Hip Hop,News

Co wspólnego ma Paris Platynov z awansem Podbeskidzia do Ekstraklasy?

Michał Fitz -
TWÓJ STARY FREESTYLE - PARIS PLATYNOV
TWÓJ STARY FREESTYLE - PARIS PLATYNOV
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Co wspólnego ma Paris Platynov z awansem Podbeskidzia do Ekstraklasy?

Paris Platynov to znana internetowa osobistość i hobbystycznie raper, który udzielał się na trackach Kizo czy chociażby Olszy. Co więc może go łączyć z Podbeskidziem Bielsko-Biała, które dopiero awansowało do Ekstraklasy?

Zacznijmy jednak od faktów. Klub z Bielska-Białej jest drugą ekipą po Stali Mielec, który zagwarantował sobie promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w polskiej piłce nożnej. Popularni „Górale” wracają do niej po czterech latach, co jest niemałym powodem do radości. Poza oficjalną fetą na własnym stadionie postanowili uczcić ten sukces w jeszcze jeden sposób.

@flaskowski_14 – #PonadNamiTylkoGóry (Official Video)

⚽ "Gdyby nie piłka, wybrałbym muzykę".🎤 Tak Filip Laskowski mówi o swojej drugiej pasji. Na co dzień widzicie go na boisku, ale tym razem atakuje singlem #PonadNamiTylkoGóry.🎥 wideo: dobrymokiem.pl🎹 produkcja: Łukasz Kowaluk

Gepostet von TS Podbeskidzie Bielsko-Biała am Montag, 27. Juli 2020

W numerze możemy usłyszeć nawijkę Filipa Laskowskiego, napastnika Podbeskidzia. Sam zawodnik przyznaje, że rap to jego wielka pasja i gdyby nie udało mu się z piłką, to zająłby się muzyką. Jak widać, udało się to połączyć. Nawijka jaka jest, każdy słyszy, ale nie będziemy jej oceniać, bo nie o to w tym chodzi, tym bardziej, że Filip nie zajmuje się rapem profesjonalnie, a czysto zajawkowo. Jednak tym, na co warto zwrócić baczniejszą uwagę, jest bit. Nie brzmi Wam znajomo?

A teraz? No właśnie. Linia melodyczna w kawałku napastnika „Górali” jest łudząco podobna, wręcz taka sama jak ta użyta w bicie do klasycznego już freestyle’u Parisa Platynova, który nie tylko stał się hitem internetu, ale i przy okazji memem. Oczywiście nie zamierzamy się tu doszukiwać plagiatów, bo to prawdopodobnie jedna z gotowych melodii zaimplementowanych w jakiejś wtyczce, dlatego jej powtarzalność w internecie na różnych bitach może być dosyć częsta. Rozumiemy więc fakt, że to przypadkowe podobieństwo, a jeśli jest zamierzone, to bardzo doceniamy takie puszczenie oczka do fanów. Tak czy siak, w przyszłym sezonie można spodziewać się wysypu przyśpiewek kibiców Podbeskidzia traktujących o rywalach leżących na wersalce albo trących ser na tarce.

fot. kadr z filmiku „TWÓJ STARY FREESTYLE – PARIS PLATYNOV”, YouTube.com/Bigos

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Krzy Krzysztof zabiera nas swoim singlem do RIO!

Najbardziej znany i najbardziej wyczekiwany hypeman na polskiej rapowej scenie w końcu przedstawia nam swój utwór! "RIO" możecie znaleźć na kanale QueQuality wraz z bardzo ciekawym teledyskiem.