Felieton

Czy w 2020 roku zakończy się najbardziej oryginalny beef wszech czasów?

Michał Szyndler -
Felieton - - Dodane przez Michał Szyndler

Czy w 2020 roku zakończy się najbardziej oryginalny beef wszech czasów?

Jeżeli pomyśleliście teraz o odcinku #Oceńwersy, w  którym Peja przyznaje zwrotce Tedego 5/5 gwiazdek, jesteście w błędzie. Zdarzają się spory tak legendarne, że przyćmiewają nawet beef tych dwóch dżentelmenów. Tym razem mowa o odwiecznym konflikcie pomiędzy Burger Kingiem i McDonald’s; gigantami nie tylko fastfoodowymi, ale również popkulturowymi. Na facebookowym profilu Burger Kinga pojawił się ostatnio wpis zachęcający do kupowania kanapek konkurencji: „Zamówcie z McDonald’s”.

Konkurencja pomiędzy sieciami fast food rozpoczęła już się na początku lat 60. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. W 1953 roku powstał Burger King, a dwa lata później, w 1955, założono McDonald’s. Mimo, że Burger King wystartował wcześniej i w momencie startu konkurencji miał już przewagę, uważa się, że to on zaczął reklamową potyczkę między restauracjami. W całej tej akcji chodzi oczywiście o utrzymanie klientów w stanie ciągłego napięcia.

fot. kadr z „Burger King | Valentine’s Day #LonelyNoMore”, YouTube.com/Burger King India

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Żyj i daj żyć innym”. Słoń promuje nową płytę emocjonalnym i bardzo aktualnym singlem!
Słoń - Wojna Totalna | Prod. Chris Carson (ONE SHOT VIDEO)

Obecna sytuacja w kraju związana z antyrządowymi protestami w jakiś sposób dotknęła w zasadzie każdego z nas. Nic więc dziwnego, że ostatnio wychodzące numery są związane z tym tematem. Większość z nich to bezkompromisowe protest songi, jak ten w wykonaniu Cypisa czy "Ośmiogwiazdkowy S*urwiel" Szpaka. Są też jednak artyści, którzy nie zdecydowali się na zrobienie hitu, który będzie tylko wtórował frustracji protestujących, a stanie się brutalną, obiektywną oceną obecnej sytuacji i przy okazji jeszcze fantastyczną przestrogą. Taką piosenkę stworzył bowiem Słoń.

Felieton,Hip Hop
„Poradnik Sukcesu” Bobera to zdecydowanie przepis na dobry debiut!

Bober to utytułowany freestyle'owiec, ale nadszedł najwyższy czas, aby był znany przede wszystkim z muzyki. Zawodnik QueQuality we wrześniu wydał swój pierwszy album pod szyldem nowej wytwórni.