Hip Hop,News

„BUBBLETEA” to kolejny egzotyczny klip Quebonafide! Przypominamy jego najciekawsze teledyski

Patryk Grzybicki -
Quebonafide Bubbletea
Quebonafide Bubbletea
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

„BUBBLETEA” to kolejny egzotyczny klip Quebonafide! Przypominamy jego najciekawsze teledyski

Od premiery „Romantic Psycho” minęło już trochę czasu, ale Quebonafide dopiero teraz poczęstował nas klipem do dobrze znanego i chętnie słuchanego „Bubbletea”.

Teledysk ten miał nawiązywać do życia ludzi podczas pandemii, a główni bohaterowie to mieszkańcy Azji. Quebo i Daria Zawiałow również się tu pojawiają, ale dosłownie na moment.

„Pierwszy pomysł był taki, żeby bohaterowie chodzili pod wodą. W pewnym momencie ewoluował jednak w chodzenie po jej powierzchni, i to właśnie stąd w ostatecznej wersji wzięła się bańka, w której znajdują się główni bohaterowie historii. Scenariusz powstał też w szczycie pandemii, kiedy wszyscy byliśmy zamknięci w domach. Ludzie nie mogli się spotykać, każdy pozostawał w izolacji. Teledysk ten jest więc próbą opowiedzenia tego w metaforyczny sposób” – powiedział reżyser klipu, Daniel Jaroszek.

Przypomnijmy sobie trzy z najlepszych klipów od ciechanowskiego rapera, które według mnie zasługują na wymienienie. W końcu były one świetnie zrobione, a u odbiorców wywarły ogromne wrażenie.

„Odyseusz”

„Odyseusz” przedstawia przywiązanie rapera do ojczyzny i rodzinnego miasta, mimo że jest on w ciągłej podróży. Jest to podsumowanie całej podróży po świecie, którą odbył, by zrealizować płytę. Na koniec wraca do kraju, do rodzinnego Ciechanowa. W utworze przedstawia to, co zobaczył i przeżył podczas całego tripu.

„Między słowami”

Nie tylko lubię ten numer, ale uważam, że klip idealnie oddaje jego charakter. Pokazuje Japonię oraz jest przeplatany scenami z anime, co idealnie pasuje do tego utworu. Jest to jeden z najbardziej klimatycznych i przekazujących emocje numerów na „Egzotyce”. Young Lungs zrobił tu świetny refren, który idealnie pasuje do całości.

„Quebahombre”

Ten utwór z kolei pokazuje życie w Meksyku – kulturę i ludzi tam obecnych. Fajnym elementem klipu jest to, jak Quebonafide rapuje sam do siebie. Ten w oryginalnej wersji oraz ten w meksykańskim kapeluszu, co pokazuje utożsamianie się z osobami, które tam mieszkają. „Quebahombre” leciał na niejednej imprezie, a jego refren znają nawet osoby, które na co dzień rapu nie słuchają. Mimo, że od „Egzotyki” minęło już trochę czasu, to ta nuta dalej gości na głośnikach wielu.

fot. kadr z klipu „Quebonafide feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA (Official Video)”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Dumna mama, dumny tata”, a fani zachwyceni. Oki promuje nowy mixtape singlem z Gedzem!
OKI feat. GEDZ - SIRI (prod.Magiera)

Oki wbił się na salony singlem „Whoop”, w którym pokazał swoje charakterystyczne stilo. Jego wyjątkowość podbił jeszcze debiutanckim LP „47Playground”. Najnowszy projekt promuje nie mniej stylowym kawałkiem pt. „Siri”, na którym udzielił się jeszcze Gedz.

Oki wypłynął na szersze wody, dzięki temu, że koncepcja jego muzyki była dosyć odmienna od tego, co prezentowała reszta sceny, a przy tym sama twórczość była po prostu jakościowa. Niesłychanie szybka nawijka, momentami połamane wręcz flow i sporo krzyków to charakterystyczne elementy, które sprawiły, że Okiego da się poznać nawet w przypadku, gdyby jego głos został zmodulowany. Raper z Lubina dobrze wie, że to jego najmocniejsze strony. Jeśli więc chce umocnić swoją pozycję w rapgrze, a wypadałoby to zrobić, jeśli jest się reprezentantem wchodzącego do branży z buta labelu 2020, to musi te elementy podkreślać i uwypuklać. Na „Siri” robi dokładnie to.

Pisałem i spalił mnie ogień

Wiadomo, w numerze największe wrażenie robi sposób, w jaki raper dostarcza słuchaczom wersy, ale ich treść też nie powinna przejść koło nich obojętnie. Młody zawodnik rzuca bowiem ciekawymi spostrzeżeniami jak chociażby tym, którym zaczyna piosenkę: „Branża mnie brzydzi/Raperzy, z których największa polewa są ku*wa najbardziej prawdziwi”. Może kiedyś się przekonamy, kogo Oskar miał na myśli. Artysta sam też nawija o tym, co jest w jego muzyce najważniejsze, niejako potwierdzając to, o czym pisałem ciut wyżej: „Ona dobrze wie, że w ch*ju mam szybką nawijkę/Nie ścigam się, chodzi o styl”.

Elo Buenos Dias

Nie możemy też w tym wszystkim zapominać o Gedzu, który potrafi odnaleźć się w podobnych klimatach co Oki. Dostajemy od niego przecież bardzo ciekawą, momentami szalenie nawiniętą gościnkę, w której też nie brakuje bystrych wersów, jak chociażby: „Miałeś nosa #Voldemort” czy na przykład: „Łapię sumy za wąsy, ale nie chodzi o jointy”. Nic więc dziwnego, że fani od razu zachwycili się tym numerem, co można chociażby zauważyć w sekcji komentarzy na popularnej i pod względem rapowym mocno opiniotwórczej grupie Sajko. Zresztą te z serwisu YouTube, umieszczane bezpośrednio pod kawałkiem są dla artysty jeszcze bardziej pochlebne. Zupełnie słusznie.

fot. kadr z klipu „OKI feat. GEDZ – SIRI (prod.Magiera)”, YouTube.com/2020

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Krzy Krzysztof wyda wkrótce długo zapowiadany mixtape? Są na to szanse!
Krzy Krzysztof

Krzy Krzysztof to chyba najpopularniejszy hypeman w Polsce. Jego wkład w koncerty Quebonafide jest nieoceniony. Czy doczekamy się solowego projektu od Krzycha?

Jego mixtape był zapowiadany już dawno, lecz nic konkretnego w tym kierunku się nie wydarzyło. Poza zwrotkami w #hot16challenge, w sieci widnieje jeden numer Krzycha – „Hypeman”. Jednak na grupce facebookowej QueQuality pojawiła się informacja, że ma już gotowy numer wraz z teledyskiem, a premiera może odbyć się prawdopodobnie w następnym tygodniu.

Post wywołał niemałe zaskoczenie, ale bardzo pozytywne. Być może będzie to singiel zapowiadający długo wyczekiwany mixtape. Bardzo bym był zadowolony z tego powodu. Jednak chyba jeszcze bardziej czekam na kontynuację serii „Przygody Wesołego Hypemana”. Podczas przerwy koncertowej Quebo, Krzychu zajął się czym innym – on i Dj Moyes zaczęli prowadzić imprezy. Pandemia trochę pokrzyżowała im tę inicjatywę, więc może był to czas, aby zrealizować mixtape!

Fot. facebook.com/krzy.krzysztof

Zostaw komentarz