Hip Hop,News

DaBaby przekazuje samotnej matce tysiąc dolarów. Kto jeszcze pomaga potrzebującym?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

DaBaby przekazuje samotnej matce tysiąc dolarów. Kto jeszcze pomaga potrzebującym?

DaBaby wszedł do amerykańskiej rapgry chyba nawet dynamiczniej niż swego czasu Szpaku do polskiej. Raper z Cleveland został w tym roku Freshmanem XXL’a i był zdecydowanie jedną z najbardziej wyróżniających się postaci w tym zestawieniu, a dodatkowo wydał bardzo dobry album pt. „Kirk”, który wskoczył nawet na pierwsze miejsce listy Billboard. Jak się okazuje, DaBaby nie przywraca jedynie wiary w powrót do łask bardziej oldschoolowych brzmień. Przywraca też po prostu wiarę w ludzkość.

Raperzy obwieszeni złotem i zdecydowanie zbyt drogimi ciuchami raczej nie kojarzą się ze szczerą pomocą, a bardziej z kiczem. DaBaby łamie jednak ten stereotyp poprzez spontaniczne i małe dla niego, lecz wielkie dla innych, gesty. Po jednym ze spotkań z fanami, które miało miejsce w sklepie odzieżowym, podeszła do niego kobieta, która chciała mu sprzedać swoje czapki. Jak się okazało, jest samotną matką, która na tę chwilę jest bezdomna i śpi ze swoim dzieckiem w samochodzie. DaBaby wręczył jej tysiąc dolarów i kazał zatrzymać czapki, by mogła zarobić na nich więcej. Warto przypomnieć, że to nie pierwszy taki gest w jego wykonaniu. Jakiś czas temu spotkał na ulicy chłopców, którzy chcieli sobie dorobić, sprzedając ciastka. Raper kupił je od nich za 230 dolarów, po czym również je oddał.

View this post on Instagram

No recognition needed.

A post shared by BABY JESUS (@dababy) on

Czyny DaBaby mogą być teraz na pierwszych stronach ze względu na jego osiągnięcia muzyczne, ale trzeba zaznaczyć, że nie on jeden rozdaje pieniądze potrzebującym. Joyner Lucas zapoczątkował przecież akcję, w ramach której przelewał codziennie po 500 dolarów samotnym matkom. To jednak i tak niewielkie sumy przy tym, na jaki gest zdecydował się Drake. W trakcie kręcenia teledysku do „God’s Plan” raper z Toronto podarował ludziom i organizacjom charytatywnym z Florydy około 175 tysięcy dolarów. Kanadyjczyk nie jest jednak jedynym, który postanowił rozdawać hajs, przy okazji kręcenia klipu. To samo zrobił przecież, kojarzony obecnie z mniej pozytywnymi czynami, Tekashi 6ix9ine. Hernandez rozdawał pieniądze mieszkańcom Dominikany, gdzie kręcił klip do „Gotti”. Kiedyś bez problemu rzucał hajsem, a teraz to samo robi z nazwiskami w sądzie.

fot. kadr z klipu „DaBaby – Intro (official music video)”, YouTube.com/DaBaby

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Peja: Zmieniły się brzmienia, wizerunek, nawijka i realia, ale nadal jest ważna na#eba

Chodź Peja nawija od 25 lat i ma na koncie już 19 albumów studyjnych, to wciąż ma coś do powiedzenia. Wychodzi to nie tylko w jego numerach, które z czasem zaczęły przedstawiać nieco inne wartości, ale również w zwykłych rozmowach. Potwierdził to w trakcie wywiadu z Arturem Rawiczem, w którym panowie poruszyli tematy m.in. nowego życia artysty, zmian w rapie i chociażby definicji "starego, dobrego Rycha".