Hip Hop,News

Co tam u Słonia? Szykuje się płyta

Izabela Smolińska -
Hip Hop,News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Co tam u Słonia? Szykuje się płyta

Nie, nie, spokojnie. Nie tak od razu. Na nowy krążek przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo krążek zapowiadany jest dopiero na drugą połowę roku. Dopiero albo już – zależy jak na to patrzeć.

Póki co, Słoń znalazł kilka minut dla swoich fanów i odpowiedział na ich pytania na instagramie. „Se jadę na chatę, jak chcesz to pytaj” – napisał.  Oto czego się dowiedzieliśmy:

  1. Płyta może ukazać się w drugiej połowie roku. Piszemy „może”, bo Słoń napisał bardzo bezpiecznie „coś tam ten teges, ale ja nic nie wiem” – sami powiedzcie, mało konkretnie
  2. Nie będzie wspólnych kawałków WSRH. Słoń pracuje na solo
  3. Trio z “własnej stajni”, z którego Słoń jest bardzo zadowolony to @opalclown @mireksmok @matiwazny
  4. Słoń szanuje Guziora
  5. Koza to według Słonia Kozak
  6. Był też coming out – Słoń przyznał się do grania koncertu pod wpływem narkotyków – doświadczenia nie poleca
  7. Słoń lubi muzykę klasyczną i lubi… siebie

Było też trochę o grach na konsolę i PC, o wyższości PS4 nad Xboxem, oberwało się też siedzącemu za kratkami 6ix9ine. To tyle na razie.

To co? Odliczamy do premiery? Biorąc pod uwagę, że kończy się pierwszy kwartał pierwszej połowy roku, druga już prawie tuż tuż (wersja: szklanka do połowy pełna 😉 )

Póki co, posłuchajmy:

fot. Słoń, “Yeah Bwoy”, Prod. The Returners/YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Nie tylko Jay-Z. Kolejni raperzy wspierają De La Soul

Ostatnio pisaliśmy o problemach zespołu De La Soul z wytwórnią Tommy Boy Records. Na bazie niekorzystnej umowy, nestorzy rap branży mieli dostać tylko 10% zysków pochodzących ze streamingu. W pomoc nowojorskiemu składowi zaangażował się nawet sam Jay-Z. Teraz legendarna grupa otrzymuje wsparcie od kolejnych kolegów z branży, w tym od dawnego oponent Jay’a – Nasa.

Nasir Jones na swoim Instagramie udostępnił następujący wpis :

“De La Soul to fundament dla młodych i starych słuchaczy hip-hopu i nie tylko. Szacunek dla tych kolesi, moich przyjaciół.”

Trzy grosze dorzucili również Slug z Atmosphere czy Chuck D z Public Enemy.


Hasztag wsparcia dla De La Soul, “Tommyboycott”, cieszy się coraz większą popularnością wśród odbiorców Instagrama. W protest przeciwko Tommy Boy Records, zaangażowali się nie tylko raperzy, ale również fani nowojorskiej grupy, którzy sprzeciwiają się nieczystym zagraniom wytwórni.

My dalej będziemy przyglądać się rozwojowi spraw i będziemy Was o niej informować. Miejmy nadzieję, że muzyka zwycięży nad biurokracją i umowa zostanie renegocjowana na bardziej korzystnych dla artystów warunkach. Pomyśleć, że zbiegło się to akurat z trzydziestą rocznicą debiutu De La Soul – “3 Feet High and Rising”.

Fot. Coachella 2014r.

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
VNM: Spec od wielokrotnych powraca z nową płytą

VNM atakuje w tym roku równie niespodziewanie, jak wiosna za oknem. Elbląski raper mający duży wpływ na wielu lokalnych (i nie tylko) kolegów po fachu, ewidentnie nie zamierza łatwo oddawać miejsca na hip-hopowej scenie młodszym. Szef De Nekst Best zapowiedział, że jego nowy album wyjdzie w 2019 roku.

Teraz dostajemy przedsmak nowej płyty. Wypuszczone “Linie II” nawiązują brzmieniem do mocno braggowej pierwszej części. Tym razem zamiast B.Melo, za produkcje odpowiedzialny jest Pham. Kawałek powinien przypaść do gustu szczególnie fanom starego, podziemnego stylu VNMa. “Linie II” to prawie 6 minut panczlajnów zbudowanych na wielokrotnych rymach.

Bazując na wstępie, możemy spodziewać się, że całość longplaya będzie utrzymana już w zupełnie innym klimacie niż wypuszczony właśnie singiel. Możliwe, że jak w przypadku pierwszej części “Linii”, utwór ten będzie tylko bonusem do preorderowej wersji.

Na ten moment nie znamy jeszcze ani dokładnej daty premiery ani nawet tytułu nowej płyty elbląskiego rapera. Cóż, pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość.

Fot. z klipu VNM – “Linie II”, YouTube/DeNekstBestTV

Zostaw komentarz