Hip Hop,News

Burmistrz Manchesteru ostro o wersach z nowej płyty Eminema

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Burmistrz Manchesteru ostro o wersach z nowej płyty Eminema

Eminem nigdy nie należał do artystów, którzy gryźliby się w język albo w długopis w przypadku pisania kontrowersyjnych linijek. Dzięki temu wokół amerykańskiego rapera regularnie robi się szum. Ostatni powstał po tym, gdy światło dzienne ujrzały wersy artysty, w których solidaryzuje się z Chrisem Brownem, twierdząc, że też uderzyłby Rihannę. Nie musieliśmy długo czekać, aż w eter poszły kolejne kontrowersyjne i oburzające wielu linijki.

Eminem wydał w końcu świeżutką płytę w zeszły piątek. Na „Music To Be Murdered By” znajduje się kawałek pt. „Unaccommodating”, którego treść już zdążyła oburzyć pewne osoby, w tym nawet burmistrza Manchesteru, który wydał również publiczne oświadczenie na ten temat. O co chodzi? W tym numerze Mathers nawija: „But I’m contemplating yelling 'Bombs away’ on the game/Like I’m outside of an Ariana Grande concert waiting,”. Wers nawiązuje do ataku bombowego, który miał miejsce w trakcie koncertu Ariany Grande właśnie w Manchesterze. Życie w tym wydarzeniu straciły 22 osoby, a sama artystka długo nie mogła się po nim pozbierać. Burmistrz miasta jasno stwierdził na łamach BBC News, że „jest to niepotrzebnie krzywdzące i głęboko pozbawione szacunku dla rodzin i wszystkich poszkodowanych”

Trudno zresztą nie przyznać politykowi racji. To kompletnie niepotrzebny żart słowny. Być może dla Eminema, którego przecież ta sytuacja bezpośrednio nie dotyczyła, był to błyskotliwy zabieg liryczny, ale to przede wszystkim porównanie przekraczające granice dobrego smaku wielu ludzi. Eminem to fantastyczny tekściarz i jestem pewien, że był w stanie wymyślić równie dobitną analogię, nie nawiązując przy tym do tragedii. Widocznie jednak znowu wolał narobić wokół siebie szumu, niż udowodnić, że po prostu jest dobrym artystą. Szkoda.

fot. kadr z klipu „Eminem – Fly Away”, YouTube.com/Eminem

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Dopiero co wydał debiutancki album, drugi ma już gotowy!

" Rena, co ci będę mówił, mixtape 1 w mastera, pisze już drugi" - tak o raperce Renie pisał były reprezentant ekipy Stoprocent - Sobota.

News
Czy youtuberom żyje się lepiej niż polskim raperom?

Odkąd rozwinął się Internet, a wraz z nim serwisy społecznościowe, do których dostęp jest powszechny powstały nowe zawody, które przynoszą zysk i jak się okazuje - nie mały!