Lifestyle

Ciasteczkowy biznes w dobrej wierze: Jay-Z i Rihanna wiedzą, w co inwestować!

Michał Szyndler -
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Ciasteczkowy biznes w dobrej wierze: Jay-Z i Rihanna wiedzą, w co inwestować!

Nie od dziś wiadomo, że Jay-Z ma głowę do interesów. Ostatnio pisaliśmy o sprzedawanych przez rapera ręcznie skręcanych jointach, które kosztują 50 dolarów. Niedawno Hova zaangażował się w kolejną działalność. Tym razem wsparł Partake Foods, firmę produkującą wegańską żywność. Do biznesu dołączyła również Rihanna.

Partake Foods to firma zajmująca się produkcją wegańskich produktów pozbawionych różnego rodzaju alergenów. Poza Jayem-Z i Rihanną w firmę inwestują także biznesmeni, artyści i celebryci. Tylko w ostatnim czasie wysokość inwestycji wyniosła prawie 5 milionów dolarów!

Produkty „Partake Food” pochodzą wyłącznie z naturalnych składników i wpasowują się niejako w nurt „conscious eating”, dlatego tym bardziej warto podkreślić udział artystów w promowaniu zrównoważonego podejścia do żywienia. Sam Jay-Z jest znany z tego typu inicjatyw. Już w 2013 roku za pomocą swoich zasięgów nagłaśniał akcje promujące weganizm a w 2019 Jay wraz z Beyonce ogłosili, że weganie zawsze będą mogli przychodzić na ich koncerty za darmo.

Poza Jayem-Z i Rihanną swoją cegiełkę w tym temacie dorzuciło wielu innych muzyków. W kawałku z ’98 roku KRS-One twierdzi, że jedzenie mięsa jest dla niego „częściowym samobójstwem”. Z kolei członkowie WU-Tang Clanu współpracują ze stowarzyszeniem „Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt”. Więcej o tym, jak ważne jest popularyzowanie rozsądnego podejścia do żywienia i o tym, jacy artyści się w ten nurt angażują w swoim tekście na temat tego zagadnienia napisała Klementyna Szczuka.

Zostaw komentarz

Udostępnij
YouTube
Grupa Abstra – czy idą w dobrym kierunku?
Abstra

Każdy, kto śledzi polski YouTube z pewnością zna grupę Abstra z Robertem Pasutem, Rafałem Masnym oraz Czarkiem Jóźwikiem. Ich główny kanał niegdyś zajmował pierwsze miejsce w rankingu pod względem liczby subskrypcji, a sami twórcy cieszyli się ogromną popularnością. Jednak od jakiegoś czasu łatwo zauważyć, że kanał Abstrachuje TV stanął w miejscu, a spółka ponosi straty. Jaki model biznesowy przyjęli trzej muszkieterowie polskiej sceny i jakie błędy popełnili?

TikTok
Czy TikTok to najgorsze zło? Wyjaśniamy jego fenomen

Najczęściej pobierana aplikacja w 2020 roku, miliony uzależnionych użytkowników i ogromne pieniądze, które za tym idą. Na czym polega fenomen TikToka? Dlaczego wzbudza tyle kontrowersji? Czy jest ogłupiający i negatywnie wpływa na młodzież, czy może pobudza kreatywność i przekazuje pozytywne treści?