprawdziliśmy pierwszy singel Rolexa

Patryk Grzybicki -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Brat Szpaka wydaje płytę! Sprawdziliśmy pierwszy singel Rolexa

Label GUGU rozrasta się coraz bardziej. Jednym z zawodników jest brat załozyciela, czyli Rolex. W ostatnim czasie słychać go częściej na wspólnych trackach, udzielił się również na ostatniej solowej płycie Szpaka. Tym razem startuje ze swoim krążkiem, a my znamy już pierwszy singel.

Z podziemia na szczyt

O Rolexie jeszcze jakiś czas temu nie było zbyt wiele słychać. Wierni fani Szpaka mogą pamiętać utwór „Wilki Gryzo”, na którym braterska kolaboracja w dość agresywnym kawałku nawijała w braggowy sposób o ich codziennym życiu z ziomkami na ulicy. Od tamtej pory Rolexa nie było zbyt wiele w sieci, a szkoda bo osobiście uważam, że jego teksty są bardzo ciekawe, a z nawijką radzi sobie równie dobrze.

Przełomowym momentem była jego dogrywka do numeru „Mateusz Dragon Wielki” z płyty „Dzieci Duchy” Szpaka. To bardzo osobisty numer opowiadający o przeżyciach, które niekoniecznie należały do tych najlepszych. Od tego momentu na YouTubie „ekskluzywna ksywa” zaczęła pojawiać się częściej. Według mnie Rolex dał najlepszą zwrotkę w utworze „Kamizelka”, chociaż ta z numeru „CRYSTAL” mogłaby stać z nią na podium. Dodatkowo po nominacji brata nagrał swoją #Hot16Challenge2, a teraz wszystko wskazuje na to, że doczekamy się solowej płyty!

Brudne Bloki

Ostatnio otrzymaliśmy klip od Rolexa, na którym udzielił się inny zawodnik z rodzimego Morąga – Młodzian MRG. Sam numer opowiada o codziennym życiu w 14-300, czyli Morągu. Jednak spostrzeżenia jakie zostały zawarte w utworze, raczej nie dotyczą każdego mieszkańca, ale osób z kręgu Rolexa i Młodziana. Panowie przedstawiają obraz ludzi, których widzą na ulicach z własnej perspektywy (porównują ich np. do zombie). Brat Szpaka opisuje życie innych osób, które nie potoczyło się tak, jakby tego pewnie chcieli. Ukazuje obraz chłopaka, który kiedyś chodził z nim do klasy, a teraz codziennie widzi go pod sklepem z butelką piwa.

Młodzian bracie weź pierd*l jakiś Iran/Zrobimy płytę roku, GUGU (zabija)

Takimi wersami kończy tytułowy numer z nadchodzącej płyty Szpaku. Młodzian wziął sobie wersy do serca i słyszymy go na feacie u Rolexa! W jego zwrotce również widzimy porównanie ludzi do zombie i inne historie życiowe osób, które się pogubiły. Młodzian przedstawia również to, w jaki sposób radzi sobie ze stresem dnia codziennego i pokazuje, że śmigając w dresach po ulicy również można odnieść sukces. Refren to również jego zasługa.

Zmęczone oczy mam już od patoli/Brudne bloki, tu nie zobaczysz bogatych rodzin/Tu się kmini jak zarobić, a się nie narobić/Interesom na osiedlach nie zagraża COVID

fot. kadr z klipu Rolex feat. Młodzian MRG – „Brudne Bloki”, YouTube.com/GUGU

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Keanu Reeves, A$AP Rocky i cyborgi, czyli nadchodzący, największy produkt eksportowy Polski!
Cyberpunk 2077 — Za kulisami: Keanu Reeves

Akurat w muzyce nie możemy pochwalić się (jeszcze!) znanymi na całym świecie Polakami, ale są już dziedziny, w których nasi rodacy nie w zasadzie rozdają w nich karty. Jedną z takowych jest z pewnością branża gier wideo, w której prym wiedzie CD Projekt RED.

Rap
Kali kończy karierę? Raper opublikował bardzo emocjonalny wpis

Nadchodzący album krakowskiego rapera, „Hucpa”, ma ukazać się 11 grudnia tego roku. Okazuje się jednak, że będzie on ostatnim w karierze. O wszystkim Kali opowiedział w bardzo emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych.