Hip Hop,News

Czy płyta będąca hołdem dla Chady nie mogła obyć się bez dissu na Tymka?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Czy płyta będąca hołdem dla Chady nie mogła obyć się bez dissu na Tymka?

Chada był zdecydowanie postacią nietuzinkową, a dla rodzimej sceny niezwykle ważną. Nie możemy więc dziwić się, że postanowiono złożyć mu kilka hołdów. Na ekrany kin w zeszłym tygodniu trafił „Proceder”, a z tej właśnie okazji Step Records wypuściło upamiętniającą rapera składankę pt. „Chada: Jesteś Legendą”. Płyta miała być w założeniu hołdem dla artysty, ale nie zabrakło na niej kontrowersyjnych treści.

Wczoraj swoją premierę miał teledysk do jednego z singli, który promuje to wydawnictwo. „Raport z rejonu” to adaptacja singla Chady o tym samym tytule w wykonaniu Dawida Obserwatora, Intruza i Dedisa. Syn Bogdana słynął z bezkompromisowych wersów i takich też w wyżej wymienionym utworze nie zabrakło. Dedis nawija przecież „Chada, obudź się i powiedz, co jest ku#wa tu nie tak/Skoro Tymek jest raperem, czy ja jeszcze robię rap?”

Z tej linijki wynika, że Chada absolutnie nie podpisałby się pod tym, co robi Tymek, bo przecież tak dalece odbiega od twórczości, za którą sam odpowiadał. Czy w takim razie legendarny raper odpowiedziałby Dedisowi, że to on robi prawdziwy rap, a będący obecnie na topie Tymek zostałby przez niego, delikatnie mówiąc, zjechany i zaliczony do innego gatunku muzycznego (jak swego czasu Doniu)? Nam wydaje się, że nie, i już tłumaczymy Wam dlaczego. Oczywiście, Chada reprezentował uliczny styl, jak nikt inny i głęboko go wyznawał, co nie oznacza, że nie był otwarty na inne opcje. Przecież w jego kawałku „Dranie tak mają” gościnnie udziela się B.R.O., który swoim, zdecydowanie mniej prawilnym od reszty wykonawców utworu głosem, śpiewa refren. Już wtedy, gdy ten numer się ukazał, Chada spotkał się z niemałą krytyką ze strony części swoich słuchaczy, którą jednak absolutnie się nie przejął. Mało tego, na tym samy krążku pt. „Jeden z Was” znalazły się jeszcze dwa numery, na których udzielał się South Blunt System, którego muzyka też przez wielu nie była uznawana za rap.

Płyta będąca hołdem dla kogoś powinna przecież skupić się na godnym i pozytywnym upamiętnieniu danej osoby, a nie atakowaniu innych, tym bardziej, jeśli upamiętniany raper raczej by zdania nie podzielił. W końcu, skoro Chada nagrał swego czasu z B.R.O. i South Blunt System, nie mamy pewności, czy nie zrobiłby tego teraz z Tymkiem. Wydaje nam się, że jak najbardziej.

fot. kadr z klipu „Pawbeats Orchestra ft. Tymek – Chwilo trwaj”, YouTube.com/PawbeatsTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Asfalt Shop powraca jako kawiarnia! Ale winyle zostają po staremu

Asfalt Shop mieścił się przy Kredytowej 8. Teraz, kiedy na warszawskiej Tamce położono świeży… asfalt, właśnie tam, na Powiślu, pod numerem 37, pojawi się lokal i to w nowej odsłonie.

Już od tego weekendu będzie on funkcjonował jako Asfalt Coffee & Vinyl, czyli połączenie kawiarni i sklepu płytowego. Jak informują, to jeszcze nie koniec, bo pomysłów jest dużo. Cóż, czekać trzeba było dobre pół roku, ale jesteśmy pewni, że było warto!

Otwarcie odbędzie się w tę sobotę i będzie trwało dwa dni. Przy tym w niedzielę o 17.00 zaplanowane jest także spotkanie z Hadesem. Raper wydał właśnie najnowszy album „Combo”, o którym parę dni temu pisał Kajetan. Link do wydarzenia znajdziecie TU.

W Asfalt Shopie, podobnie jak wcześniej, zgarnąć będzie można polskie i zagraniczne, często trudno dostępne tytuły, merch wytwórni i należących do niej artystów, oraz sporo fajnych akcesoriów.

A po 21.00, bo do tej godziny czynny ma być lokal, można wpadać do Quebo. Mr OH znajduje się w końcu całkiem niedaleko! Pęcznieje nam ta warszawska mapa rapowych lokali.

fot. facebook.com/asfaltshoppl

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Gospel w klubie ze striptizem! Kanye West otrzymał niecodzienną propozycję
Kanye West

Kanye West nieźle sprawdził naszą cierpliwość przy okazji wydawania „Jesus is King”. W rozmowie z TMZ, zapowiedział jednak, że nie każe nam tak długo czekać na trasę koncertową promującą ten album, gdyż chce ruszyć z nią lada chwila. Choć nie będzie to stricte rapowy tour, bo przecież mamy do czynienia z muzyką gospel, to chętnych na organizację tych wydarzeń nie brakuje. West dostał nawet propozycję, by przyjechać ze swoich chórem w bardzo nietypowe dla tego typu występów miejsce.

Kanye został bowiem zaproszony przez klub Sapphire w Nowym Jorku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież chrześcijańscy raperzy również koncertują po klubach, gdyby nie był to lokal ze striptizem. Wiceprezes przybytku wystosował za pomocą Twittera specjalne zaproszenie dla Kanye, w którym zachęca artystę do występu ze swoim chórem w nowym dla niego miejscu, przed widownią, dla której nie miał jeszcze okazji grać. Choć oferta wydaje się być żartem, wiceprezes lokalu zarzeka się w zaproszeniu, że zupełnie poważnie myśli o zorganizowaniu tego wydarzenia.

Kanye dosyć aktywnie koncertuje ze swoim Sunday Service i absolutnie nie ogranicza się wyłącznie do kościołów. Występował już z chórem na Coachelli, a także w dwóch więzieniach. Biorąc pod uwagę jego obecność w zakładach karnych, klub ze striptizem wcale nie wydaje się taki abstrakcyjny. W końcu udał się do więzienia, by móc czegoś nauczyć przebywających tam skazanych, a być może nawet ich nawrócić. Czemu więc nie miałby spróbować zrobić tego w miejscu nierządu? W końcu w trakcie niedawnego występu w kościele pastora Joela Osteena stwierdził, że takie kluby to po prostu kolejne formy handlu usługami seksualnymi. Idealną okazją byłoby więc zdusić to zjawisko w jego zarodku, nieprawdaż Panie West? Poza tym, kto inny może tego dokonać, jak nie najlepszy artysta wszech czasów?

Fot. Sipa USA/Sipa USA/East News

Zostaw komentarz