Hip Hop,News

„BUBBLETEA” to kolejny egzotyczny klip Quebonafide! Przypominamy jego najciekawsze teledyski

Patryk Grzybicki -
Quebonafide Bubbletea
Quebonafide Bubbletea
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

„BUBBLETEA” to kolejny egzotyczny klip Quebonafide! Przypominamy jego najciekawsze teledyski

Od premiery „Romantic Psycho” minęło już trochę czasu, ale Quebonafide dopiero teraz poczęstował nas klipem do dobrze znanego i chętnie słuchanego „Bubbletea”.

Teledysk ten miał nawiązywać do życia ludzi podczas pandemii, a główni bohaterowie to mieszkańcy Azji. Quebo i Daria Zawiałow również się tu pojawiają, ale dosłownie na moment.

„Pierwszy pomysł był taki, żeby bohaterowie chodzili pod wodą. W pewnym momencie ewoluował jednak w chodzenie po jej powierzchni, i to właśnie stąd w ostatecznej wersji wzięła się bańka, w której znajdują się główni bohaterowie historii. Scenariusz powstał też w szczycie pandemii, kiedy wszyscy byliśmy zamknięci w domach. Ludzie nie mogli się spotykać, każdy pozostawał w izolacji. Teledysk ten jest więc próbą opowiedzenia tego w metaforyczny sposób” – powiedział reżyser klipu, Daniel Jaroszek.

Przypomnijmy sobie trzy z najlepszych klipów od ciechanowskiego rapera, które według mnie zasługują na wymienienie. W końcu były one świetnie zrobione, a u odbiorców wywarły ogromne wrażenie.

„Odyseusz”

„Odyseusz” przedstawia przywiązanie rapera do ojczyzny i rodzinnego miasta, mimo że jest on w ciągłej podróży. Jest to podsumowanie całej podróży po świecie, którą odbył, by zrealizować płytę. Na koniec wraca do kraju, do rodzinnego Ciechanowa. W utworze przedstawia to, co zobaczył i przeżył podczas całego tripu.

„Między słowami”

Nie tylko lubię ten numer, ale uważam, że klip idealnie oddaje jego charakter. Pokazuje Japonię oraz jest przeplatany scenami z anime, co idealnie pasuje do tego utworu. Jest to jeden z najbardziej klimatycznych i przekazujących emocje numerów na „Egzotyce”. Young Lungs zrobił tu świetny refren, który idealnie pasuje do całości.

„Quebahombre”

Ten utwór z kolei pokazuje życie w Meksyku – kulturę i ludzi tam obecnych. Fajnym elementem klipu jest to, jak Quebonafide rapuje sam do siebie. Ten w oryginalnej wersji oraz ten w meksykańskim kapeluszu, co pokazuje utożsamianie się z osobami, które tam mieszkają. „Quebahombre” leciał na niejednej imprezie, a jego refren znają nawet osoby, które na co dzień rapu nie słuchają. Mimo, że od „Egzotyki” minęło już trochę czasu, to ta nuta dalej gości na głośnikach wielu.

fot. kadr z klipu „Quebonafide feat. Daria Zawiałow – BUBBLETEA (Official Video)”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Krzy Krzysztof wyda wkrótce długo zapowiadany mixtape? Są na to szanse!
Krzy Krzysztof

Krzy Krzysztof to chyba najpopularniejszy hypeman w Polsce. Jego wkład w koncerty Quebonafide jest nieoceniony. Czy doczekamy się solowego projektu od Krzycha?