Felieton,Hip Hop

Czy odważysz się wkroczyć w czeluść? Czeluść Festiwal 2020

Anna Nejfeld -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Anna Nejfeld

Czy odważysz się wkroczyć w czeluść? Czeluść Festiwal 2020

Pamiętam Czeluść Festiwal, na którym miałam okazję być. Ciężkie, gęste powietrze wypełniało klub Zet Pe Te, ale nikomu to wówczas nie przeszkadzało. Unosiliśmy się nad rozedrganą podłogą i chłonęliśmy muzykę wszystkimi komórkami naszych ciał. Pulsowaliśmy w rytmie bassu, nogi same wpadały w hipnotyczny trans. My  b y l i ś m y  muzyką. Myślę, że każdy, kto choć raz doświadczył energii Czelki –  bezbłędnego festiwalu muzycznego – wie, o czym mówię.

Impreza ta jest prawdziwym, artystycznym kalejdoskopem – pełnym nie tylko różnorodnych artystów, ale i niesamowicie inspirującej publiczności. To miejsce, gdzie skupiają się indywidualności z całej Polski, by wspólnie celebrować muzyczne przedsięwzięcie. Jakie? Myślę, że każdy miłośnik Czeluści powie to samo, co ja – mroczne, nieco psychodeliczne, po prostu – piękne.

Na scenach festiwalu do tej pory wystąpiło wielu raperów, zarówno tych z podziemia, jak i mainstreamu. Nie zabrakło również hipnotycznych, energetyzujących beatów od producentów. Impreza jest szansą na posłuchanie swoich faworytów, ale i odkrycie nowych perełek. Zresztą… Pierwsza z czterech pul artystów została już podana.

Na liście pojawiły się postaci takie jak Kukon, Yzomandias, Intruz, Kobik, czy Alcomindz. Czy spotkamy kogoś z mainstreamu? Festiwal gościł już bowiem m. in. Żabsona i Janka Rapowanie. Póki co – nie wiemy tego. Wyczekujmy więc nowych informacji dotyczących line-up’u. Jeśli chodzi o producentów – wiemy już, że muzyczną ucztę zapewnią nam Ka-meal, Kamska, Aetherboy1 oraz Jutro x Linda.

To właśnie zetknięcie różnych światów jest w Czeluści najpiękniejsze. Festiwal zaspokoi gusta słuchaczy nowej fali hip hopu, ale nie zapomni o zwolennikach elektroniki i wave’owej energii. Ja, z utęsknieniem, wyczekuję demonicznych beatów w stylu Kosy, Skelera i FORXST. Z pewnością utożsamią się ze mną fani Da Vosk Docty, o którym pisaliśmy TUTAJ. Zresztą – Szczepanik dostarczył nam już niesamowitych wrażeń pod szyldem festiwalu.  

Tym razem, z powodu pandemii, organizatorzy zmienili datę imprezy – na 28 i 29 sierpnia. Czekamy na to piękne wydarzenie. Oczekujemy chorych bitów i hektolitrów potu wylanego pod scenami. Niech pochłonie nas muzyka. Serdecznie polecamy Czelkę!

fot. źródło własne

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Czy feminizm to choroba psychiczna? Według Malika Montany – tak!

Wystarczyła krótka odpowiedź 19-letniej dziewczyny na jedno z pytań zadanych jej na Instagramie, aby rozpętała się publiczna dyskusja o feminizmie z Malikiem Montaną. Oliwia Trybus, organizatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w Krośnie i feministka dwa miesiące temu (tak, dwa miesiące temu) powiedziała po prostu, że nienawidzi muzyki rapera i gdy tylko ją słyszy, robi wszystko, aby ją wyłączyć. W niedzielę Malik postanowił na swoim story stworzyć "serial komediowy", przez który na dziewczynę wylała się fala hejtu.

Hip Hop,News
Mroczny Kukon i elektroniczny Magiera. Czy to przepis na sukces?
Kukon x Magiera - Manekin (Official Video)

Kukon wziął szturmem drugą połowę zeszłego roku. Najpierw ze swoim "Radio Taxi" przebił na Olisie chociażby Kizo czy Young Igiego, a potem rozkochał w sobie fanów niezwykle klimatycznym i surowym mixtape'em pt. "Ogrody". Oczekiwania na ten rok co do jego twórczości były więc całkiem spore. Apetyt pobudziła jeszcze informacja, że artysta wyda wspólny projekt z Magierą. Według wielu fanów to połączenie na papierze wydawało się kapitalne, a jego finalny efekt po prostu nie mógł nie być dobry. Po pierwszy singlu trudno się z tym twierdzeniem nie zgodzić.