News

Chris Brown namawia Offseta do bójki

Anna Cecocho -
News - - Dodane przez Anna Cecocho

Chris Brown namawia Offseta do bójki

Internet zalała fala memów skupionych wokół tematu deportacji 21 Savage do Wielkiej Brytanii. Zbytnia chęć komentowania sprawy udzieliła się również niektórym artystom. Jednym z nich jest Chris Brown. Jego działania spotkały się z ostrą krytyką rapera Offseta.

Członek zespołu Migos jest mocno związany z aresztowanym niedawno Abrahamem-Josephem (przyjaźnią się). Dlatego broni go na każdym możliwym kroku i otwarcie krytykuje memy związane z jego deportacją. Raper uważa, że żarty z 21 Savage wcale nie są śmieszne. Jego słowne apele jednak nie dały rady obronić Dzikusa nawet w samym tylko środowisku show-biznesu.

Chris Brown jest jednym największych prześmiewców sytuacji. Niedawno opublikował na swoim Instagramie filmik: ”21 Savage’s XXL Freshman Freestyle Cypher” w nieco zmienionej wersji. W miejsce prawdziwych słów artysty podłożona została w nim piosenka ”Mans Not Hot” Big Shaqa. Na aktywność Chrisa Offset odpowiedział komentarzem: ”Memes ain’t funny lame”. A że wiadomo nie od dziś, że Brown jest wybuchowym człowiekiem, na zdanie Offseta zareagował dosyć agresywnie.

View this post on Instagram

CMON FAM, STOP PLAYING WIT DA MANS DEM.

A post shared by CHRIS BROWN (@chrisbrownofficial) on

Jego długi, wulgarny komentarz zakończył się zdaniem: ”Jeżeli jesteś prawdziwym mężczyzną, walcz ze mną. A i jeszcze coś – ssij mojego fiu*a!” Tym razem wkurzył się Offset i dosyć szybko podniósł rzuconą mu rękawicę w Instastories:

Zrzut Instastories ”offsetyrn” [Instagram]

Jak widać, w przeciwieństwie do Browna nie szuka problemów, a jedynie broni tylko “swoich” ludzi. Takich znajomych się ceni, bo w show-biznesie stanowią mniejszość.

Fot. z filmu ‘‘Offset on First Hearing Drake’s ‘Versace’ Verse While Locked Up”/”Chris Brown opens up about Rihanna incident in his new documentary” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Adidas (znów) oskarża Skechers o plagiat

Po niespełna roku od zakończenia pierwszej sądowej batalii, Adidas po raz kolejny pozywa amerykański brand o plagiat. I trudno mu się dziwić. Bo nowy model zdaje się wybiegać sporo za daleko poza – i tak już dziś naciągane – ramy inspiracji.

Gwoli przypomnienia – w maju 2018 roku Adidas wygrał proces przeciwko marce Skeches (jeśli ktoś nie byłby na czasie – to jeden z największych brandów obuwniczych). Sprawa toczyła się wokół modelu ,,Onix”, łudząco podobnego do kultowych Stan Smithów Adidasa. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że to nie był jednostkowy przypadek – przez 20 lat co najmniej kilkukrotnie dochodziło już do rozpraw sądowych pomiędzy tymi obuwniczymi gigantami. Zazwyczaj dotyczyły one bezprawnego wykorzystywania logo z trzema paskami.

Skechers ,,Onix” (u góry) i Adidas ,,Stan Smith”

Sędzia prowadzący sprawę w 2018 roku, Jacqueline Nguyen, podczas ogłaszania wyroku stwierdziła, że amerykańska marka celowo wprowadzała klientów w błąd. Pomijając oczywiste podobieństwa, widoczne na zdjęciach wyżej, Skechers posunęła się także do użycia metadanych w taki sposób, by potencjalni klienci, po wpisaniu frazy ,,Adidas Stan Smith”, trafiali na link do strony z modelem ,,Onix”. Orzeczenie? Nakaz wycofania wszystkich par ,,Onix” ze sklepowych półek.

Na kolejną batalię sądową na linii Adidas-Skechers nie trzeba było długo czekać. Tym razem poszło o model ,,Goldie-Peaks”, który według prawników Adidasa, ma bezprawnie wykorzystywać znak rozpoznawczy marki, czyli trzy paski. Nowy projekt Skechers po raz kolejny może też wprowadzać potencjalnych klientów w błąd, sugerując swoim designem, że ma coś wspólnego z Adidasem.

Amerykańska marka uznała zarzuty za bezzasadne. Zwróciła uwagę, że wiele innych brandów także wykorzystuje ten motyw – m.in. Gucci czy Tommy Hilfiger. Wskazano też na różnice między modelami Adidasa a ,,Goldie-Peaks” – czyli na użycie kilku różnych materiałów na paskach. W przypadku butów od Adidasa mają one być ,,prawie zawsze wykonane w tym samym kolorze”.

Amerykański producent zdaje się najwyraźniej niespecjalnie przejmować kolejnymi pozwami. Obiecujemy śledzić sytuację i informować was na bieżąco. Tymczasem sprawdźcie galerię modelu Ultra Boost 4.0 w kolaboracji z japońskim Madness.

Business of Fashion/qz.com/ fot. Adidas/Skechers

Zostaw komentarz

Streetwear
Ostatnia para z ,,The Ten”: Blazery dla Sereny Williams

Trzy dni temu podrzuciliśmy Wam zdjęcia ostatnich (przynajmniej na tamten moment) par z kolekcji ,,The Ten” od Nike i Off-White. Jeśli na ich wczorajszym dropie zgarnęliście klasyczną ,,L-kę”, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Już wkrótce premiera (tym razem naprawdę ostatnia) modelu Blazer Mid, dedykowanego tenisistce Serenie Williams.

Stworzona dla Williams kolorystyka Blazerów zadebiutowała w październiku 2018 roku, jako para dostępna wyłącznie w stacjonarnych sklepach Off-White i jako wydanie ,,friends & family”, przeznaczone dla wąskiego grona przyjaciół obu marek i tenisistki. Ceny, jak łatwo się domyślić, szybko szybowały w górę (w końcu to jedna z najbardziej limitowanych par z ,,The Ten).

Informacja o światowej premierze obiegła sieć wczoraj, chwilę po dropie wspomnianych wcześniej Air Maxów 90. Model wpadnie na Nike SNKRS w niezmienionej w porównaniu do wydania z października formie: gradientowy wzór na podeszwie, oversize’owy swoosh, znany z poprzednich kolaboracyjnych Blazerów i plastikowa opaska zaciskowa z logo ,,Queen of Queens, NY”, nawiązująca do tytułu nadanego Serenie.

Kiedy premiera? Szybko, bo już w tę sobotę o godzinie 10:00. Tradycyjnie, na apce SNKRS lub po tym linkiem. Cena bez zmian, w porównaniu do innych wydań Blazerów – 549 zł. Szykujcie pieniądze, bo następnych par z
,,The Ten” już na pewno nie będzie.

fot. Nike

Zostaw komentarz