Hip Hop,News

Czy Kanye chciał zostać prezydentem dzięki oszustwu? Raper może mieć poważne kłopoty

Michał Fitz -
Kanye West
Kanye West
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Czy Kanye chciał zostać prezydentem dzięki oszustwu? Raper może mieć poważne kłopoty

Kanye West jest człowiekiem tak ekstrawaganckim i nieprzewidywalnym, że jego kandydatura rezydencka nie wzbudziła w nikim większych emocji, co najwyżej spotkała się z reakcją typu: „O, tego jeszcze nie robił.” Okazuje się jednak, że ten projekt mógł go znacząco przerosnąć i niewykluczone, że przysporzy mu kłopotów prawnych.

Jakiś czas temu pisałem o problemach psychicznych i mentalnych, które u Kanyego już występują, a które przez wyścig o prezydenturę mogą się jeszcze pogłębić. Kwestie emocjonalne nie są jednak jedynymi, które mogą przerosnąć artystę, bo jak się okazuje, pojawiły się tez poważne nieścisłości prawne związane z dopisaniem go do listy kandydatów. Okazało się bowiem, że podpisy obywateli, które zostały zebrane, by West mógł kandydować, zostały sfałszowane. Wyszło to na jaw, gdy ich poprawność zbadał jeden z prawników ze stanu New Jersey. Kanye musiał więc wycofać się z kampanii w tamtym rejonie. Mało tego, to samo stało się też w jego rodzinnym Illinois, gdzie wykryto prawie 2000 sfałszowanych podpisów.

To, że Kanye nie zostanie dopuszczony do głosowania jako kandydat w tamtych stanach to pół biedy. Prawdziwym problemem jest fakt, że fałszowanie podpisów w takich celach to już przestępstwo i amerykańscy eksperci polityczni donoszą, że Westowi grozi z tego powodu proces. W pozostałych stanach, w których zgłosił się West, bo w nie wszystkich zdążył, zebrane pod jego kandydaturą podpisy również mają być weryfikowane.

W USA już pojawiła się teoria, że kandydatura Kanye nie jest jego kolejną ekstrawagancką decyzją, gdyż miał on zostać podobno użyty w roli politycznej marionetki. Słychać bowiem głosy, według których wprowadzenie Westa do wyborów ma na celu zabranie głosów bezpośredniemu rywali Donalda Trumpa, Joe Bidenowi, dzięki czemu znany w Polsce głównie z roli w „Kevinie” miliarder miałby łatwiej osiągnąć swoją reelekcję. Zwolennicy tej teorii tłumaczą ją faktem, że Kanye przecież w poprzednich wyborach jawnie poparł kandydaturę Trumpa. Mam jednak nadzieję, że cała sprawa to naprawdę kolejny niezwykle ambitny projekt Kanye, który tym razem zwyczajnie go przerósł, a nie wielka, polityczna machloja. Nie od tego są przecież muzycy i artyści.

fot. Fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Kuba Knap został… rolnikiem! Jakie będą z tego plony?

Kuby Knapa przedstawiać raczej nikomu nie trzeba. Znany jest z wielu featów z czołowymi raperami i oczywiście swoich kawałków, które do dziś goszczą na głośnikach wielu. Co teraz porabia Knap? Jest rolnikiem – rapującym rolnikiem!

Hip Hop,News
Jedni z najbardziej perspektywicznych raperów w Polsce na wspólnym tracku. Jak wyszła im „Testarossa”?
https://www.instagram.com/p/CDuBSWnHn5B/

Patrząc na młode pokolenie polskich raperów, można odnieść wrażenie, że w nadchodzących latach zadowoleni powinni być wszyscy, bo takich, którzy dobrze prosperują jest sporo, a dodatkowo prezentują się jeszcze dosyć różnorodnie, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Trzech z nich postanowiło połączyć siły w kawałku pt. "Testarossa". W teorii powinien być to murowany hit, a jak wyszło w praktyce?