Felieton,Hip Hop

Czy nowy krążek Beteo będzie przełomowy dla reprezentanta SBM?

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Czy nowy krążek Beteo będzie przełomowy dla reprezentanta SBM?

Od premiery „Nowego Popu” minęły już blisko 2 lata. Przez ten czas Beteo nowe rzeczy wypuszczał sporadycznie, ale już 30 października otrzymamy jego drugi legalny album – „Hoodie LP”. Czy w jego karierze będzie to moment przełomowy?

Na poprzednim krążku reprezentant SBM eksperymentował z muzyką i łamał gatunkowe granice. Nie bez przyczyny w końcu tytuł jego debiutu to „Nowy Pop”. Znalazły się na nim zarówno kawałki w bardziej popowym klimacie, takie jak „Znasz mnie?”, jak i mocne hip-hopowe numery na przykład „Aquapark” z Żabsonem. Czy tego samego możemy oczekiwać od „Hoodie”?

Na razie trudno to stwierdzić, ale możemy spodziewać się, że po 2 latach przerwy Beteo nie wróci z czymś niedopracowanym albo podobnym do poprzedniego projektu. „WIDOK BLOCK”, właśnie opublikowany singiel promujący nadchodzący projekt to szczery numer, w którym raper bardzo się otwiera i wylewa z siebie tłumione emocje. Czuć, że Adrian potrzebował tego utworu. I potrzebowali go też słuchacze, bo „Hotelu Maffija” wzbudziły nich apetyt. Na projekcie ekipy SBM Beteo zaprezentował się naprawdę dobrze i zyskał spore uznanie.

Jest to więc dla niego najlepszy moment, aby zaznaczyć swoją pozycję na polskiej scenie. Do tej pory choć wiadomo było, że potrafi rapować, był on postacią drugoplanową. Adrian odnajduje się w wielu klimatach muzycznych. Potrafi zrobić hit, dać dobry refren oraz bawić się brzmieniami. I tego właśnie spodziewam się po „Hoodie” – różnorodności, ale takiej z wyczuciem. Osobiście czekam też na jakiś flagowy numer w stylu „Meow” z ReTo. Wydaję mi się, że tegoroczny krążek ma szansę być przełomowym. Beteo musisz, bo jak nie teraz, to kiedy?

fot. facebook.com/sbmaffija

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Halo, Lil Pump? 21 Savage domaga się połowy zysków z numerów, w których pada „yessirskiii”

Trzeba dbać o swoje interesy. 21 Savage właśnie wypuścił razem z Metro Boominem drugą część "Savage Mode", która została przyjęta cieplej, niż album z 2016 i jeszcze cieplej niż ostatnie solo "I Am > I Was". Do tego dziś można powiedzieć, że jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci na południowej scenie (21).

Hip Hop,News
Morgan Freeman wyjaśnia, dlaczego udzielił się na „Savage Mode II”, a my nie możemy przestać go słuchać!

21 Savage i Metro Boomin to obecnie jeden z najlepszych duetów raper – producent na południowej scenie. Druga część ich wspólnego projektu, który premierę miał w piątek (2 października) była bardzo oczekiwana, a kiedy artyści opublikowali jego trailer, fakt, że słychać w nim głos Morgana Freemana był sporą niespodzianką...